Jump to content



RMA σε WDigital δισκο........


makio

Recommended Posts

κατ αρχην , γεια σας παιδες!! ευχομαι καλη συνεχεια στους δημιουργους του σαιτ και μακρυα απο 'παιδικες αρρωστιες'

λοιπον , πριν λιγες μερες 2 δισκοι μου (και οι 2 WDigital) τα επαιξαν!!

ο ενας ηταν ο βασικος με οτι σημαντικο ειχα μεσα ,ηταν ΕΒ και κατασκευης δεκεμβριο του 2001 !!

ο 2ος ηταν ΒΒ (7200) και κατασκ. οκτωβριο του 2002........ολα καλα ως εδω.

οταν πηγα στο σαιτ της WD για αν δω την εγγυηση τους διαπιστωσα οτι ο μεν πρωτος (ο παλιος δλδ) εχει μεχρι το 2005!! ενω ο 2ος και πιο καινουργιος μεχρι τις 18/11/03 ! ! ! ! ! !

οκ , ξερω οτι εχουν αλλαξει οι πολιτικες εγγυησεων αλλα ............

στο θεμα μας τωρα....εχω φτιαξει ηδη την φορμα για RMA την οποια θα εκτυπωσω για να συνοδευει τον δισκο που επειγει !!(Γερμανια) κι αυριο πρωι φευγει με κουριερ

εχει καποιος αλλος αναλογη εμπειρια ?? να μου δωσει τα φωτα του δλδ αν πρεπει να προσεχω τπτ..........

(αυτο που μ ανυσηχει ειναι οτι ο δισκος ειναι εντελως ψοφιος (κοντρολερ) και φυσικα τα WDtools δεν τον βλεπουν καθολου - μην τυχον με θεωρησουν υπαιτιο της βλαβης και μεινω με το ..........στο χερι?)

Link to comment
Share on other sites

o δισκος ειναι απο ....παραπλευρη πηγη (νομιμη φυσικα) και στοιχισε 40ε οταν στην αγορα εκανε 60-70 περ.

ετσι επισημη εγγυηση δεν εχει(δεν γνωριζω σε ποια εταιρεια εχουν περασει το S/N) οποτε ζητησα RMA απο την WD.........

ο δισκος εφυγε ηδη το πρωι οποτε την παρασκευη πιστευω να τσεκαρω το rma status μου για νεοτερα.........

(τελικα στα κομπιουτερ εχω κισμετ!!! χεχε ενα με τους δισκους κι αλλο ενα με τα τροφοδοτικα γμτ.......)

Link to comment
Share on other sites

οπως ειχα ηδη αναφερει εστειλα τον δισκο με ταχυδρομειο (8.1 ευρ) στις 23/9

πιθανοτατα αυριο , μεσω κουριερ, παραλαμβανω τον νεο δισκο (ιδιο ακριβως μοντελο)

το RMA λειτουργησε αψογα!

οποτε καποια στιγμη θα φυγει και ο αλλος (παλιο μοντελο ΕΒ με 3 ομως χρ εγγυηση)

-και για οποιον το επιχειρησει , ας προσεξει τους ορους αποστολης και συσκευασιας

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.