Jump to content



Καποια που να μπαινει στην Μ3Α79Τ


Dant3

Recommended Posts

Εχω την Μ3Α79Τ Deluxe με εναν 9850ΒΕ.επειδη τωρα το καλοκαιρι η στοκ εκανε σαν αποροφητηρας και ανεβαζε στις 6500 στροφες για να κραταει τον 9850 στους 60-62 ειπα να παρω μια ψυκτρα.στην αρχη πηρα την xigmatek s1283.ομως εβρισκε στις μνημες.την αντικατεστησα με την zipang και εχω το εξης προβλημα.η ψυκτρα δεν παταει καλα.εχει απο καθε πλευρα δυο κλιπακια που πιανουν στο σοκετ.ε αυτα ειναι ρυθμιζομενα για να πιανει πιο χαλαρα η πιο σφικτα στο σοκετ και εχουν 3 σκαλες.οταν μου ηρθε η ψυκτρα ηταν στην 1η σκαλα και πιο σφικτη.ομως ηθελε πολυ δυναμη για να κλειδωσει και ετσι τα βαλα στην 2η σκαλα.ομως ετσι δεν ηταν αρκετα σφικτα και επιανα κατι 80αρια για πλακα αφου δεν εβρισκε καλα η ψυκτρα.ετσι εβαλα το ενα στην 1η σκαλα και το αλλο στην 2η.υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει προβλημα αυτη η διαφορα στην πιεση?να την παω για ρμα για να μην εχω μπελαδες γιατι δεν αποδισει και καλα?εχω 49-54 σε idle 60-61 σε full.δεν εχω και το καλυτερο κουτι αλλα περιμενα κατι καλυτερο...

τις γνωμες σας

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι η ασύμμετρη στήριξη δεν είναι και ότι το καλύτερο... Άσε που οι θερμοκρασίες που επιτυγχάνει η "βελτιωμένη" ψήκτρα είναι για κλάματα από μόνες τους.

Ψάξε να βρεις μια ψήκτρα που να έχει ευκολη και βολική εγκατάσταση για το σόκετ σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα πηρα την mugen 2.προς το παρον οι διαφορες ειναι χαοτικες με την zipang.μιλαμε για 10 βαθμους κατω.μου εβγαλε το λαδι να την βαλω βεβαια καθως επρεπε να ξυλωσω μητρικη και επειδη εβρισκε και στον πλαινο,τον εβγαλα και τον εβαλα απο την εξωτερικη πλευρα.

αν τη πιεσω λιγακι,παει ελαχιστα προς τα πανω αλλα δεν παρατηρησα να εχει διαφορα στην θερμοκρασια.δεν πειραζει ε?

post-12158-1416074054,0683_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα την mugen 2.προς το παρον οι διαφορες ειναι χαοτικες με την zipang.μιλαμε για 10 βαθμους κατω.μου εβγαλε το λαδι να την βαλω βεβαια καθως επρεπε να ξυλωσω μητρικη και επειδη εβρισκε και στον πλαινο,τον εβγαλα και τον εβαλα απο την εξωτερικη πλευρα.

αν τη πιεσω λιγακι,παει ελαχιστα προς τα πανω αλλα δεν παρατηρησα να εχει διαφορα στην θερμοκρασια.δεν πειραζει ε?

ΦΙλε σε παρακαλώ πολύ, μπορείς να βγάλεις μια καλή φωτο για πως είναι πανω η ψυχτρα στην cpu? Σημερα πήγα να παρω την xigmatek s1283 αλλα είδα οτι θα έβρησκε στις μνήμες.. (εχω τις corsair που εχουν ψυχτρες μεγάλες πανω τους..)

Link to comment
Share on other sites

Την xigmatek ειχα παρει και εγω στην αρχη και εβρισκε.αυτη εδω δεν βρισκει στις μνημες οχι γιατι ειναι πιο ψηλη αλλα γιατι ειναι μακροστενη και δεν πηγαινει καν απο πανω τους.οποτε δεν νομιζω να χεις προβλημα.θα σου βγαλω και μια φωτο να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.