Jump to content



hdmi


mea-culpa

Recommended Posts

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

κατεβασα την 0407 αυτην εχω αλλα μου βγαζει ενα αρχειο με καταληξη .rom δεν εχω ξανακανει update bios τι πρεπει να κανω και πως? αν μπορει καποιος να μου πει. κλικαρω το αρχειο αλλα μου βγαζει οτι τα windows πρεπει να ξερουν με ποιο προγραμμα εχει δημιουργηθει και τετοια. το κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω 2 πραγματακια.....

Τι αρχειο τρεχεις και με ποιο προγραμμα ?

Μηπως τρεχεις AC3 αρχειο και δεν εχεις drv να παιξει ? μηπως καποιο DTS ?

Γενικα δεν σου "περναει" τιποτα απο το HDMI ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο driver να βαλω για την realtek μονοο καρτα γιατι οποιο driver και να βαλω μου βγαζει συνεχεια την hdmi output δεν μου βγαζει την κανονικη realtek και για το bus ακομα δεν εβγαλα ακρη

Link to comment
Share on other sites

driver απο το link που σου εδωσα στο #10

αν ειναι αργο απο εδω http://downloads.guru3d.com/Realtek-HD-Audio-2.16-Driver-download-2163.html εχει και vista μαζι εσυ χρησιμοποιησε αυτους για xp

το audio bus θα μπει μαζι με τους realtek οδηγους

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έριξα μια ματιά στο manual της μητρικής...

Θα βάλεις

HDAudio Controller Enabled

Front Panel Select HD Audio

SPDIF_OUT Mode Setting HDMI Output (και όχι SPDIF OUT αυτή αναφέρεται στην optical out της μητρικής)

Μετά μπές στα windows και βάλε drivers ξανά και βλέπουμε αν θα στο εμφανίζει στην διαχείρηση συσκευών.

EDIT :: Μάλλον τα είχες βάλει έτσι απο ότι είδα τώρα (fail)...

post-2165-1416073875,624_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νέα παρατήρηση...Επειδή τυχαίνει και έχω και εγώ philips hd οθόνη, είδα πριν λίγο σε μία δοκιμή...ότι έχει 2 επιλογές για σύνδεση HDMI. Η μια σε μένα λέγεται PC και η άλλη HD, περιέργως στην λειτουργία PC ο ήχος κόβεται ενώ στην HD παίζει μια χαρά...για τσέκαρε τις ρυθμίσεις σου και στην tv σου...

(Βέβαια δεν λύνεται το πρόβλημα που δεν εμφανίζεται καθόλου το HDMI στην διαχείρηση αλλα γράφω μια extra info)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.