Jump to content



Αναλογική VS Ψηφιακή φωτογραφία


Recommended Posts

Καλο σκανερακι! Αλλα δεν εχω τοσο μεγαλα αρνητικα...

Σκοπος αυτου του θρεντ δεν ειναι να δουμε το τελειο καδραρισμα η αυτα τα στοιχεια που κανουν μια φωτογραφια να μας "μιλησει". Αυτο ας συζητηθει "Στις καλυτερες μας φωτογραφιες" Εδω ελπιζω να περιοριστουμε στο ο,τι λεει ο τιτλος του.

Αν ρωτησεις εμενα προσωπικα θα σου πω οτι δεν πιστευω οτι βγαζω τελειες φωτογραφιες, ουτε πολυ καλες. Απλως μετριες πιστευω, απο θεμα "Θεματος " και "Καδραρισματος"

Τεχνικα ομως πιστευω οτι ειμαι σε καλο δρομο, σωστη εκθεση σωστη, επιλογη διαφραγματος η ταχυτητας αναλογα με την περιπτωση, μερικους φακους για να διαλεξω.

Αυτο που εχω εκλαβει προσωπικα απο την ψηφιακη φωτογραφια ειναι οτι "Τετοια λεπτομερεια στις φωτο, οταν τις βλεπω στο PC σε 100% zoom, δεν εχω δει απο φιλμ."

Εσεις εχετε δει; Δειξτε το μου και εμενα! Εχω μια υποψια οτι το Kodakcrome κατι λεει, αλλα μετα το Πασχα!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.