Jump to content



Νεα καρτα γραφικων....Προβληματα? ΠΟΛΛΑ!!!!


jax7480

Recommended Posts

Χθες τελικα μετα απο 14 μηνες(αν ειναι δυνατον δηλαδη, εκανα 14 μηνες να αλλαξω εξαρτημα στο PC!!!!!!!!!) αλλαξα την VGA μου. Η "πρωην" μου, γρια πια, μια GForce4 Ti4200 με 64ΜΒ RAM, εδωσε την θεση της στην καινουρια καλλονή, μια Gigabyte Radeon 9600Pro 128MB, με Samsung -2A chips τις μνημες.

Και φυσικα τα Windows ΧP μετα απο μια τετοια αλλαγη προσπαθησαν να δωσουν την δεουσα προσοχη αλλα..........

Αυτο ηταν το τελειωτικο χτυπημα. Απο την στιγμη που μπηκε η Radeon πανω στο μηχανημα δεν ξαναμπηκα normal μεσα στα Windows. Καθε φορα που φτανω στην log in screen για να γραψω τον κωδικο των windows και να μπω μεσα μου βγαζει ενα καρο error τα οποια αναφερονται αποκλειστικα σε 2 drives του υπολογιστη...στο C: και το F: .

Επανω, στο ονομα του παραθυρου μου εμφανιζεται γραφει:

Windows XP Delayed Write Failed.

Απο κατω μετα αναφερει οτι ενα αρχειο που γραφτηκε στο C: (ή στο F: ) παρουσιασε προβλημα και αυτο μπορει να οφειλεται σε καποια αστοχια υλικου ή σε ενα χαλασμενο εξαρτημα που μπηκε προσφατα στο PC.

Πατωντας ΟΚ στο παραθυρο αυτο συνεχιζει να βγαζει errors συνεχεια και ασταματητα.

Καθησα για κανα 5λεπτο να παταω συνεχεια ΟΚ μηπως και καποια στιγμη τελειωσουν αλλα ...τιποτα.....αυτο εκει ακαθεκτο...

Δοκιμασα να μπω στα windows σε safe mode...μπηκα, εκανα απεγκατασταση οτι ειχε σχεση με drivers για VGA αλλα ματαια.

Αν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα θα παρακαλουσα να βοηθησει γιατι οπως καταλαβαινετε ειναι σχεδον 12 ωρες που εχω παρει την νεα μου VGA και ακομα δεν την εχω δει να δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να σωσεις οτι μπωρεις και κανε format.

Ειναι γνωστο πως απο Nvidia σε ATI τα προβληματα δε τα γλητωνει κανεις..

Ειναι βαρετο, το ξερω αλλα μη ξεχνας πως θα τα βλεπεις με αλλο μΑΤΙ ...

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλεπω κι εγω μαλλον για Format παω. Οχι οτι εχω τιποτα σημαντικο. Το PC εχει αλλα 4 partition οποτε ολα θα σωθουν. Εδω που τα λεμε με τις δοκιμες για το overclocking και τα τοσα crachαρισματα του υπολογιστη χρειαζοταν κι ενα format.

Τι να κανουμε.......οπως ειπε και ο Sisman θα το κανω γιατι θελω να δω τα πραγματα με αλλο μΑΤΙ.

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα ειναι rev1 (οπως και καποιων αλλων...) και σε αλλο μηχανημα παιζει μια χαρα.Τροφοδοτικο γιατι?Ποσα watt τρωνε ολα αυτα...

P.S. Οτι και να γινει ολοι λεμε μονιμως οτι ειναι PSU θα πρεοτεινα να ηρεμησουμε λιγακι.

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by Vagouridis

Αντεχει 4200 o.c. και δεν αντεχει 9600Προ στα default και agp 8x επισης αντι για 4χ...χλωμο το κοβω...

ποτε μην λες ποτε Παρουλη....

αβυσσος τα πισια , το ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.