Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

εγώ δεν θυμάμαι τι φοράω...

αλλά τσιρίζουν πολύ ..ειδικά το καλοκαίρι παντού και όλη την ώρα :fight:

επειδή εμένα είναι πετρέλαιο όταν άνοιγα απότομα τη 2α ούρλιαζαν και τότε...ΔΡΑΜΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Σε Panda τα έχω και εγώ, 1.2.

Τα continental ήταν τα μαμά. Όχι τίποτε εξωπραγματικό αλλά ήτανε προβλέψιμα και κρατήσανε 4-5 (!) χρόνια.

Τα michelin τα είχα βάλει ως δήθεν καλύτερα αλλά ήτανε σκέτη απογοήτευση. Βυζάκι στους 8 μήνες, απρόβλεπτα και πολύ διαφορετική συμπεριφορά μεταξύ χειμώνα/καλοκαιριού και φασαριόζικα. Τσιρίζανε πολύ εύκολα αλλά και σε ανοιχτό δρομο βγάζανε θόρυβο. Δεν μπορώ να πώ ότι δεν είχανε κράτημα, αλλά δυστυχώς σε μικρές ταχύτητες είναι που δεν τα εμπιστευόμουν - ακόμη και όταν ήταν καινούρια.

Τα Toyo τα έβαλα 150ε (έναντι 200 που ζητούσε ο λαστιχάς για Michelin/Dunlop). Αν και πολύ νωρίς (τα έβαλα πριν ~7 μέρες) η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή. Ήσυχα, λίγο πιο άνετα, σε βροχή δεν τα εχω οδηγήσει ακόμη, και από κράτημα φαίνεται να έχουν καλό.

Tα michelin είναι πολύ καλά λάστιχα αφενός αφετέρου όμως εξαρτάται ποια σειρά βάζεις. Τα pilot exalto sport αν τα θυμάμαι καλά ήτανε φοβερά στο κράτημα ακόμη και λιωμένα.

Link to comment
Share on other sites

Tα michelin είναι πολύ καλά λάστιχα αφενός αφετέρου όμως εξαρτάται ποια σειρά βάζεις. Τα pilot exalto sport αν τα θυμάμαι καλά ήτανε φοβερά στο κράτημα ακόμη και λιωμένα.

μα προφανώς εξαρτάται από την σειρά αλλά και την διάσταση.

Link to comment
Share on other sites

μπορει νατοχω ξαναρωτησει, αλλα εχει κανεις εμπειρια απο michelin pilot supersport? Μου καναν μια καλη προσφορα απο Ελλαδα και με τρωει τρελλα... Παντου στα ιντερνετζ λυσσανε οτι ειναι πολυ καλα για UHP , και εχουν και πολυ καλο treadwear για τετοια κατηγορια (300+ ενω τα 050Α εχουν 140)..Δεν θελω να κανω τα μπροστα πισω για ναχω το κεφαλι μου ησυχο οταν στριβω με γεματη 5η (ιφ γιουνοου γουωτ αη μεαν)

Link to comment
Share on other sites

Παει ο πατερας μου να ρωτησει για λαστιχα και του εχω πει οτι ρωταει,να κοιταει και ημερομηνιες κατασκευης κτλ.

και του λεει ενας λαστιχας:"μην κοιτας τις ημερομηνιες ,τις χτυπανε αφου κατασκευαστουν και τις πειραζουν και το ξερουν αυτο οτι το κανουν για αυτο στην ελλαδα στελνουν παλαιοτερες παρτιδες.και μην παρεις τα continental γιατι ειναι γερμανικα"

Εγω του ειπα του πατερα μου,μην πας καν ξανα σε αυτον να ρωτησεις,με αυτα που λεει!

Link to comment
Share on other sites

Το μαμησε το αμπελι take 2 action !

Crash Petter Solberg WRC Rally France 2012 - YouTube

[MENTION=124]NoDsl[/MENTION] μην με πεις το πηρε λιγο παλι :hehe:

Κερασακι στην τουρτα η κολωνα.:crazy_pilot:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7mkZvINR5sk]Ola einai dromos - Rixto Ilia - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις,

τι πρεπει να κανεις καποιος για να βγαλει αυτοκινητο στο εξωτερικο που ειναι σε ονομα αλλου?

πχ με εξουσιοδοτηση ειναι οκ?

στην ξενη χωρα, αυτο το χαρτι αναγνωριζεται? ή υπαρχει θεμα?

για βαλκανια, χρειαζεται και πρασινη καρτα. πρεπει να φαινεται εκει οδηγος?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.