Jump to content



Κολλάει όταν ανοίγω Chrome, Adobe Premiere


Dr.Paneas

Recommended Posts

Δυστυχώς για μία ακόμα φορά έρχομαι αντιμέτωπος με το καθυστεριμένο λειτουργικό σύστημα της Microsoft: Windows 7. Δεν είναι δικό μου το PC αλλά της κοπέλας μου, οπότε δεν ξέρω ακριβώς τι πάτησε και τι έκανε πριν προκληθεί αυτό το πρόβλημα. Το σίγουρο είναι ότι κατέβασε κάτι σαν codecs το οποίο παίζει να ήταν virus.

Το πρόβλημα:

Το σύστημα μπουτάρει και μόλις επιλέξεις χρήστη, κολάει στο Welcome (login screen).

Την λύση του προβλήματος βρήκα, αφού μετά από καμια 100αρα restart βρήκα τα 2 services που μου προκαλούσαν το πρόβλημα:

1) Windows Log Event

2) Desktop Windows Session Manager

μόλις τα έκανα disable αυτά το σύστημα με βάζει μέσα μια χαρά.

Το νέο πρόβλημα όμως είναι πως όταν δοκιμάζω να ανοίξω μερικά προγράμματα που χρειάζονται internet (πχ Chrome) τότε κολλάει και μένει εκεί. Οπότε με hard reset κάνω επανεκκίνηση....

Τι μπορώ να κάνω για να σώσω την εγκατάσταση και να μην πάει για format;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τα πάντα και τελικά έφταιγαν πολλά. Λίγο κάποιος ιος, λίγο κάποιοι δίσκοι, λίγο η κάρτα που είχε αρπάξει...

Τελικά έκανα format αλλά πάλι κολλούσε (σε άσχετες στιγμές) -- το πρόβλημα ήταν η κάρτα. Πέθανε από το CUDA, έβρασε 6 μήνες render. Τωρα εχω βαλει την παλια την 4890 την δικιά μου, και για το δικο μου pc εχω μία ό,τι να ναι :p

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε όλα τα πράγματα που έφταιγαν ήταν και 2 Black Cavier που είχαν παραδώσει πνεύμα. Τώρα θα πάρω με (36 δόσεις) την GTX 680 να κάνει render να ηρεμήσω.

Αν όντος το σκέφτεσαι και δεν κάνεις πλάκα, πρίν βάλεις δόσεις δες τα benchmark των gtx6x0 εκτός του gaming γιατί θυμάμαι να είναι χειρότερα κατά πολύ από της gtx580 που την βρίσκεις μεταχείρισμένη στα μισά λεφτά.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.