Jump to content



Θερμοκρασια modem, ταχυτητα?


SirDiman

Recommended Posts

Στο LevelOne 3460 Που έχω και το fritz που είχα πριν, δεν είχα ποτέ πρόβλημα, και δεν ζεσταίνονται ιδιαίτερα, ιδικά το fritz καθόλου.

Στο IAD της Hol που έχουν οι δικοί μου, είναι μέσα σε ένα ντουλάπι απο την πρώτη μέρα και δεν χρειάστηκε ποτέ να ανοίξω πάλι το ντουλάπι.

Επίσης ένα Asus router που πήρα πρόσφατα WL520 πάλι δεν ζεσταίνεται και δεν έχει πρόβλημα.

Ένα netgear φίλου ζεματάει πάντα, κόλαση λέμε, δεν το κρατάς, αλλά και πάλι είναι stable.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει και σε μενα..με ενα modem Siemens...που δινει η Tellas..

Αλλοτε δεν εμπαινε καθολου στο internet και αλλες φορες ενω ημουν μεσα κανονικα,με πετουσε εξω..

Το βγαζα απο την μπριζα ομως για καποιες ωρες και μετα ηταν ενταξει..

Ενω το θρυλικο sagem που εχω δεν καταλαβαινει χρηστο..:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει και σε μενα..με ενα modem Siemens...που δινει η Tellas..

Αλλοτε δεν εμπαινε καθολου στο internet και αλλες φορες ενω ημουν μεσα κανονικα,με πετουσε εξω..

Το βγαζα απο την μπριζα ομως για καποιες ωρες και μετα ηταν ενταξει..

Ενω το θρυλικο sagem που εχω δεν καταλαβαινει χρηστο..:hehe:

Αυτα τα SIEMENS ειχαν βγει προβληματικα 3 ειχα αλλαξει απο την Tellas.

Τωρα εχω ενα Dlink στο οποιο το τρυπησα απο πανω και μονταρα εναν ανεμιστηρα βιδωμενο πανω στο modem

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω βάλει σε "όρθια θέση" το USR 9107. Έτσι λοιπόν αερίζεται ΠΟΛΥ καλύτερα. Είναι λίγο δύσκολο να ισορροπίσει, αλλά τα κατάφερα :)

Στις ζέστες του καλοκαιριού >30-35° και το 9108 μου άρχιζε τα κουλά, και κυρίως αποσυνδέσεις.

Οπότε πήρα το dremmel και ξήλωσα όλες τις γρίλίες εξαερισμού... το έβαλα και να πατάει πάνω σε 2 παλιούς σκληρούς... και μια χαρά πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.