Jump to content



Asus 295gtx


firekiller

Recommended Posts

Γεια σας είπα να κάνω αυτό το review με την νέα μου 295 και οθόνη φίλου 1920χ1200

Για να μην πολυλογό ξεκινάω αμέσως:

Σύστημα:

PSU:SilverStone Olumpia 1000watt

CPU:Q6600@3.2ghz+Thermalright TrueBlack

Mo/bo:Asus StrikerExtreme

RAM:4GB DDR2

Graphics Card:Asus 295gtx

Hard Disk:2xseagate 500gb(raid 0)

Windows Vista dx10

Monitor:Samsung SM2433BW

α)Έτρεξα το crysis και έβγαλα γύρο στα 62fps

β)Έτρεξα το call of duty 4 και έβγαλα 120fps(από τι έλεγε)

γ)Έτρεξα το 3dmark vantage και έβγαλα score κάρτας 18357στο premium πρέπει να ήταν.

Καθόλη τη διάρκει τον test η κάρτα έφτασε το πολύ στους 79βαθμούς

Οι drivers που χρησιμοποιήθηκαν ήταν οι 182.5

:sorry:Συγνώμη που δεν έχω photo διότι η ανάλυση τησ κάμερας είναι μάπα+ότι είναι το πρώτο μου review.:boxed:

Αποτέλεσμα η κάρτα είναι super αλλά πιστεώ ότι θέλει και τον ανάλογο cpu δεν πειράζει όμως πάμε για καλήτερα.:happy2:

Link to comment
Share on other sites

επίσης επειδή ήδη υπάρχει ανοιχτό θέμα για τις 295, τις εντυπώσεις σου θα μπορούσες να τις ποστάρεις εκεί...Το "review" όπως το χαρακτηρίζεις είναι κάτι πιο περίπλοκο...Καλοπροαίρετα το λέω...

Link to comment
Share on other sites

α)Έτρεξα το crysis και έβγαλα γύρο στα 62fps

β)Έτρεξα το call of duty 4 και έβγαλα 120fps(από τι έλεγε)

γ)Έτρεξα το 3dmark vantage και έβγαλα score κάρτας 18357στο premium πρέπει να ήταν.

Καθόλη τη διάρκει τον test η κάρτα έφτασε το πολύ στους 79βαθμούς

Οι drivers που χρησιμοποιήθηκαν ήταν οι 182.5

:sorry:Συγνώμη που δεν έχω photo διότι η ανάλυση τησ κάμερας είναι μάπα+ότι είναι το πρώτο μου review.:boxed:

μακάρι να κάναμε έτσι τα review. δεν είναι τόσο απλά. για τα αποτελέσματα πάντως δεν χρειάζεται ψηφιακή. print screen πλήκτρο την σελίδα του αποτελέσματος, επικόλληση στο paint, αποθήκευση ως *.jpg και ανέβασμα της φώτο. τόσο απλό :victory:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα, γιατί το αποπαίρνετε το παιδί ? Δώστε του tips και συμβουλές να δουλέψει και μπορεί να βγεί μια παρουσίαση που μπορεί να μην παίρνει Άριστα αλλά μπορεί να έχει κάτι να πει.

@firekiller: το πρώτο βήμα είναι το πιο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγη που θα κανω εαν αποδιδουν βεβαια θα ειναι 2χ5870 και μετα θα αγορασω την 395gtx ... οτι κανω καθε χρονο! ΑΤΙ->NVIDIA->ATI->NVIDIA

Ίσα ίσα περίμενα υποστή:hang2:ριξη απο σένα sebastian

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.