Jump to content



LCD TV Ερώτηση


wolfmandim

Recommended Posts

Ναι μπορείς.

Και μιας και είναι Full HD θα μπορείς να έχεις αναλύσεις μέχρι 1920χ1080 μέσο HDMI ή DVI--> HDMI.

Προσωπική άποψη μου είναι να μην πάρεις 32" εκτός και εάν είναι πολύ μικρή η απόσταση που βλέπετε TV. Θα προτιμούσα από 40" και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς.

Και μιας και είναι Full HD θα μπορείς να έχεις αναλύσεις μέχρι 1920χ1080 μέσο HDMI ή DVI--> HDMI.

Προσωπική άποψη μου είναι να μην πάρεις 32" εκτός και εάν είναι πολύ μικρή η απόσταση που βλέπετε TV. Θα προτιμούσα από 40" και πάνω.

Η απόσταση που θα την χρησιμοποιήσω είναι η νορμάλ για θέαση σε PC, δηλαδή 80cm - 1 m. Πιστεύω ότι οι 32" είναι αρκετές για να μη στραβωθώ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω τότε πως θα σου είναι χρήσιμη!

Θα στραβωθείς... άποψη μου πάντα.

Δηλαδή δεν θα την χρησιμοποιείς και ως TV;;; Εάν όχι γιατί δεν κοιτάς να πάρεις κάποια οθόνη PC;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω τότε πως θα σου είναι χρήσιμη!

Θα στραβωθείς... άποψη μου πάντα.

Δηλαδή δεν θα την χρησιμοποιείς και ως TV;;; Εάν όχι γιατί δεν κοιτάς να πάρεις κάποια οθόνη PC;

Εχω ήδη μια 24άρα EIZO. Απλά λέω μήπως την πουλήσω κι απολαύσω σε μεγαλύτερη οθόνη το BluRay.

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαίνεται στα χαρτιά αλλα θα πρότεινα να πας πρωτα να την δεις γιατι ισως δεν σου αρεσει ;)

Εχω Philips LCD εδώ και καιρό. Μου αρέσουν τα χρώματά της. Το σκέφτομαι....

Link to comment
Share on other sites

Η απόσταση που θα την χρησιμοποιήσω είναι η νορμάλ για θέαση σε PC, δηλαδή 80cm - 1 m. Πιστεύω ότι οι 32" είναι αρκετές για να μη στραβωθώ..

man οντως θα στραβωθεις σε λιγοτερο απο μετρο ξανασκεψου το

Link to comment
Share on other sites

Έχω παίξει σε 32άρα με απόσταση ~1-1.1m από τα μάτια μου. ΟΚ είναι λίγο μεγάλη στην αρχή, αλλά μετά από λίγο τη συνηθίζεις. Είναι ωραία εμπειρία :p (και φυσικά δε στραβώθηκα, μια χαρά μου φάνηκε :help1:)

ανετα πηγαινα σε 27αρα-30αρα πλεον

Όντως η μεγαλύτερη οθόνη συνηθίζεται εύκολα. Και εγώ όταν έβαλα τη 46άρα στο σαλόνι, μου φαινόταν τεράστια (ειδικά σε σύγκριση με την παλιά 25άρα CRT :p) αλλά πλέον εύκολα την άλλαζα με μια 50άρα +

εγω παντως αν πηγαινα σε 30'' θα επαιρνα καθαρο monitor και οχι lcd tv

Μόνο που είναι αρκετά πιο ακριβά, αλλά από την άλλη προσφέρουν ανάλυση 2560x1600..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.