Jump to content



Ο ΟΤΕ αναβαθμίζει τις ταχύτητες ADSL σε ολόκληρη την Ελλάδα


VIL

Recommended Posts

Και εγω δηλ που έχω 8αρα θα πληρώνω όσο κάνει μέχρι τώρα η 4αρα?η μήπως δεν θα πληρώνω καθόλου γιατι δεν θα υπάρχει εμπορικά διαθέσιμη η 4αρα...:D:D:D:D:D:D:D:D:D.Η απορία που μου προκύπτει είναι τι θα γίνει με τους χρήστες που εχουν 4αρες γιατί η περιοχη τους δεν υποστηριζει 8αρα και αναγκαστικά πέσανε στην 4αρα.Εφόσον δεν θα ειναι διαθέσιμη αυτή η ταχύτητα που θα πάνε? Θα πέσουν στα 2mbps:-O:-O?

Σαν και εμενα...Ειχα 24αρα που επιανα 6/1 [ Down/Up ] και μου την εριξαν στα 4 Down/ 256kbps Up και τραβαω τα μαλλια μου :rant:και τρεχω να μου την ξαναπανε εκει που ητανε...

Και το θεικο που λενε στον ΟΤΕ ειναι οτι μενω μακρια απο το DSL box και γιαυτο δεν πιανω ταχυτητες..και τους ειπα οτι και απεναντι απο το DSL box να εμενα 18mbps δεν θα επιανα γιατι οι γραμμες σας ειναι χαλια..:getlost:

Μια ζωη πισω θα ειμαστε...:weep:

Link to comment
Share on other sites

εσεις θα πληρωνετε οσο πληρωναν για 1.

αν γίνει έτσι οκ.απλά υπήρχαν και φοιτητικά προγράμματα του οτε που προπλήρωνες όλο το ποσό και μετά δεν είχες καμία έξτρα χρέωση στον λογαριασμό...αυτοί θα βγουν χαμένοι ή καλύτερα δεν κερδίζουν τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σαν και εμενα...Ειχα 24αρα που επιανα 6/1 [ Down/Up ] και μου την εριξαν στα 4 Down/ 256kbps Up και τραβαω τα μαλλια μου :rant:και τρεχω να μου την ξαναπανε εκει που ητανε...

Και το θεικο που λενε στον ΟΤΕ ειναι οτι μενω μακρια απο το DSL box και γιαυτο δεν πιανω ταχυτητες..και τους ειπα οτι και απεναντι απο το DSL box να εμενα 18mbps δεν θα επιανα γιατι οι γραμμες σας ειναι χαλια..:getlost:

Μια ζωη πισω θα ειμαστε...:weep:

Φίλε πόσο μακρυά είσαι από το κέντρο;

Αυτό που λέει ο ΟΤΕ για την απόσταση δεν το βγάζει σαν δικαιολογία για τις "άχρηστες" γραμμές του. Καλώς ή κακώς έτσι είναι η τεχνολογία του ADSL. Υπάρχει εξασθένιση αναλογικά με την απόσταση.

Το μόνο που θα έλυνε το πρόβλημα, θα ήταν να μετέφεραν τα DSLAM σε κάθε καφάω. Αλλά δεν το βλέπω και τόσο πρακτικό.

Αν ξέρει κανείς ρε παιδιά ας μου πει πόσο θα πάει η τιμή της 24άρας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πόσο μακρυά είσαι από το κέντρο;

Αυτό που λέει ο ΟΤΕ για την απόσταση δεν το βγάζει σαν δικαιολογία για τις "άχρηστες" γραμμές του. Καλώς ή κακώς έτσι είναι η τεχνολογία του ADSL. Υπάρχει εξασθένιση αναλογικά με την απόσταση.

Το μόνο που θα έλυνε το πρόβλημα, θα ήταν να μετέφεραν τα DSLAM σε κάθε καφάω. Αλλά δεν το βλέπω και τόσο πρακτικό.

Αν ξέρει κανείς ρε παιδιά ας μου πει πόσο θα πάει η τιμή της 24άρας.

Βρε μεγαλε υπαρχει DSLAM στο Περιστερι..και ειναι διπλα απο το κτιριο του ΟΤΕ..

Το θεμα ειναι οτι μενω περιπου 1km ακτινα απο τον ΟΤΕ ωραια ?

Και ενας φιλος που μενει λιγο πιο πανω απο εμενα πιανει 11Down/1up

Δεν γινεται αυτο..οι γραμμες ειναι χαλια..Ναι να χανω..αλλα οχι και τοσο:nono:

Link to comment
Share on other sites

Και προτιμας να πληρωνεις ( λογικα οχι εσυ ο πατερας σου ) 6 mbit για 24 αποτι 4 για 4 ? ? ? Ρολο επισης ( περαν της αποστασης ) παιζει και η καλωδιωση του σπιτιου σου , ποσες πριζες εχεις , ο θορυβος της γραμμης κλπ κλπ .

Link to comment
Share on other sites

Βρε μεγαλε υπαρχει DSLAM στο Περιστερι..και ειναι διπλα απο το κτιριο του ΟΤΕ..

Το θεμα ειναι οτι μενω περιπου 1km ακτινα απο τον ΟΤΕ ωραια ?

Και ενας φιλος που μενει λιγο πιο πανω απο εμενα πιανει 11Down/1up

Δεν γινεται αυτο..οι γραμμες ειναι χαλια..Ναι να χανω..αλλα οχι και τοσο:nono:

Αν μένεις 1km από το κέντρο του ΟΤΕ της περιοχής σου, δεν είναι φυσιολογικές οι ταχύτητές σου.

Κάπου τόσο μένω κι εγώ και έχω 16/1.

Αν το έχεις τσεκάρει όσον αφορά ρυθμίσεις, συνδεσμολογία, εξοπλισμό κλπ και δεν πάει με τίποτα παραπάνω, δώστο σαν βλάβη.

Εμένα στο παρελθόν που είχα παρόμοιο πρόβλημα και το είχα δώσει σαν βλάβη, μου έκαναν μεταγωγή σε άλλο DSLAM και κανένα πρόβλημα από τότε.

Καλού κακού τσέκαρε και τα καλώδια στο κτίριο που μένεις.

Αν έχεις την δυνατότητα πάρε το router σου και πήγαινε στο κουτί του ΟΤΕ του σπιτιού-πολυκατοικίας που μένεις και δοκίμασε να το κουμπώσεις κατευθείαν εκεί να δεις αν κλειδώνει παραπάνω.

Πάντως τσέκαρέ το, μην το αφήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.