Jump to content



Intel X18-M 80GB SSD η 2 samsung slc 32gb raid o


christaras

Recommended Posts

ρε παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας .ειμαι αναμεσα στον intel Intel X18-M 80GB SSD η σε 2 samsung 32 slc.τι προτεινετε εσεις???επισης σε raid 0 με βιστα 64 θα δυσκολευτω ιδιαιτερα εχω ηδη διαβασει τα θεματα στο the lab απλα δεν εχω ξανακανει raid ουτε ειχα ποτε ssd και σκεφτομαι στον ραπτορ να περασω καποια παιχνιδια. Aυτο γινεται σωστα και ας εχω αλλου το λειτουργικο?????

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη αποψη, παρε το φθηνοτερο. Αν παρεις τους καινουριους Samsung τοτε θα ειναι πιο γρηγοροι απο τον Intel και στο Read και στο Write αλλα θα ξεφυγεις λιγο στα λεφτα.

Αν ειναι οι παλιοι samsung, αυτοι που αγοραστηκαν απο novatech τοτε θα εισαι πιο αργος στο read απο τον intel αλλα πιο γρηγορος στο write. Επισης το raid0 δινει ενα καλο boost σε ολα οποτε μαλλον καλυτερα ειναι να πας για τους samsung.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη αποψη, παρε το φθηνοτερο. Αν παρεις τους καινουριους Samsung τοτε θα ειναι πιο γρηγοροι απο τον Intel και στο Read και στο Write αλλα θα ξεφυγεις λιγο στα λεφτα.

Αν ειναι οι παλιοι samsung, αυτοι που αγοραστηκαν απο novatech τοτε θα εισαι πιο αργος στο read απο τον intel αλλα πιο γρηγορος στο write. Επισης το raid0 δινει ενα καλο boost σε ολα οποτε μαλλον καλυτερα ειναι να πας για τους samsung.

ειναι απο την αγγελια slc νομιζω απο εκει που αναφερεις και επισης ποιο φτηνοι απο τον ιντελ απλα με raid και αυτα δεν κατεχω και επισης να περασω σε αλλο σκληρο καποια παιχνιδια θα μπορω?????

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι οι παλιοι samsung, αυτοι που αγοραστηκαν απο novatech τοτε θα εισαι πιο αργος στο read απο τον intel αλλα πιο γρηγορος στο write.

Δυσκολα..ο Ιντελ παρακατω κουβαλαει και τα βιστα πανω του..

post-4061-1416073899,1287_thumb.jpg

post-4061-1416073899,1625_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γραφει το καθενα..το 1ο ειναι ο Χ25-Μ και το αλλο ο Σαμσουν mlc..

Παντως εχει δικιο ο ζαχ ..πηγαινε για τον πιο φτηνο..οι Vertex φαινονται καλοι..

τοσο μεγαλη διαφορα ε πολυ καλος ο intel απλα εγω θα επαιρνα 2 samsung slc οποτε δεν θα εχουν τοσο διαφορα.τωρα οι vertex να δουμε αν εχουν τα γνωστα προβληματα αλλα και παλι 2 vertex 300e 60gb ενω ο intel 80 με 400....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.