Jump to content



Κουτί υπολογιστή και ανεμιστήρας δωματίου, 2σε1...


dpolal

Recommended Posts

Ψάχνωντας για ένα κουτί στο γνωστό μαγαζί έπεσα πάνω σε αυτό:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.809408 :-O:-O:-O

http://media.bestofmicro.com/AeroCool-V-Touch-Pro,4-9-112905-3.jpg

http://www.planetcomputerpisa.it/images/_Case_e_accessori/AEROCOOL-Vtouch-PRO_3.jpg

Για τα ζεστά βράδια του καλοκαιριού... :happy2:

Άιντε και αιρκοντίσιον σε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι κάποιος το έχει μελετήσει και έχει ξοδέψει αρκετές ώρες για να παραδοθεί αυτό το προιόν στην αγορά. Με το μεγάλο ανεμιστήρα θα μπαίνει φουλ φρέσκος αέρας μέσα στο κουτάκι (θα είναι σαν να είναι ανοιχτό στο πλάι) με τόσα cfm που θα έχει. Πάνελ μπροστά που δείχνει στροφές και θερμοκρασίες.. εγώ πάντως μπορει να το έπαιρνα και δεν κάνω πλάκα.:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι κάποιος το έχει μελετήσει και έχει ξοδέψει αρκετές ώρες για να παραδοθεί αυτό το προιόν στην αγορά. Με το μεγάλο ανεμιστήρα θα μπαίνει φουλ φρέσκος αέρας μέσα στο κουτάκι (θα είναι σαν να είναι ανοιχτό στο πλάι) με τόσα cfm που θα έχει. Πάνελ μπροστά που δείχνει στροφές και θερμοκρασίες.. εγώ πάντως μπορει να το έπαιρνα και δεν κάνω πλάκα.:hmm:

Οντος το κουτακι αυτο ειναι τελειο για ενα superquiet μηχανακι γραφειου η ακομα και HTPC αφου με το airflow αυτο μπορεις να το εχεις με παθητικη ψυξη και μονο..:T:

Link to comment
Share on other sites

Παναγία μου!

Δηλαδή άμα σου χαλάσει το καλοκαίρι ο ανεμιστήρας, μπορείς να έχεις αυτό!

Πάντως από τιμούλα καλό φαίνεται εάν αναλογιστείς τον μεγάλο ανεμιστήρα και την οθονούλα.

Στις 400 rpm βγαζει 12db....ασε και την σκονη που θα μαζευεται.....απαπα να λειπει !!:giveup:

Δεν θα έχει καμιά σιτούλα μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Στις 400 rpm βγαζει 12db....ασε και την σκονη που θα μαζευεται.....απαπα να λειπει !!:giveup:

Ξερεις καποιο κουτι να μη μαζευει σκονι ???

Εγω σε αυτο θα εφαρμοζα ενα κοματι πανι/φιλτρο και ετοιμο...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα εχει καμια σιτουλα αλλα και παλι ειναι σαν να εχεις βγαλει το καπακι και να εχεις βαλει εναν ανεμηστηρα,σιγουρα δεν υπαρχει κουτι που να μην βαζει σκονη αλλα αυτο θα παραβαζει...μιλαμε αν δεν καθαριζεται συχνα ολα θα ειναι καλυμμενα απο σκονη,για μενα δεν ειναι προτιμηση μου,ειχα δει ενα case της ASUS και εμπαζε τρελα και με ανεμηστηρα λιγο μικροτερο απο αυτον....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο! επιτέλους κάποιος το σκέφτηκε! ολά παθητική ψύξη μέσα ssd και 12db!!!!!!!

η σκόνη πάντως αν το έχεις λιγο ψηλά και δεν είναι το δωμάτιο στάβλος δεν είναι και τόσο πρόβλημα. ένα φύσσημα το 6μηνο και είσαι κομπλέ.

κανένα ρεβιουδάκι μηπως βρήκατε?

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου εσωτερικά έχει ελάχιστη σκόνη,καθαρίζω συχνά τα φιλτράκια μου :T:

Πάντως θα ήταν ωραίο απο πίσω να μην ήταν κλειστό αλλα να είχε σίτα.Δηλαδή μπένει ο αέρας απο αριστερά και βγαίνει απο δεξιά σε όποια κενά υπάρχουν :book:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.