Jump to content



Συναυλίες,παραστάσεις εκθέσεις


Recommended Posts

Κοιτα εγω οπως θα ειδες και στο φιμπι ειχα σπαστει με ολο το lineup....RC,Slipknot,Mastodon,Gojira,Moonspell εχω βαρεθει να τους βλεπω καθε καλοκαιρι.Πωπω ....

Εχουμε καλη σκηνη σαν χωρα,αλλα καθε χρονο τα ιδια. :(

Εγω για Maiden παω (και λιγο slipknot να κοπανηθουμε) :D

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,εγω πρωτη φορα θα τους δω ολους εκτος απο rotting christ τους οποιους ειδα και τον ιανουαριο αλλα και παλι,καραγουσταρω να τους δω ξανα..αν ειχα ξαναδει τα συγκροτηματα βεβαια αλλη φορα,θα το σκεφτομουνα για το 80αρι..και επισης για αυτο το lineup νομιζω οτι αξιζουν αυτα τα λεφτα που εδωσα.αν αφηνανε μονο gojira,virus,mastodon,maiden και slipknot θα ηταν πραγματικα κοροιδια..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξαφνιάζομαι λίγο πως κάποιος που ΔΕΝ είναι στην ηλικία του Χύτρα δεν έχει δει Maiden τουλάχιστον ν+1 φορές ;)

Πολλά λεφτά για Dickinson για 28η φορά.

Ερχονται όμως Whitesnake / Priest Που θα λιώσουν μούρες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα Priest δεν υπαρχουν πλεον.

Και ειδικα μετα απο την εμφανιση τους στο Super Idol Αμερικης,δεν αξιζουν σαν μουσικοι για μενα τοσα λεφτα.

Ποιος σοβαρος καλλιτεχνης που σεβεται τον εαυτο του παει σε τετοια shows; :p

Καλα για maiden εχεις δικιο.Δεν τους εχω δει ακομα και νιωθω ηδη ξενερωμενος με τη φαση. :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για μένα ακόμα και σήμερα ο Dickinson είναι ο #1 frontman έτσι? Απλά τον έχω δει πολλές φορές και Ελλάδα και Αγγλία και δεν τα σκάω πάλι.

Αν κάποιος ΔΕΝ έχει πάει, αξίζει με τα 1000 και μόνο για maiden.

Για Priest, όταν ακούσεις τον Halford να στριγκλάει και να παίζει κομματάρες θα σου πω εγώ αν δεν αξίζουν ή όχι ;)

Ο Halford μπορεί να τον παίρνει δηλωμένα και να απέχει απο το metal εδω και χρόνια αλλά αυτό δεν αναιρεί την φωνάρα που έχει και πως στο παρελθών έκανα παπαδες με τους Priest :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ & ΓΙΑΝΝΗΣ ΧΑΡΟΥΛΗΣ αυριο στην πλατεια Κοτζια ,εισοδος δωρεαν !!!!

Εχω τρελαθει αποψε.Μεσα σε 3 βδομαδες θα εχω δει Θανασαρο και Χαρουλη 2 φορες τον καθενα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

8-10/δεκεμ von Kleist aka i will shoot you if you shoot me

http://mithe.gr/forum/download/file.php?id=509

Επίσης δωρεάν σεμινάρια πάνω σε πολλά και διάφορα ,με βεβαίωση παρακολούθησης από το Δήμο Ν.Ηρακλείου.

Γίνονται κάθε χρόνο και από γνωστή μου,η παρακολούθηση μιας σειράς τέτοιων σεμιναρίων το 2009,παρότι δεν αναγνωρίζονται κάπως επίσημα στην Ελλάδα της έδωσε τη δυνατότητα να την πάρουν στο 2ο αντί του 1ου έτους στο Ιστορικό στην Αγγλία.Οπότε ποτέ δε ξέρετε...καλό είναι να τα έχουμε.

www.Iraklio.gr

και

«Ο Θεός της Βίβλου και ο Θεός των φιλοσόφων»*|*Εθελουσία Λήθη …

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Ομιλία "Ψηφιακά εργαλεία για ακαδημαϊκή έρευνα"

Παρασκευή

11:00 π.μ. μέχρι τις 12:30 μ.μ.

Τμήμα Μ.Ι.Θ.Ε - ΕΚΠΑ

Αίθουσα Β'

Ο φοιτητικός σύλλογος Μ.Ι.Θ.Ε. έχει τη χαρά να φιλοξενεί τον Γιάννη Σιδηρόπουλο, πτυχιούχο Φιλοσοφίας από το Πανεπιστήμιο Πατρών και Αγροτικής Οικονομίας της Γεωπονικής Σχολής Θεσσαλονίκης, δημιουργό της ιστοσελίδας A Digital Workflow for Academic Research για την παρουσίαση χρήσης ψηφιακών εργαλείων στην ακαδημαϊκή έρευνα.

Η διάρκειά της είναι μία ώρα, ενώ θα ακολοyθήσει συζήτηση.

Χάρτης: Map Maker: ....

Περίληψη παρουσίασης:

Κάθε μέλος της ακαδημαϊκής κοινότητας όταν πρόκειται να γράψει ένα κείμενο οποιουδήποτε είδους (εργασία, πτυχιακή, διδακτορική διατριβή, άρθρο, βιβλίο) έρχεται αντιμέτωπος με ένα βασικό ερώτημα/πρόβλημα: Πώς μπορώ να οργανώσω τις βιβλιογραφικές μου πηγές, τις σημειώσεις μου και τις σκέψεις μου σε σχέση με το προς εξέταση αντικείμενο με έναν τρόπο που να υποστηρίζει αποτελεσματικά την διαδικασία της συγγραφής της τελικής μου εργασίας; Σε αυτό το ερώτημα θα επιχειρηθεί να δοθεί μια απάντηση/λύση στην παρουσίαση που θα πραγματοποιηθεί με τίτλο “Ψηφιακά Εργαλεία για Ακαδημαϊκή Έρευνα” στις 9/12/2011 στην αίθουσα Β’ του τμήματος Μεθοδολογίας, Ιστορίας και Θεωρίας της Επιστήμης. Το βασικότερο συστατικό της προτεινόμενης λύσης είναι η υιοθέτηση του μοντέλου λειτουργίας του παγκόσμιου ιστού (Word Wide Web) και του διαδικτύου (internet) στον προσωπικό τρόπο εργασίας του ερευνητή. Τα τελευταία χρόνια έχουν δημιουργηθεί αρκετά προγράμματα υπολογιστών τα οποία διευκολύνουν την συγγραφή διασυνδεδεμένου κειμένου (hypertext), χωρίς να απαιτούν εξειδικευμένες γνώσης πληροφορικής από τους χρήστες τους. Στην παρουσίαση θα καταδειχθούν δυνατοί τρόποι χρήσης ενός τέτοιου προγράμματος, το οποίο ονομάζεται ConnectedText.

Πώς να έρθετε:

Από την στάση του μετρό “Ευαγγελισμός” και εν συνεχεία με ένα από τα λεωφορεία:

220, 221 στάση 5η Ιλισσίων και πεζή την Παπακωνσταντίνου μέχρι την πανεπιστημιόπολη

250 – 2η στάση εντός της πανεπιστημιόπολης

224 – 9η Καισαριανής και πεζή την Οδεμησσίου μέχρι τον κεντρικό δρόμο της πανεπιστημιόπολης. Από εκεί 200 μέτρα μέχρι το γυμναστήριο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.