Jump to content



i7 και επιλογή ψύκτρας


alexkhr

Recommended Posts

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια ψύκτρα για ι7 920 μέχρι 50 ευρώ. Η cpu θα υπερχρονιστεί ελαφρά το πολύ μέχρι τα 3,4. Θέλω να κάνει όσο γίνετε λιγότερο θορυβο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προτεινω αυτην ανεπιφυλακτα που εχει επανω 2 ανεμιστηρες για Push pull κοστους κανονικα των 20 euro ο ενας και επισης bracket απευθειας για 1366

http://www.checkmate.gr/products.php?cid=71

http://noctua.at/main.php?show=productview&products_id=24&lng=en&set=1

Εγω ειχα παρει με 5 euro περιπου λιγοτερο την ιδια ψυκτρα για 775 με εναν ανεμιστηρα οποτε πληρωσα + 20 για ακομη εναν (push pull) και επισης + 5 για το bracket για 1366

Προσωπικα την θεωρω κορυφαια μαζι με την thermalright

Ριξε μια ματια στο review http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=3268&p=5

Link to comment
Share on other sites

Η Ζαλμαν 9700 εινα πολυ κατωτερη απο οσες εχετε αναφερει;

Για OCed i7 920 ρωταω παντα, το bracket ηδη υπαρχει...

Ευχαριστω!

Kenzo απο που το bracket για την thermalight;

Eιδα και την NOCTUA NH-U12P απο κοντα και ειναι τεραστια σαν κεφαλι ρε παιδες ... Αμφιβαλλω αν θα χωραει στο haf ... :/

Link to comment
Share on other sites

You can do better...η zalman είναι ψύκτρα του 2006, από τότε έχουν βγει αρκετά καλύτερες...ειδικά σε αυτή την κατηγορία τιμής...:happy2:

Thermalright Ultra-120 Extreme Heatsink CPU Cooler

NOCTUA NH-U12P SE 1366

Xigmatek HDT-S1283 Darknight Cpu Cooler (CAC-SXHH3-U04)

Scythe Mugen 2 Cpu Cooler (SCMG-2000)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο πλαισιο Συνταγματος/Αλιμου/Μεταμορφωσης και δυστυχως η thermalright 120 δεν υπηρχε για 1366.

Πηρα μια σαν απομιμηση της με εφετζιδικο ονομα, Xigmatek thor's Hammer που μου προτεινε ενας πολυ εξυπηρετικος υπαλληλος εκει, και ενα silenx 12αρι ανεμιστηρακι.

Θα γραψω εντυπωσεις οταν με το καλο τα στησω ...

Link to comment
Share on other sites

Η Ζαλμαν 9700 εινα πολυ κατωτερη απο οσες εχετε αναφερει;

Για OCed i7 920 ρωταω παντα, το bracket ηδη υπαρχει...

Ευχαριστω!

Kenzo απο που το bracket για την thermalight;

Eιδα και την NOCTUA NH-U12P απο κοντα και ειναι τεραστια σαν κεφαλι ρε παιδες ... Αμφιβαλλω αν θα χωραει στο haf ... :/

Φιλε το HAF περνει δυο τετοιες μαζι οχι μια (το ειχα με αυτο το σετ απ για αυτο σου λεω)

Link to comment
Share on other sites

You can do better...η zalman είναι ψύκτρα του 2006, από τότε έχουν βγει αρκετά καλύτερες...ειδικά σε αυτή την κατηγορία τιμής...:happy2:

Thermalright Ultra-120 Extreme Heatsink CPU Cooler

NOCTUA NH-U12P SE 1366

Xigmatek HDT-S1283 Darknight Cpu Cooler (CAC-SXHH3-U04)

Scythe Mugen 2 Cpu Cooler (SCMG-2000)

+1 για την Scythe Mugen 2 Cpu Cooler (SCMG-2000)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.