Jump to content



Ερωτηση για συνθεση


chrooooo

Recommended Posts

φτιαχνω ενα pc για gaming με Asus P5Q Pro Turbo,quad core(δεν εχω καταληξει ακομα σε ποιον,ουτε στις μνημες,θα ειναι 4gb ddr2 σιγουρα παντως), και μπορω να διαλεξω αναμεσα σε 2 επιλογες για να μεινω εντος προυπολογισμου

1.μια 4870 και τον Intel Postville 80GB SSD

2.crossfire με 4870 και απλο σκληρο

τι να διαλεξω?ακουω γνωμες

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να περιμενεις να βγουν οι hd 5850/5870 και παρε μια απο τις 2 και κανονικο σκληρο.Ο ssd ειναι γρηγορος μεν αλλα για games και καθημερινη χρηση δεν θα δεις μεγαλη διαφορα ασε που αν παρεις 2 hd4870 σε 1-2 χρονια θα θελουν αλλαγμα λογω νεου direct-x και τοντεραστιων διαφορων στις επιδοσεις.Οι hd5870/5850 θα βγουν στην αγορα πολυ συντομα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι προυπολογισμό έχεις αλλά δεν είναι η εποχή για να πηγαίνεις σε 775. Πάει αυτό πέρασε...

τι προτεινεις λοιπον για cpu-mother?

Προτεινω να περιμενεις να βγουν οι hd 5850/5870 και παρε μια απο τις 2 και κανονικο σκληρο.Ο ssd ειναι γρηγορος μεν αλλα για games και καθημερινη χρηση δεν θα δεις μεγαλη διαφορα ασε που αν παρεις 2 hd4870 σε 1-2 χρονια θα θελουν αλλαγμα λογω νεου direct-x και τοντεραστιων διαφορων στις επιδοσεις.Οι hd5870/5850 θα βγουν στην αγορα πολυ συντομα

επειγει βασικα,πρεπει να εχω αποφασισει αυριο-μεθαυριο το πολυ,αρα?να τον ξεχασω τον ssd?

Link to comment
Share on other sites

Τοτε καλυτερα παρε 2χ4870 οσο για cpu-mobo

ram: G.SKILL F3-12800CL9D-4GBNQ 4GBDDR3 PC3 12800 1600MHZ

(τον επεξεργαστη και τη μητρικη τα 'χει και το e-shop αλλα δεν γραφουν χαρακτηριστικα)

Link to comment
Share on other sites

Η 2η hd4870 ανεβαζει κατακορυφα τις επιδοσεις σε παιχνιδια (π.χ. διπλασιαζει τα fps στο call of duty 4 http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-4870-x2-review-crossfire/12).Οι ssd ειναι μεν γρηγοροι αλλα κοστιζουν χρυσαφι.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει δουλέψει σε ssd, δεν μπορεί να δουλέψει σε απλό PC...

Όλα πάνε πιο γρήγορα...

Επίσης, αν παίζει μέχρι 22" δεν νομίζω να κωλώσει η 4870...το να πάρει 2 κάρτες που σε ένα μήνα θα είναι 2 γενιές πίσω δεν νομίζω να αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

οθονη εχω μια lg m22-κατι,22αρα που ειναι και tv,θα παρω μια samsung 24αρα+tv αλλα δεν ξερω ακομα ποια θα χρησιμοποιω

παντως ξαναλεω,gaming,αυτο θελω να βελτιστοποιησω

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάρε μια μεταχείρο 4850...θα παίξεις μια χαρά και σε λίγο που θα βγουν οι 5χχχ και οι gtx3χχ επιλέγεις μια βαρβάτη κάρτα.

Είναι "πεταμένα" λεφτά οι 2 4870.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα ήταν να μας πεις το budget που διαθέτεις,και επειδή ζητάς gaming pc και σε περιθώριο 2 ημερών,καλύτερα είναι να πάς σε μία εκ των am3/1156 λύσεων και αν έχεις αρκετό budget ίσως και i7.

Το 775 ξέχνατο!!:yes4:

Edit:Με πρόλαβες στο budget!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.