Jump to content



Stacker-mania


Κοπρίτης

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Τρομερα τα stacker που εχεις φτιαξει,το καλυτερο πιστευω ειναι το carbon με το λογοτυπο της nvidia..Τα περισσοτερα τα ειχα δει στο τοτε extreme στη Στουρναρη..Δουλευες εκει??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
εννοεις, να αντικαταστησεις τις υπαρχουσες θυρες?

γιατι αλλιως, μπορεις να βαλεις ενα 5.25" front panel με θυρες usb3 και ο,τι αλλο θες..!!

ναι , να τις αντικαταστησω αν γινεται ή αν οχι εναλλακτικα να παρω αυτο το front panel που ειπες. που υπαρχει και ποσο κανει?

Link to comment
Share on other sites

αμα ψαξεις....., βρισκεις!!!!:banging::banging:

front usb panel - Case Panels | Skroutz.gr

Ευχαριστώ.

Κάτι για να αντικαταστήσει τις usb2 υπάρχει;

Στάλθηκε από το GT-P5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Πως τα φτιαχνετε αυτα τα σχεδια; και εικονες που βρισκετε;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Με το sketchup πιθανολογώ. Και πρέπει να υπάρχουν έτοιμα templates από την κοινότητα.

Sent from my Neo V

Link to comment
Share on other sites

με το sketchup ειναι ευκολο να φτιαξεις πχ μια μητρική η μια καρτα γραφικων .παίρνεις μια εικονα την κανεις resize στο κανονικο μεγεθος κοβεις το φοντο και βαζεις επανω πυκνωτές smd και οτι αλλο θες στο κουτι τωρα ειναι δύσκολα τα πραγματα . μπορέσεις να φτιαξεις ευκολα κουτια με απλο design αλλα με το στακερ και μερικα αλλα που εχουν καμπύλες και πανελ ειναι δυσκολο .

post-9448-1416076893,2098_thumb.jpg

post-9448-1416076893,4963_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Προς [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] ή οποιος άλλος ξέρει..

Το Stacker στο front panel έβγαζε ένα καλώδιο Firewire στο οποίο επίσης ήταν συνδεδεμένη μια γείωση η οποία βίδωνε πάνω στο κουτί. Επειδή θέλω να αφαιρέσω τα περιττά καλώδια, και το Firewire δεν μου χρειάζεται, πειράζει αν δεν μπει αυτή η γείωση πάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Ευχαριστώ.

Κάτι για να αντικαταστήσει τις usb2 υπάρχει;

Στάλθηκε από το GT-P5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

καλησπέρα

υπαρχει κατι για να αντικαταστήσω τις εμπρος usb2 με usb3??

γενικα πως μπορούμε να εχουμε προσβαση στον χωρο που βρίσκονται αυτά??? ξεβιδωνουμε κατι???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.