Jump to content



Ωραιο και μικρο κουτι για micro ΑΤΧ


nkoumo

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα καλή επιλογή το συγκεκριμένο κουτί,αλλά αν και δεν ξέρω αν κάνει θόρυβο,προτείνω απ'την αρχή να πάρεις αθόρυβα fans.

Α και μην κάνεις την τρέλα να αφήσεις το 300άρι psu που έχει,και βάλεις quad μέσα,γιατί προβλέπω πυρκαγιά!:p

Πάντως γενικά για quad δεν κάνει αυτό το κουτί,πιστεύω να λιώσει ο επεξεργαστής εκεί μέσα.

Κοίταξε και τίποτα απ'τα κουτιά της τάξης των 25-60ε που έχει στο πλαίσιο,αλλά για τα asus μπορώ να εγγυηθώ ότι κάνουν σαν σκούπα οι ανεμιστήρες που έχουν μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι το θες για HTPC. Θα σου συνιστούσα να δώσεις κάτι τοις παραπάνω για το κουτί. Το VF5001BNS

έχει και τηλεχειριστήριο και έχει κ χώρο για καμιά κάρτα γραφικών της προκοπής.

Έχε στο νου σου, ότι τα πολλά φρου-φρου και αρώματα (LCD oθόνες, έντονα led κτλ) στο HTPC άμα δε μπορείς να τα κλείσεις, μάλλον κακό θα κάνουν, όταν π.χ. βλέπεις ταινίες το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι το θες για HTPC. Θα σου συνιστούσα να δώσεις κάτι τοις παραπάνω για το κουτί. Το VF5001BNS

έχει και τηλεχειριστήριο και έχει κ χώρο για καμιά κάρτα γραφικών της προκοπής.

Έχε στο νου σου, ότι τα πολλά φρου-φρου και αρώματα (LCD oθόνες, έντονα led κτλ) στο HTPC άμα δε μπορείς να τα κλείσεις, μάλλον κακό θα κάνουν, όταν π.χ. βλέπεις ταινίες το βράδυ.

Γιατι να δωσει 130€ για κουτι και να εχει 90mm και 60mm ανεμιστηρες;

Eχει κατι Silverstone Sugo στο Πλαισιο, που ειναι καλες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

A, άμα δε το θες για ΗΤ-πισι πάσο, απλά είδα την μητρική, είδα και το κουτί που ήθελες κ υπέθεσα οτι το θες για αυτό τον λόγο.

Όσο για το sugo, μωρέ κ γω αυτό θα έπαιρνα, απλά το ΤΤ έχει και τηλεχειρηστήριο/lcd εμπρος, που έκρινα από το κουτί που ήθελε το παλικάρι ότι μάλλον θα του άρεσε περισσότερο :p.

Link to comment
Share on other sites

Antec Mini P180 Black Case FTW

όπως προείπαν jois21 & Whitesnake

+1 Αυτό έχω, δεν είναι και πολύ μικρό, αλλά είναι (σχεδόν) αθόρυβο, και με πολλούς χώρους.

Πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα για πιο τροφοδοτικό να του βάλεις, γιατί εκεί ο χώρος του είναι (τεράστιος) :T:

Έχω το coolermaster ucp 700.

Link to comment
Share on other sites

Το Sharkoon το σκεφτομαι κι εγω οποτα οποιος φιλος γνωριζει κατι ας πει.

Αν γνωριζει καποιος αν παιρνει μεγαλη καρτα γραφικων.

Ειναι αλουμινιου και ειναι παναλαφρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.