Jump to content



D 60 Vs Sony A300


Recommended Posts

Για SONY... μην κάνεις το λάθος. Για DSLR καλύτερες φωτογραφικές μηχανές έχει η OLYMPUS... καλή η NIKON στους φακούς μόνο... η OLYMPUS έχει πολύ καλό MENU για πειραματισμό και πολύ καλούς φακούς.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η sony εξαγορασε την minolta οποτε να ξερεις οτι σωμα και φακοι ειναι minolta και γραφουν sony...τωρα αν θες να μαθεις φωτογραφια βρες καλητερα την d-40 που εχει 250 ευρω με τον 18-55 φακο και θα εισαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Για SONY... μην κάνεις το λάθος. Για DSLR καλύτερες φωτογραφικές μηχανές έχει η OLYMPUS... καλή η NIKON στους φακούς μόνο... η OLYMPUS έχει πολύ καλό MENU για πειραματισμό και πολύ καλούς φακούς.

Ασχολησε με φωτογραφια και το λες αυτο για την nikon γιατι d3 η olympus δεν εχει βγαλει και ουτε προκειτε να βγαλει ποτε....

Link to comment
Share on other sites

OK!.. Γενικού σκοπού DSLR :) Βασικά την θέλω για να μάθω φωτογραφία....

D60, διάβασμα και το δωρεάν σεμινάριο Nikon Photo School που παίρνεις μαζί της :)

Ήμουν κι εγώ μεταξύ D60 και Alpha 200, αλλά κάτι μέσα μου έλεγε ότι αν μου πάθαινε κάτι ή δεν με κάλυπτε κλπ, θα έβριζα τον εαυτό μου που ήθελα Sony με το τραγικό support. :)

Πήρα την D60 με τον 18-55 και μπορώ να πω ότι δεν βρέθηκε κάποια απορία μέχρι στιγμής που δεν λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Ασχολησε με φωτογραφια και το λες αυτο για την nikon γιατι d3 η olympus δεν εχει βγαλει και ουτε προκειτε να βγαλει ποτε....

Όχι δεν ασχολούμαι... ελάχιστα μόνο... αλλά ούτε η Νikon δεν θα βγάλει όπως την PEN της Οlympus... που είναι μακράν καλύτερη...

http://www.olympus.com.gr/consumer/21693_pen-camera_e-p1_21723.htm

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η Olympus κέρδισε την παρτίδα με την Pen. Όλοι πετάνε τις μηχανές τους γι αυτό το θαύμα. Να φανταστείς τα 10 εργοστάσια της Oly δεν προλαβαίνουν την αγορά :jump:

:tongue: :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

έκανες το school?

έλεγε τίποτα jpavly?

Δεν πήγα ακόμα, αλλά το προγραμματίζω σε λίγο καιρό :)

Αφού υπάρχει όμως κατ εμέ για αρχάριους, αγοράζοντας μία καλή μηχανή είναι must.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ασχολούμαι... ελάχιστα μόνο... αλλά ούτε η Νikon δεν θα βγάλει όπως την PEN της Οlympus... που είναι μακράν καλύτερη...

http://www.olympus.com.gr/consumer/21693_pen-camera_e-p1_21723.htm

Μακραν καλυτερη απο την d3...ok παω πασο....:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.