Jump to content



καρτα ηχου???


GT88

Recommended Posts

θέλω μια κάρτα ήχου...είμαι ανάμεσα στη asus xonar d2 και στη asus xonar essence...την θέλω πιο πολύ για μουσική αλλά και να για το homecinema...οσο για τα παιχνιδια δε με ενδιαφερει καθολου.αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι αν η xonar essence είναι για ακουστικά μόνο.θα ήθελα να εχει και οπτική ινα αλλά τεσπα.όσο για το home cinema αν στείλω hdmi από το την vga στην οθόνη και από την οθόνη μετά στείλω optical στo homecinema θα βγει καλή ποιότητα η πρεπει να στειλω hdmi στην οθονη και οπτικη απο τη καρτα ηχου στο homecinema?αν ειναι ετσι μαλλον πρέπει να πάω σε creative...

Link to comment
Share on other sites

θέλω μια κάρτα ήχου...είμαι ανάμεσα στη asus xonar d2 και στη asus xonar essence...την θέλω πιο πολύ για μουσική αλλά και να για το homecinema...οσο για τα παιχνιδια δε με ενδιαφερει καθολου.αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι αν η xonar essence είναι για ακουστικά μόνο.θα ήθελα να εχει και οπτική ινα αλλά τεσπα.όσο για το home cinema αν στείλω hdmi από το την vga στην οθόνη και από την οθόνη μετά στείλω optical στo homecinema θα βγει καλή ποιότητα η πρεπει να στειλω hdmi στην οθονη και οπτικη απο τη καρτα ηχου στο homecinema?αν ειναι ετσι μαλλον πρέπει να πάω σε creative...

μια asus xonar hdav1.3 deluxe

Link to comment
Share on other sites

thnx αλλα δεν ενδιαφερομαι για αυτη...ασε που ειμαι και μακρια...thnx παντως...καμια γνωμη κανεις για καρτουλα?μαλλον θα παω στη xonar d2...μπορεί να μου πει κάποιος που την έχει την γνώμη του?με ενδιαφέρει και η ηχογράφηση αλλά μάλλον και οι 2 asus που αναφέρω είναι άχρηστες σε αυτό το τομέα....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω έχεις αρκετά ανεβασμένο budget,και την θες και για ηχογράφηση,δεν κοιτάς καμιά επαγγελματική M-Audio,E-MU,Behringer κτλ;

Αυτές οι multimedia μόνο να χεις πάνω πισοηχεία κάνουν,για ηχογράφηση όλες είναι άθλιες.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω έχεις αρκετά ανεβασμένο budget,και την θες και για ηχογράφηση,δεν κοιτάς καμιά επαγγελματική M-Audio,E-MU,Behringer κτλ;

Αυτές οι multimedia μόνο να χεις πάνω πισοηχεία κάνουν,για ηχογράφηση όλες είναι άθλιες.

κοίτα για ηχογράφηση κιθάρας ετσι και αλλιώς θα πάρω μια M-AUDIO αλλά τώρα που θελω να βαλω εσωτερικη καρτα στο pc ελεγα να παρω μια που να τα κανει ολα μεχρι να παρω την Μ-AUDIO....τεσπα...για μουσικη και home cinema να παω για asus xonar D2 η κατι αλλο?ειναι στα 125 τωρα και μου φαίνεται καλή για τα λεφτά της....εσείς τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στα ηχεία που είχε πάνω... Μην ζητάς γνώμη καλύτερα... Πάντως για multimedia κάρτα στα 125ε είναι φοβερή.

Το κάλυμα δεν έχει fan,light ring είναι αυτό που φαίνεται.:p

Link to comment
Share on other sites

Η Asus έχει ομοαξονική έξοδο. Στη συσκευασία παρέχεται επίσης ένας adaptor που μετατρέπει την ομοαξονική σε οπτική. Οπότε θα έχεις στη διάθεση σου και ομοαξονική και οπτική έξοδο για να κάνεις σύνδεση με το home cinema που θέλεις. Αυτό που θα χρειαστείς είναι το αντίστοιχο καλώδιο.

Οπτικό

Ομοαξονικό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες...

Εγώ πήρα αυτήν χθες http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522601

Γράφουν όλα τα site οτι είναι super duper κάρτα. Σε σχέση με το onboard σκουπίδι βεβαια έχει τρελή διαφορά αλλά εγώ δεν τρελάθηκα κιόλας με την απόδοση. Εχει αρκετά καλό παραμετρικό equalizer και καθαρό σε σχέση με άλλες κάρτες που έχω δοκιμάσει.

Την έχω με ενισχυτή YAMAHA (Stereo) 2x60 συγκεκριμένα με αυτόν

Δεν ξέρω αν έκανα καλά να σου πώ την αλήθεια. Ισως την κρατήσω και την δώσω σε λίγο καιρό.

Για παιχνίδια δεν κάνει είναι περισσότερο για μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.