Jump to content



9800GT ή GTS250


blkik

Recommended Posts

Θέλω να επιλέξω μια κάρτα για ένα φίλο γύρω στο 100άρι.

Επειδη βλέπω ότι οι 9800gt με τις gts250 έχουν ίδιες τιμές περίπου. Ποια θα ήταν καλύτερη επιλογη

Πολλά παιχνίδια δεν παίζει.

π.χ

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1320858&catalog=20&page=4&category=69977735&CHIPSET=nVidia

ή

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1293605&CHIPSET=nVidia&page=5&category=69977735&catalog=20

Link to comment
Share on other sites

hands down η gts250, G92 ειναι και οι 2 , αλλα με 128 εναντι 112 sp, η gts 250. (χωρια το ανεβασμενο clock)

Δεν το έπιασα ακριβως αυτο με τα sp.

Overclock δεν πάιζει. Η κάρτα θα έιναι default

@hondo1: Ρώτησα για nvidia.

Link to comment
Share on other sites

η GTS250 ειναι rebranded 9800GTX+ , και εχει 128 stream processors, σε αντιθεση με την 9800GT η οποια εχει 112. (αν συνυπολογισεις και την διαφορα στα ρολογια στα λινκς που μας εδωσες (745 η 250 , εναντι 550 της GT) , τοτε ξεκαθαρα η GTS250)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω διαβάσει κάτι κακό (δεν ήμουν ποτέ κάτοχος palit κάρτας) για την συγκεκριμένη εταιρία, ίσα ίσα την εκθειάζουν για τις πολύ χαμηλές τιμές που έχει και για το σύστημα ψύξης που εφαρμόζει στις κάρτες της το οποίο είναι καλύτερο από το κλασσικό της nvidia (όλα αυτά σύμφωνα με fora που έχω ψάξει στο νετ).

Πάντως και μένα μου κάνει εντύπωση η τιμολογιακή πολιτική της - λένε ότι προσπαθεί απλά να χτυπήσει τις πιο δυνατές (evga, xfx, gigabyte κλπ). Πάντως η Gainward που πόσταρες ανήκει στην Palit νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζω ότι κάτι δεν κατάλαβες καλά

Αν προσέξεις την υπογραφή μου έχω μια 4850.

Η καρτα είναι για φίλο μου ζήτησε nvidia και ψάχνω για nvidia

Αν θες την προσωπική μου άποψη μετάνιωσα που πήρα Ati. Μπορεί να δίνει 10fps παραπάνω αλλά το control panel της nvdia μου ήταν πολύ βολικό και χρήσιμο

Η Ati απο ρυθμίσεις δεν έχει σχεδον τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζω ότι κάτι δεν κατάλαβες καλά

Αν προσέξεις την υπογραφή μου έχω μια 4850.

Η καρτα είναι για φίλο μου ζήτησε nvidia και ψάχνω για nvidia

Αν θες την προσωπική μου άποψη μετάνιωσα που πήρα Ati. Μπορεί να δίνει 10fps παραπάνω αλλά το control panel της nvdia μου ήταν πολύ βολικό και χρήσιμο

Η Ati απο ρυθμίσεις δεν έχει σχεδον τίποτα

τι ρυθμισεις σου λειπουν?:-O

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.