Jump to content



Ζητείται θύμα για beta tester...


Jaco

Recommended Posts

... o οποίος έχει επαφή με linux και κατεβάζει από το internet αρχεία από servers όπως rapidshare, netload και hotfile...

Πρόκειται για το beta testing της δεύτερης έκδοσης του MyRapBook, το οποίο είχα γράψει για το my book world... Ξανα-έγραψα εξ' αρχής των κώδικα, άλλαξα όλα τα interfaces και χρειάζομαι κάποιο feedback για την λειτουργία...

Ο/οι tester/s θα μπουν (αν το επιθυμούν) θα αναφερθούν στα documentations του sourcefoge και του project, καθότι δεν είναι εμπορική εφαρμογή, οπότε δεν υπάρχει χρηματική αμοιβή...

Η θέση είναι για 1 ή 2 υποψηφίους... :p

Απαιτείται σχετικά καλή εξοικείωση με το linux και να έχουν εγκαταστήσει ή να μπορούν να εγκαταστήσουν έναν lamp server, ο οποίος χρειάζεται...

Όποιος το επιθυμεί, ας επικοινωνήσει μαζί μου μέσω pm ή εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βοηθήσω, έχω Linux, είχα παλίοτερα MySQL αλλά μπορώ να ξαναπεράσω, και φαντάζομαι δεν θα είναι ιδιαίτερα δύσκολο να περάσω Apache και PHP. Απαιτείται η ιδιοκτήσια WD MyBook?

Link to comment
Share on other sites

Όχι το my book δεν είναι απαραίτητο, απλά θα γίνει port και σε αυτό στο τέλος... αρκεί μια οποιαδήποτε έκδοση Linux (πχ ubuntu)...

Ποια distro έχεις...?

Ubuntu Jaunty αλλά μπορώ να περάσω VM ότι Distro μπορεί να χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, νομίζω ότι κλείσαμε...

1. eleozz

2. eloydark

3. Τζώρζης

Τώρα για accounts για φτιάξω ένα από το καθένα του ενός μήνα και θα δώσω σε όποιον δεν έχει... επειδή θα φτιάξω μόνο 3 acounts, όποιος έχει rapidshare θα του δώσω netload, ή όποιος έχει netload θα του δώσω το hotfile κ.ο.κ...

Τα υπόλοιπα μέσω pm, απλά λίγες μέρες υπομονή για να προετοιμαστώ και εγώ...

H ιδέα του eloydark είναι καλή... μάλλον θα ετοιμάσω ένα virtual machine σε virtualbox και θα το μοιράσω...

Αν το δει κάποιος admin ας το κλειδώσει... :D

Τα αποτελέσματα των ερευνών, θα ανακοινωθούν στο thread του mybook... :jump:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.