Jump to content



Αυτοκίνητο: Αγορά νέου - μεταχειρισμένου - αναμονή


Jaco

Recommended Posts

και εγω θα συμφωνησω για το yaris, το αυτοκινητιο ειναι σκυλι, αξιοπιστο, ολοκληρωμενο. Επισης σου τονιζω και το νεο jazz το οποιο περαν της αξιοπιστιας του (10 χρονια εγγυηση) σου δινει και το headroom για μεγαλυτερους χωρους-λειτουργικοτητα, κατι το οποιο μπορει να σου φανει χρησιμο αργοτερα.. (φτου κακα :D).

Οσων αφορα μεταχειρισμενο καινουργιο, οντως εκει το delta της τιμης δεν ειναι μεγαλο, σιγουρα ομως αν το ψαξεις μπορεις να βρεις καποιο λιγο μεγαλυτερο η με περισσοτερα κυβικα..αξιζει να ψαξεις δλδ.

Επισης αν το θελεις για πολη περισσοτερο τοτε σκεψου και την λυση αυτοματου μιας και θα σε διευκοληνει αφανταστα.

καλες αγορες :)

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη ρε παιδια αλλα ενα getz καινουργιο ποσο παει??νομιζω εχει δωρεαν service πετα μια χρηματοδοτηση 200 με 300ε το μηνα για τη δουλεια που το θες μια χαρα το βρισκω και καινουργιο ε.εγω προσωπικα δεν συμπαθω τη μαρκα αυτη αλλα το εχει ενα φιλαρακι και δεν εχει παραπονο

Link to comment
Share on other sites

Yaris, μεταχειρισμένο... κοίταξα και για καινούργιο, αλλά δεν αξίζει γιατί έρχεται σχεδόν τα διπλά χρήματα από ένα μοντέλο του '06...

Τώρα διαβάζω και ψάχνω αγγελίες και προσπαθώ να αποφύγω μάντρες...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά το yaris δεν ήταν τυχερό να γίνω οδηγός του...

Κατέληξα σε ένα Opel Corsa 1.2 πεντάθυρο του 2002 (πρώτη άδεια 2003) και εδώ και 2 εβδομάδες περίπου που το έχω, την έχω καταβρεί... επιτέλους απέκτησα A/C στο αμάξι, υδραυλικό τιμόνι και αθόρυβο cockpit (:p) που δεν μπάζει από παντού...

Η κατανάλωση του είναι αμελητέα και μικρότερη από το προηγούμενο (ακόμα δεν την έχω μετρήσει, αλλά έχω πάνω από εβδομάδα να πάω στο βενζινάδικο με την ίδια ρουτίνα)...

Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι το υδραυλικό τιμόνι, γιατί δεν το έχω συνηθίσει ακόμα και μου φαίνεται ότι δεν έχει την απόκριση του προηγούμενου, δηλαδή οι μικρομετρικές ρυθμίσεις με αρκετά χιλιόμετρα σε ευθεία, δεν έχουν την απόκριση που είχαν πριν...

Κατά τα άλλα, μου φαίνεται καλή επιλογή και σίγουρα τα 5000€ που κόστισε τα αξίζει... ευτυχώς, έκατσε καλή ευκαιρία μέσω γνωστού, οπότε τα λεφτά ήταν λίγα για την κατάστασή του, η οποία είναι άψογη και με καινούργια λάστιχα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.