Jump to content



hdmi


mea-culpa

Recommended Posts

Δεν θα στο δείχνει στις ρυθμίσεις του ήχου αλλά λογικά στις ρυθμίσεις για εικόνα.Δλδ για προβολή μέσω scart...hdmi...componet...αναλλόγως τι σου δίνει η τηλεόρασή που έχεις.Επίσης αυτό που θα μπορούσες να κάνεις σαν δεύτερη λύση για να περάσεις τον ήχο στην τηλεόραση, είναι να συνδέσεις την γραφικών σου όπως την έχεις μέσω HDMI και για τον ήχο να συνδέσεις την μητρική σου (αν έχει)ή την κάρτα ήχου σου(αν έχεις και σου δείνει)με οπτική ίνα(και αν η τηλεόρασή σου έχει optical in και όχι out!).Από εκεί και πέρα είτε πας για αγορά home cinema(όπως έκανα και εγώ)για να συνδέσεις την οπτική ίνα είτε ίσως με καλώδιο καρφί σε καρφί ή καρφί σε coaxial αλλά έτσι δεν θα έχεις πραγματικό suround ήχο αλλά παραμορφωμένο(μετασχηματισμένο) σε suround.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply
eko το volume απο που να παω. απο πινακα ελεγχου? δωσε λιγο πια διαδρομη εννοεις?.

απο το control panel θα βρεις την επιλογη "sound and audio devices", η πρωτη καρτελλα ειναι το volume.

κανοντας κλικ στο advanced και ακολουθοντας την διαδρομη που σου ειπα θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

τωρα καταλαβα eko ναι το χω κανει αυτο τιποτα δυστυχως.παιδια μπορει να μου πει καποιος ποιυς drivers να βαλω και με ποια σειρα? και αν μπορει ας μοπυ δωσει link να τα κατεβασω με την σειρα που τα λεει. εγω θα τα σβησω ολα και θα τα κανω παλι εγκατασταση απο την αρχη αλλα με καποια σειρα μπορει να κανω λαθος στην σειρα εγκαταστασεις η στους drivers

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα κανω delete ολους τους drivers του ηχου αν θελει καποιος ασ μου δωσει την σειρα που πρεπει να εγκατασταθουν οι drivers και τα link να τους κατεβασω μηπως κανω καπου λαθος σε κατι. υποψιν ζηταει και auto bus.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.