Jump to content



Lenovo, LG, Asus, Toshiba, MSI, ή ;;;;;;;


dpolal

Recommended Posts

Θέλω ένα μικρό υποφορητό και με ενδιαφέρουν πρωτίστως

- το μικρό βάρος και

- η καλή αυτονομία...

ΠΡΕΠΕΙ να έχει όπως και δήποτε win XP (αναγκαίο κακό), 9άρα ή 10άρα οθόνη.

Ίντερνετ θα μπαίνει, θα τρέχει εξελόφιλα και μια εταιρική εφαρμογή σε access... (εξ ού και τα XP)

Tιμή περιοροζώμαστε στα 400 ευρώ, όχι παραπάνω... :(

Με μια βόλτα στο Saturn βρήκα τις μάρκες του τίτλου και στο eshop έχει και τα MSI...

Όλα με Ατοm cpu, 1gb ram, 120 ή 160 hdd και 10ρες ή 8,κάτι οθόνες.

Έχετε να προτείνεται κάποιο από τα παραπάνω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία asus, αλλιώς msi ή κάποιον από τους κλώνους αλλά με 9 cells μπαταρία
εδω εχω ενα LG http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908417 με εχει αφησει παρα πολυ ικανοποιημενο!

4 ωρες αυτονομια

Kαι τα asus 4 ώρες κρατάνε (για 1000h μιλάω)

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος κι εδώ 1000h.. κι εχει τρελή αυτονομία.

έπεσε στα χέρια μου ένα asus eee 900 με 8.9 ιντσες και μεγάλη μπαταρία 4400, όμως δε την παλεύει το πληκτρολόγιο καθόλου, δεν μπορείς να γράψεις κάτι άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο στο νέτ έχω απογοητευτεί αρκετά με το θέμα... :(

Από ότι βλέπω τα περισσότερα netbooks που είναι μέσα στο όριο τιμής που έχω θέσει διαθέτουν 3-cell μπαταρία με αποτέλεσμα η αυτονομία τους να περιορίζεται αρκετά.

Άρα ή θα πάρω το 1000Η ή το 1000ΗΕ με την μεγάλη αυτονομία, αλλά ΔΕΝ τα βρίσκω σχεδόν πουθενά, ή θα πρέπει να πάρω και 2η μπαταρία. :(

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το advent και από το ebay μια 6 ή 9cell. Σύνολο θα είσαι στα ~400. Του πετάς και με άλλα 10 μια corsair 1gb ακόμα, κάνεις flash με το τελευταίο MSI bios και είσαι έτοιμος και με δυνατότητα να παίζεις στα 2ghz όταν είσαι στην πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.