Jump to content



AMD OC Database


PGM

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Εγώ με 3200Venice και bigwater είμαι στα 2.7ghz με 1.4V rock stable..

Αλλά στα 2.8ghz ακόμη και με 1.5V περνάω το sisoft sandra ακόμη και για μισή ώρα αλλά στο 3dmark κολλάει αμέσως...Τι συμβαίνει;

Το έβαλα και 2.9ghz αλλά δε μπόρεσε να μπει στα windows...

Οι θερμοκρασίες είναι 32idle και 38-39load...

Οι μνήμες έχουν μπει χαμηλά για να μην υπάρχει πρόβλημα...

Η μητρική μου είναι Asus A8n-SLI..

Πιστεύετε οτι μπορώ να πάω παραπάνω απο τα 2.7 που είμαι τώρα;

Μπορεί να βοηθήσει η αλλαγή bios;Έχω το 1016...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδιά επειδή το θέμα με τις dfi ultra-d και overclocking είναι ψόφιο εδώ και 1 χρόνο, ρωτάω εδώ:

Εχω DFI Ultra-D και δουλεύω στα 10χ250 με bios 3.09 (δεν θυμάμαι αν είναι γνήσιο ή "πειραγμένο").

Τώρα θα βάλω 4200+ dual core και θέλω ένα καλό bios που φυσικά να ανγνωρίζει το διπύρηνο και να μπορώ και να τον πιέσω όσο πάει...

Προφανώς το 3.09 δεν θα βλέπει dual core;

Ποιό bios προτείνετε;;

***Ρίξτε μιά ματιά εδώ αν μπορείτε: http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&postid=464208#post464208

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Τι ωραίος φίλε μου,μάπα είναι σε σχέση με κάτι άλλα που βλέπω!!!Το Voltage του cpu-z δεν είναι πραγματικό!Από bios είναι 1.675V!!! :o Έχω ποστάρει και στη λίστα αλλά δεν με δείχνει!:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω αυτό.Απλά το cpu-z μου δείχνει το default Voltage.Και έχω την εντύπωση ότι έχω δώσει τόσο πολύ τάση λόγω κακού τροφοδοτικού.Και το λέω αυτό γιατί ένας φίλος μου τον ίδιο επεξεργαστή με ίδιο mobo τον είχε πάει στα 3GHz με 1.6V!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.