Jump to content



All-around notebook (+gaming) Προτασεις


ChSin7

Recommended Posts

Γιώργο οταν πας να τις ξεβιδώσεις για πρώτη φορά κάνουν ένα χαρακτηριστικό κρακ,σπάει η κόλλα. Έκανα μια έρευνα αγοράς και βρήκα ένα προϊόν που λέγετε locktite μπλε χρώματος και είναι για αυτές τις δουλειές. Θα το ερευνήσω:dance3:

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δε με κατάλαβες......όταν ξεβιδώνεται από ποιόν?....γιατί και ο τεχνικός δε μπορεί να το δει αν δεν την ξεβιδώσει και αυτός;)

αν εκτός της κλασσικής μπλε κολλώδους κιμωλίας υπάρχει και άλλο στρώμα κόλλας ίσως να το υιοθετήσανε στα πιο καινούρια.....το loctite που λέει ο nobig πάντως κάνει σωστή δουλειά και χωρίς να ρισκάρεις να κολλήσεις για πάντα την βίδα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα νομίζω λέμε Γιώργο.Αν το ξεβιδώσει πρώτα ο τεχνικός και οι βίδες δεν κάνουν "κρακ" θεωρητικά μπορεί να σου πει είσαι εκτός εγγύησης. Ειδικά αν έχουν πολιτική RMA στυλ E-chop:suicide:

Link to comment
Share on other sites

άψογη λύση και με τα χίλια την επέκταση της εγγύησης......acer είναι και θα χρειαστεί σε κανα χρόνο 1μιση.

εγω εχω ενα ACER και εδω και 2 χρονια+ δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο! σπανια το κλεινω και μονιμως το σκιζω! ειτε θα κανει το κατεβαστηρι, ειτε το dvd player, ειτε encode, ειτε θα γραφει ασταματητα, ειτε θα παιζω κανα χαζοπαιχνιδο! φτου φτου να μην το ματιασω αλλα σκυλι το Aceraki μου! (acer aspire 5633 wlmi)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.