Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

tdukangaroosign.jpg

Ο πρώτος αγώνας προτουρ στην Αστραλια :p από τις 19-26 Ιαν

Santos Tour Down Under - Home - Santos Tour Down Under - UCI World Tour

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7sxLG_DZBTI]Tour Down Under 2014 is coming - YouTube[/ame]

Live Feed-ανοίγει στις 19,με την έναρξη

επειδή το eurosport μάλλον δεν θα το δείξει,πάρτε μερικα στρεαμιν' σαιτε για λαιβ βιου

Streaming: Live race coverage | www.cyclingfans.com ή ProcyclingLive | Livestream - CX Soudal Leuven - -Tour de San Luis - Tour Down Under ή channel 9 Australia - live streaming video powered by Livestream

Link to comment
Share on other sites

Θα αγοράσω κάποια "χειμερινά" πραγματάκια... Ποιο κατάστημα προτείνεται για αγορές?

Μέχρι στιγμή έχω βρει ΟΛΑ όσα θέλω στο BIKE24 αλλά έχει τις καλύτερες τιμές?

Thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

To bike24 έχει πολύ καλές τιμές αλλά έχει κι ακριβά μεταφορικά.

OMG το κρύο κι η βροχή σήμερα. Είχαμε σκοπό για 70-80 αλλά με το που αρχίσαμε την ανάβαση είχα σταματήσει να νιώθω τα χέρια μου και τα πόδια μου. Μέχρι να επιστρέψουμε σπίτι είχα γίνει παπί, από την κορφή μέχρι τα νύχια, κυριολεκτικά. Φόραγα 4 layers, 2 γάντια, overshoes και "αδιάβροχες" κάλτσες.

Avg Temperature: 0,1 °C

Min Temperature: 0,0 °C

Max Temperature: 1,0 °C

[MENTION=8837]l2phile[/MENTION] καλά κάνεις και κάθεσαι μέσα :hehe:

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά είναι 15,00 EUR για μέχρι 250ευρώ παραγγελία και 5,95 EUR για πάνω απο 250ευρώ

Δεν μου φαίνονται πολλά να σου πω την αλήθεια

*η παραγγελία μου είναι άνω τον 250

Link to comment
Share on other sites

To bike24 έχει πολύ καλές τιμές αλλά έχει κι ακριβά μεταφορικά.

OMG το κρύο κι η βροχή σήμερα. Είχαμε σκοπό για 70-80 αλλά με το που αρχίσαμε την ανάβαση είχα σταματήσει να νιώθω τα χέρια μου και τα πόδια μου. Μέχρι να επιστρέψουμε σπίτι είχα γίνει παπί, από την κορφή μέχρι τα νύχια, κυριολεκτικά. Φόραγα 4 layers, 2 γάντια, overshoes και "αδιάβροχες" κάλτσες.

Avg Temperature: 0,1 °C

Min Temperature: 0,0 °C

Max Temperature: 1,0 °C

[MENTION=8837]l2phile[/MENTION] καλά κάνεις και κάθεσαι μέσα :hehe:

να σας στείλω από μια να τη φοράτε

00small53799513.jpg

χαλάει λίγο το "αερο" αλλά μπρος στην ζέστη, τι είναι οι επιδόσεις; :hehe:

αλεξ,βγαίνει και σε special ΚΚΕred για σένα :rofl::rofl:

Έγινε επεξεργασία από wrong method
typo
Link to comment
Share on other sites

OMG το κρύο κι η βροχή σήμερα. Είχαμε σκοπό για 70-80 αλλά με το που αρχίσαμε την ανάβαση είχα σταματήσει να νιώθω τα χέρια μου και τα πόδια μου. Μέχρι να επιστρέψουμε σπίτι είχα γίνει παπί, από την κορφή μέχρι τα νύχια, κυριολεκτικά. Φόραγα 4 layers, 2 γάντια, overshoes και "αδιάβροχες" κάλτσες.

Avg Temperature: 0,1 °C

Min Temperature: 0,0 °C

Max Temperature: 1,0 °C

[MENTION=8837]l2phile[/MENTION] καλά κάνεις και κάθεσαι μέσα :hehe:

Δεν σε σώζουν οι αδιάβροχες. : /

Κοίτα και εγώ έκανα παλιά τον άντρα και έβγαινα για ποδήλατο με το κρύο ώσπου ψώνισα χιονίστρες και έβαλα μυαλό.

Διαπίστωσα ότι τα εφαρμοστά παπούτσια σε στέλνουν αδιάβαστο το χειμώνα. Πρέπει να κουνιούνται τα δάχτυλα. Επίσης ένα άλλο μυστικό είναι οι five finger socks

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχεδόν τπτ απο Castelli που θέλω να παραγγείλω :(

Για Castelli κοίτα και Ιταλικά μαγαζιά, πχ. All4Cycling | Negozio online di abbigliamento per ciclismo, maglie, scarpe, caschi e accessori bicicletta

Και το Wiggle δεν είναι άσχημο από τιμές, αρκεί να έχεις υπομονή να πετύχεις κάποια έκπτωση. Και από το support τους είμαι 100% ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

εγώ αγοράζω αποκλειστικά από αυτούς:

Bob Bike Shop | Castelli | Buy online at cheap prices

Cyclestore | Bikes | Mountain Bikes | Road Bikes | Bicycles | Bike Accessories & Cycling Clothing

wiggle σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις πλέον

το πρώτο χρεώνει 8-9 ευρώ μεταφορικά αλλά το δέμα θα σου ρθει σπίτι όχι ταχυδρομείο όπως οι άλλοι,από 250 και πάνω δωρεάν

το δεύτερο δεν έχει μεταφορικά αλλά θα περιμένεις 8-10 μέρες

και τα 2 τα συνιστώ ανεπιφύλακτα, το Γερμανικό δέχεται μόνο paypal για αποστολή στην Ελλάδα,οι Άγγλοι ότι κάρτα έχεις την χτυπάνε :p

Έγινε επεξεργασία από wrong method
typo
Link to comment
Share on other sites

Μη σου τυχει:

1. Μου χαλασε το φερμουαρ στο κολαν...ειναι στη μοδιστρα να μου βαλει αλλο...2 μερες εκτος. (να βαλω το καλοκαιρινο :hehe:??)

Βεβαια εμεινα και απο ποδηλατο:

2. Στην βολτα της Κυριακης το μπροστινο φρενο σε καθε πατημα το ενιωθα να "πιανει" ολο και πιο μεσα ωσπου οταν εφτασα σπιτι η μανετα σχεδον ακουμπουσε στην χειρολαβη, για να φρεναρει. Μαλλον θελει εξαερωση λενε οι φημες...θα το παω αυριο αν βοηθηει και ο κωλοκαιρος...ημουν ετοιμος να το παω πριν και απο το πουθενα εριξε βροχα.

3.Στην βολτα της Κυριακης ηταν κατι πιτσιρικαδες με τα ποδηλατα τους και αυτοι...μαντεψτε τι τους "επιασα" να κανουν ομαδικα εκει στο βουνο...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.