Jump to content



Προβλημα με σκληρο(SSD)


kuza

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply
Το πρόβλημα είναι πως έχεις περάσει στον ssd τα xp αλλά για να τα περάσεις γύρισες τον ssd στο bios σε ide και τώρα θέλεις να τον βάλεις να τον βλέπει σαν sata;

Οχι.ΑΠλος εκανα και στους 2 φορματ και ο SSD δν μπουταρει μετα την εγκατασταση των drivers.

Tωρα του εβαλα win xp 64 bit και ολα ενταξη μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

@kuja:

Βάλε 7 στον ssd και αν θες και XP βάλτα στον PATA.

Τα 7 πετάνε με ssd ενώ τα XP έχουν ένα κάρο προβλήματα. Λίγο τα XP λιγο η διπλή εγκατάσταση, λίγο το chipset σου, ζορίστηκε το μηχανάκι...

Link to comment
Share on other sites

@kuja:

Βάλε 7 στον ssd και αν θες και XP βάλτα στον PATA.

Τα 7 πετάνε με ssd ενώ τα XP έχουν ένα κάρο προβλήματα. Λίγο τα XP λιγο η διπλή εγκατάσταση, λίγο το chipset σου, ζορίστηκε το μηχανάκι...

μολις παραγκηλα τον δευτερο SSD.

αλλα αν δν εχουν βγει drivers raid για 7?

Link to comment
Share on other sites

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=102608&pid=568751&st=0entry568751

λοιπόν, δεν χρειάζονται στα 7 είναι ήδη περασμένα (τυχερέ!)

κοιτα τι λεει ομως:

All NF4 drivers are already integrated into Win7. The only thing you may have problems with is RAID drivers and need to run a Vista version to recognize your array.

?

Εγω θα κανω raid.

Link to comment
Share on other sites

αν είχα χρόνο θα έψαχνα κι' άλλο αλλά θα μπω σε συνάντηση...

Ευχαρίστως να ξαναψάξω το απόγευμα για να σε βοηθήσω αν δεν έχει βρεθεί λύση...

ok, thnxs man, αν δν βρεθει λυση θα βαλω χρ.Τουλαχιστον μεχρι να βγουν οι οδηγοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με WinXP είμαι άνετος. Με OSX στα όρια χρηστικότητας του μηχανήματος.

Με 64 ή 80 GB αισθάνομαι πολύ πιο άνετα. Στα ~120 νιώθω ότι θα μπορούσα να είχα πάρει 2 SSD των 60...:to_pick_ones_nose:

Link to comment
Share on other sites

λιγο off topic και συγνωμη για αυτο αλλα σας φτανουν τα 30gb για λειτουργικο και προγραμματα??(οχι παιχνιδια)

ναι αν και περιμενω και δευτερο SSD.

Εγώ με WinXP είμαι άνετος. Με OSX στα όρια χρηστικότητας του μηχανήματος.

Με 64 ή 80 GB αισθάνομαι πολύ πιο άνετα. Στα ~120 νιώθω ότι θα μπορούσα να είχα πάρει 2 SSD των 60...:to_pick_ones_nose:

:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.