Jump to content



sapphire 4870x2 dead


giogio

Recommended Posts

μετα απο 2 σωστα φλασαρισματα της καρτας μα νεα bios απο asus top και ρολογια 800 1000 ειπα να δοκιμασω και αλλο ενα φλασαρισμα:tomato: ε τελικα με τo που τελειωσε το φλασαρισμα μεσω dos και με usb stick στην επαννεκινηση δυστυχως η ζαφειρενεια :rip:δεν εδειχνε ουτε εικονα ουτε τιποτα τελος παντων εφυγε για RMA,θελω να μου πειτε ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα αφου θα μου την αντικαταστησουν με καινουργια να χτυπησω αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.512715 η αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.513384 την ειχα παρει την δικια μου 395 οποτε και παλι ειμαι οκ μα τα λεφτα τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σιγουρος οτι θα στην αντικαταστησουν?

μα το θεμα δεν ειναι αν μου την αντικαταστησουν αλλα πια να παρω απο τις αλλες 2 που εβαλα στο λινκ η καρτα δεν ειναι απο e-shop ενδεικτικα εβαλα τις φωτο για να μου πειτε γνωμες.

Link to comment
Share on other sites

To ζητημα φιλε μου ειναι οτι κανονικα,αν και εντος εγγυησεως η καρτα,δεν πρεπει να γινει δεκτο το rma εφοσον εισαι υπαιτιος του προβληματος της vga.

Και που το ξερουν οτι φταιει ο χρηστης?:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Και που το ξερουν οτι φταιει ο χρηστης?:bigsmile:

Απλα βλεπω την ηθικη πλευρα της υποθεσης.

Για κατι που εγω θα χαλαγα μονος μου,οπως εδω ο φιλος,δεν θα μπορουσα να διανοηθω rma.

Link to comment
Share on other sites

OT, αλλά θέλω να το πω.....Aν ποτέ πάτε κάτι για rma που έχει προκύψει από δικό σας(λάθος κίνηση φυσικά, αλλά λέμε αν), τουλάχιστον πείτε ότι προκαλέσατε εσείς ζημια.....καλύτερα να το ξέρει ο τεχνικός από πριν, παρά να δει ότι έχετρε προκαλέσει την ζημιά και δεν του το είπατε....πως να το πω είναι πιο τίμιο!:D

Link to comment
Share on other sites

H κάρτα πάντως δεν χάλασε, ενα bad flashing ήταν και μπορούσες να την επαναφέρεις με blind flashing. Αφου ασχολήθηκες με flashαρισματα δεν διάβασες τι μπορούσες να κάνεις σε περίπτωση που κάτι πήγαινε στραβά και είχες στην επανεκκίνηση μαύρη οθόνη? Ενος λεπτού δουλεια ήταν. Τσάμπα ταλαιπωρια και για σένα και για τους ανθρώπους. Πάντως όχι δεν μπορούν να καταλάβουν ότι φταις εσύ, εκτος και αν κάτσουν και το σκεφτουν (αμφιβάλλω) και βρουν το original bios της κάρτας και το περάσουν, πράγμα που 99,99999999% δεν θα κάνουν. Θα βάλουν την κάρτα θα δουν οτι δεν δίνει σήμα και θα στην αντικαταστήσουν. Τέλος

Link to comment
Share on other sites

εσεις καλα τα λετε παιδια και δεκτες ολες οι προτασεις και οι αποψεις,αλλα ο καθενας οπως και εγω εκανα αυτο που ναι μεν δεν ειναι σωστο αλλα...και πολλοι αλλοι εχουν κανει αυτο που εκανα και εγω δεν ειμαι ο μονος πανω στην γη, τελος παντων μπορειτε να μου πειτε πια τελικα να παρω εκτος απο την sapphire στα λινκ που εδωσα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Και που το ξερουν οτι φταιει ο χρηστης?:bigsmile:
ελα ντε!!!
H κάρτα πάντως δεν χάλασε, ενα bad flashing ήταν και μπορούσες να την επαναφέρεις με blind flashing. Αφου ασχολήθηκες με flashαρισματα δεν διάβασες τι μπορούσες να κάνεις σε περίπτωση που κάτι πήγαινε στραβά και είχες στην επανεκκίνηση μαύρη οθόνη? Ενος λεπτού δουλεια ήταν. Τσάμπα ταλαιπωρια και για σένα και για τους ανθρώπους. Πάντως όχι δεν μπορούν να καταλάβουν ότι φταις εσύ, εκτος και αν κάτσουν και το σκεφτουν (αμφιβάλλω) και βρουν το original bios της κάρτας και το περάσουν, πράγμα που 99,99999999% δεν θα κάνουν. Θα βάλουν την κάρτα θα δουν οτι δεν δίνει σήμα και θα στην αντικαταστήσουν. Τέλος

Η κάρτα εννοείται και ότι δεν πέθανε.Μια χαρά δουλεύει και με ένα blindflash όντως θα φτιάξει.

Επίσης μπορεί το κατάστημα να μην καταλάβει ότι την έκανες εσύ την λακαμιά(αν και έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις από ένα μαγαζί όπου το έψαχναν και είχαν βρει πάρα πολλά τέτοια) αλλά η μαμά εταιρία(ή και ο προμηθευτής) θα το βρεί και το κατάστημα θα την φάω στον κ@λο γιατί θα επιστραφεί και μπορεί να βγεί και εκτός εγγύησης

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.