Jump to content



προβλημα με seagate


hatsumi1

Recommended Posts

καλησπερα παιδια θα ηθελα βοηθεια σχετικα με ενα θεμα που προεκυψε με το pc ενος φιλου.

αλλαζω μητρικη και κανω φορματ εχοντας τον ενα απο τους δυο δισκους του συνδεδεμενο.

ολα κομπλε μεχρι που συνδεω τον δευτερο και το pc δεν αναβει. δοκιμαζω παλι με δυο δισκους (ο ενας δικος μου καινουργιος και ο αλλος ειναι ο δισκος με το λειτουργικο) και δουλευει. Φυσικα υποθετω οτι ο seagate εχει προβλημα. το απιστευτο ειναι οτι μεχρι την αλλαγη της μητρικης ο δισκος δουλευε ως δευτερος.

τι μπορει να εχει συμβει??????:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

@κενζο: το pc δεν αναβει καν με το δισκο πανω

sata ειναι αυριο παω να παρω ενα κουτι απο ενα φιλο γιατι δεν εχω....

θα το συνδεσω εξωτερικα και βλεπουμε.

σας ευχαριστω για τις απαντησεις:T:

Link to comment
Share on other sites

Έγραφε στο αρχικό post πως με τους δύο δίσκους ανάβει....Τέλος πάντων :upside:

:sorry: με τον δικο μου και τον δισκο που εχει το λειτουργικο αναβει οχι με τον seagay.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να αλλαξεις data η/και power cable.. βρες καποιο αλλο sata καλωδιο δηλαδη, και συνδεσε αλλο sata η molex απο το τροφοδοτικο.. επισης παλιοτερα via chipsets εχουν προβλημα να αναγνωρισουν sata2 σκληρους, αν εχεις καποιο απο αυτα, με το jumperακι στο πισω μερος του σκληρου, βαλτον σε sata1 mode.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.