Jump to content



AMD OC Database


PGM

Recommended Posts

Δεν βλεπω κατι να διορθωσεις!Αντε να δωσεις 7-9 στα Read Preamble/Max Async.Μαλλον καπου εκει τερματιζουν.Η dfi παντως δεν καταλαβαινει απο ΗΤΤ.Εμενα η απλη και παει 400+..

Μηπως να δοκιμαζες το hard reboot της dfi που ειχε πει ο Arapis παλιοτερα?Ισως τρωει καποιο κολλημα με τον διαιρετη που δυσκολο το βλεπω.;)

Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους έσπασα το φράγμα των 30Sec...:D

Tώρα που αρχίζει να στρώνει η Ceramique πέφτουν και άλλο οι θερμοκρασίες και βγάζω Bench που ήταν δύσκολο να βγάλω πριν... :T:

Νά'χα και καλές μνήμες θα πετούσε το σύστημα.... ;)

post-153-1416072539,9815_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arapis

9X302 δοκίμασες?

Και 302 και 310 δοκίμασα. Με 8 & 9 πολλαπλασιαστές, αλλά τίποτα. Μήπως να ξαναστείλω τον διαιρέτη στο /133 και να βάλω όλα τα timings auto, μήπως με κόβει τίποτα από κει;

Link to comment
Share on other sites

hi guys!

εχω το ακολουθο συστημα...

CPU = Amd Athlon 64 X2 4800+

GC = E-VGA pcix 16x 7800GTX KO 256mb

MB = Asus A8N32-SLI 16x (true)

RAM = 4GB Kingstone

HDD = 2xSATA2 80GB (όχι σε Raid ακομα....)

Watercooling = Thermaltake Bigwater SE

Αρκτικ σιλβερ 5 η παστα...

η τιμη (μαμα) του cpu ειναι 2,4Ghz απο τη μητρικη ανεβαζω το FSB στα 220Mhz και μου δίνει

2,640Ghz παιζει απο 38~40 η τιμη... ολα τα ρευματα ειναι μαμα.

ο multiplier της cpu δεν αλλαζει! ειναι 12χ

μεχρι τι τιμες μπορω να κραταω τα μαμα ρευματα? μπορει να φτασει μεχρι 2,8Ghz με ασφαλεια?

Cpuz1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chrisantz [Σήμερα, στις 13:07]

hi guys!

εχω το ακολουθο συστημα...

CPU = Amd Athlon 64 X2 4800+

GC = E-VGA pcix 16x 7800GTX KO 256mb

MB = Asus A8N32-SLI 16x (true)

RAM = 4GB Kingstone

HDD = 2xSATA2 80GB (όχι σε Raid ακομα....)

Watercooling = Thermaltake Bigwater SE

Αρκτικ σιλβερ 5 η παστα...

η τιμη (μαμα) του cpu ειναι 2,4Ghz απο τη μητρικη ανεβαζω το FSB στα 220Mhz και μου δίνει

2,640Ghz παιζει απο 38~40 η τιμη... ολα τα ρευματα ειναι μαμα.

ο multiplier της cpu δεν αλλαζει! ειναι 12χ

μεχρι τι τιμες μπορω να κραταω τα μαμα ρευματα? μπορει να φτασει μεχρι 2,8Ghz με ασφαλεια?

Cpuz1.JPG

Για αρχή τα πάς πολύ καλά...

Δοκίμασες την σταθερότητά του με S&M ή διπλό SPI ?????

Xαμήλωσε τον διαιρέτη της μνήμης και του LTD για να μην έχεις παράξενα κολλήματα και βρες σε πρώτη φάση τα όρια της CPU σου με default τάση.... :T:

Εαν οι θερμοκρασίες σου είναι ΟΚ μην φοβηθείς να δώσεις μέχρι 1.55 - 1.6 για να βρείς το μέγιστο σταθερό..

Ελπίζω να φτάσεις και τα 3GHZ εαν είσαι τυχερός και έπεσες σε καλό κομμάτι... :T:

Link to comment
Share on other sites

το μέχρι πυο μπορείς να πας με μαμά ρεύματα, θα το βρεις μόνος σου (δεν είναι κάτι στάνταρ) Όταν δεις ότι σου κάνει επανεκκινήσεις στο άσχετο, μάλλον θέλει τόοοοσο δα παραπάνω ρεύμα (το ελάχιστο παραπάνω που δίνει η μητρική σου)

Link to comment
Share on other sites

που είδες ωρέ 4 γίγα;;; :p 2gb είναι, και έχω βάλει διαιρέτη 5/6 (241MHz) Να ρωτήσω κάτι επί τη ευκαιρία: Το ότι περνάει το S&M χωρίς σφάλμα, αλλά στα 45" στο StressPrime 04 μου βγάζει σφάλμα, πρέπει να με προβληματίζει; Επίσης δουλεύει εδώ και μερικές ώρες (περίπου 3) σε full load και δεν έχει κολλήσει καθόλου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.