Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Εδώ είχε γέλιο...

Στην nissan που πήγαμε μας έδωσαν φλάντζα ψευτοκάπακου και φλάτζες για τις μπουζότρυπες.

Με το που το βγάζουμε, βλέπουμε όλο φλάντζόκολλα γύρω γύρω στην κεφαλή, το κοιτάζω και όντως το ψευτοκάπακο είχε ένα μικρό λούκι.

Το αστείο είναι ότι η φλάτζα που πήραμε ήταν ακριβώς το σχήμα του λουκιού μόνο που δεν ήταν για φλάτζα το λούκι.

Προφανώς έβγαινε και με άλλη έκδοση ψευτοκάπακου με φλάντζα.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...το αγοράζεις, πας στο γκαράζ, και περνάς 2 μέρες χωρίς να το κουνήσεις για να κάνεις το setup. Έρε γλέντια!

Το πολύ touch κατά την οδήγηση δε νομίζω να είναι πολύ καλή ιδέα...

Όμορφο το αποτέλεσμα 100%.. αλλά πρακτικό ???meeehhhh

Link to comment
Share on other sites

Για το παπι να κανω ασφαλεια στην interamerican απο το anytime η σε μια Δυναμις που το εχω και τωρα?διαφορα εχουν μικρη(3Ε).σκεφτομαι οτι η interamerican δεν θα κλεισει στο χρονο αλλα απο την αλλη να στηριξω την αλλη που ειναι πιο μικρη(με επιασε η βλακεια μου)

Link to comment
Share on other sites

Το Polo μου τρέμει στο ρελαντί. Διάβασα ότι είναι κλασικό πρόβλημα των 6Ν με την πεταλούδα. Να το αφήσω να τρέμει ή να το φτιάξω; :p Είναι σοβαρό πρόβλημα;

τουρμπισετο και αν δε φτιαξει βαλε νιτρομπουκαλα

Link to comment
Share on other sites

Το Polo μου τρέμει στο ρελαντί. Διάβασα ότι είναι κλασικό πρόβλημα των 6Ν με την πεταλούδα. Να το αφήσω να τρέμει ή να το φτιάξω; :p Είναι σοβαρό πρόβλημα;

Καύσιμο ? Τρεμοπαίζει το κοντέρ ή τρέμει το αυτοκίνητο όλο ?

Link to comment
Share on other sites

Τρέμει όλο. Οι στροφές στο στροφόμετρο δε φαίνονται να πέφτουν. Καύσιμο εννοείς αν είναι καλό; Από σχετικά καινούριο πρατήριο είναι, δε νομίζω να τρέχει κάτι. Και από άλλα πρατήρια το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τρέμει όλο. Οι στροφές στο στροφόμετρο δε φαίνονται να πέφτουν. Καύσιμο εννοείς αν είναι καλό; Από σχετικά καινούριο πρατήριο είναι, δε νομίζω να τρέχει κάτι. Και από άλλα πρατήρια το κάνει.

Στο εκανε και σε αλλα γεμισματα η μονο σε αυτο?δοκιμασε και απο αλλου βενζινη.και αστο να αδειασει και βαλε μετα.

Link to comment
Share on other sites

Το είπα αυτό για το καύσιμο γιατί πιο παλιά, στο focus, μου είχε βγάλει θεματάκι από κακό καύσιμο.

Όταν έπιανε σωστή θερμοκρασία και μετά, το αυτοκίνητο δεν κράταγε ρελαντί.

Κάμια φορά έσβηνε κιόλλας στα φανάρια.

Εκεί κατάλαβα πόσο μούφα βενζίνη έχει ο ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΣ (κηφισιά).

Έκανα 3 γεμιίσματα με 100άρα... στο 3ο το έσκισα και λίγο, άλλαξα και βενζινάδικο και ποτέ κανένα πρόβλημα.

Μήπως συντονίζει το αυτοκίνητο σε κάποιες συγκεκριμένες στροφές?

Το C3 που έχουμε, πριν κάνα-2 μήνες, όταν ήταν κρύο ακόμα, συντόνιζε σε κάποιες στροφές ( κάπου στισ 950).

Όταν έπιανε θερμοκρασία ένιωθε μετά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.