Jump to content



Εκδρομή προς σινεμά Ο Παράδεισος


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Η εκδρομή ήταν κάτι παραπάνω από υπέροχη.Τελικά "Ο παράδεισος" είναι όνομα και πράγμα.

Να ευχαριστήσω ξανά θερμά τον Γιάννη και την Άννα για την φιλοξενία τους.

Θέλω να γράψω πολλά αλλά δε ξέρω από που να αρχίσω.

Από την ευγένεια και φιλοξενία των παιδιών?

Από τις μοναδικές μία προς μία γωνιές του "Παραδείσου"?

....ειλικρινά θα μπορούσα να γράφω ως αύριο.

Πολύ κρίμα για όσους το έχασαν. Φωτορεπορτάζ και δεύτερη γύρα απόψεων από τον Gomar.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε, έστω και με λίγους...όμως πολύ εκλεκτούς!!!

Ευχαριστώ απο καρδιάς, τον Γιώργο, τον Ιάσωνα και την Μαρένα γιά τη ξεχωριστή ημέρα που πρόσθεσαν στην καθημερινότητά μας.

Εγω η Αννα και ο Παράδεισος είχαμε σήμερα την χαρά να γνωρίσουμε από κοντά τρία υπέροχα παιδιά, που μας έκαναν την τιμή να μας επισκεφτούν.

Εμείς, περάσαμε πολύ όμορφα και τελικά τόσο η μικρή εξόρμιση γιά φαγητό, όσο και η ταινία (Transformers) που επιλέξαμε να δούμε,και τα ζαχαρωτά που γευτήκαμε, θέλω να πιστεύω ότι άρεσαν και στα παιδιά.

Ο Ιάσωνας αξίζει ιδιαίτερα ευχαριστώ, γιατί αν και ταλαιπωρημένος απο την δουλειά και αν και δεν είχε δηλώσει συμμετοχή γιά αυτη την Κυριακή, ήταν κοντά μας παρά τις όποιες δυσκολίες συνάντησε...

Ο καιρός σήμερα ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ σε σημείο που δεν το περίμενα...

Στεναχωρημένος είμαι γιά δύο πράγματα...

1) Δεν προλάβαμε να έχουμε φτειάξει Πόπ-Κόρν....οι ώρες πέρασαν σαν νεράκι

2) Ημασταν έτοιμοι και γιά άλλους φίλους που είχαν δηλώσει συμμετοχή σε αυτη την εκδρομή...

Τέλος είμαι πολύ χαρούμενος, που forum σαν και αυτό εδω, μας δίνει την ευκαιρία να γνωρίσουμε σημαντικούς ανθρώπους απο κοντά, που διαφορετικά δεν πρόκειται να τους είχαμε γνωρίσει ποτέ.....η ζωή δεν είναι μόνο μηχανήματα και ταινίες!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα χρονο να τραβηξω πολλες φωτογραφιες γιατι αυτο που με ενοιαζε ηταν η παρεα.Πραγματικα δεν ασχοληθηκα πολυ με τις φωτος γιατι οσες και να τραβηξεις , αν δεν βρεθεις απο κοντα στον χωρο δε θα καταλαβεις τπτ.

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Γιαννη και την Αννα για την υπεροχη φιλοξενια που δεχθηκαμε.

Οσο αφορα το σπιτι , το μερος που πηγαμε και φαγαμε , ο παραδεισος και καθε γωνια του σπιτιου (μαζι με εναν βλακα σκυλο ετοιμος για παιχνιδι :p) ...ολα ηταν φοβερα.

Το ξαναλεω , φωτογραφιες δεν τραβηξα πολλες..αν θελετε να δειτε την πραγματικη αξια του "παραδεισου" να πατε απο εκει :p

Υ.Γ ξεχασα την φωτ. στη γυναικα:p..οποτε λογικα θα ανεβασω σε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Ο Dant3 δεν εμφανίστηκε...:hmm:

Εγώ δεν μπόρεσα πάντως να έρθω,είχα κάπως φορτωμένο πρόγραμμα χτες,αλλά ότι θα περάσω κάποια στιγμή από κει,είναι σίγουρο.:T:

Πιστεύω ότι αν κάποια άλλη στιγμή αργότερα ξανακανονιστεί εκδρομή,θα έρθουν περισσότερα άτομα,γιατί τώρα έχω την εντύπωση ότι αυτήν την εποχή δεν βολεύε,γι'αυτό και οι αναβολές κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Dant3 δεν εμφανίστηκε...:hmm:

Εγώ δεν μπόρεσα πάντως να έρθω,είχα κάπως φορτωμένο πρόγραμμα χτες,αλλά ότι θα περάσω κάποια στιγμή από κει,είναι σίγουρο.:T:

Πιστεύω ότι αν κάποια άλλη στιγμή αργότερα ξανακανονιστεί εκδρομή,θα έρθουν περισσότερα άτομα,γιατί τώρα έχω την εντύπωση ότι αυτήν την εποχή δεν βολεύε,γι'αυτό και οι αναβολές κτλ.

Το θέμα είναι πως και δεν βόλεψε την τελευταία ώρα!!!!

Οταν βρεθείς προς τα μέρη μας πάντα καλοδεχούμενος....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον συνολο 13 φωτογραφιες...Ετσι για να παρετε μια ιδεα.Δεν ειχαμε χρονο για φωτογραφιες :p

αρχικα πηγαμε σε ενα ωραιο μερος για φαι.Ειχαμε και τα κονε μας.lol

Ο δε Φραγμας ,μετα απο μια ωραια μπριζολα , με ρωταει με ενα απελπισμενο υφος "χορτασες?" χαχαχα..Μετα ακολουθησε ενα ωραιο "μεγαλο" ψητο λουκανικο :p

DSC_0152.jpg

οποτε μετα απο ενα ωραιο και χορταστικο γευμα , ειπαμε να γευστουμε τις παστες του Αργους.Οποτε στρογγυλοκαθομαστε και ανοιγουμε το κουτι με τις παστουλες μας να τις φαμε.Παραλληλα ειχαμε και καποιες ιδιαιτερες "συμπαθειες" απεναντι στον φραγμα

Ολα ξεκινησαν απο αυτο το βλεμα..

DSC_0158.jpg

Στη συνεχεια συνεχισαμε αυτα που ειχαμε αφησει στη μεση..

DSC_0155.jpg

Οπως καταλαβαινετε , μειναμε ολοι ευχαριστημενοι με ακομα πιο γεματα στομαχια :p

Λογω της συμπαθειας που ειχε δημιουργηθει , σηκωθηκε να του δωσει σημασια και να "παιξει" μαζι του να μη μεινει παραπονεμενο.

DSC_0165.jpg

Ο κυριος ομως ,ξεχασε το πιατακι του με την τελευταια μπουκια που ειναι και η δυναμη μας ολη οπως λενε οι γιαγιαδες μας , και το αποτελεσμα ηταν μια πονηρη και ζηλιαρα γατα , να "γλυψει" το πιατακι πισωπλατα μας καθως φευγαμε για τον παραδεισο...

DSC_0162.jpg

Ολο αυτο το σκηνικο βεβαια το παρακολουθουσε ο προεδρος μας ο Γιαννης ακα Nanopoulos απο την βεραντα του σπιτιου του , (απιστευτη θεα , βλεπεις το καστρο του Αργους οπως επισης διακρινεται και το παλαμιδι του Ναυπλιου.)

DSC_0166.jpg

μετα απο ολα αυτα , ειπαμε να παμε να δουμε και το πιο σημαντικο μερος του σπιτιου.Το σινεμα παραδεισος.

Σχολια δε θα πω..Οι εκφρασεις μιλαγαν απο μονες τους.Φωτογραφιες δεν εβγαλα , δεν μπορεις να "καταλαβεις" απο μια φωτογραφια 2 διαστασεων τι σημαινει ολη αυτη η λεξη "Παραδεισος"

Αφου λοιπον προσαρμοστηκαμε με τον χωρο , ο κυριος μοντελος συνεχιζε και ποζαρε μπροστα στον φακο.

DSC_0199.jpg

Μα τι εκφραση , τι χαρουμενο υφακι ειναι αυτο...(σκεφτοταν τον σκυλο μαλλον :p)

Αλλαζω θεση....και τι βλεπω ;

Τον φραγμα και παλι !!!!

DSC_0196.jpg

χαχα.Παλι με ιδιο υφος..

Μετα ειπα να βγαλω και 2-3 φωτογραφιες τον Παραδεισο.

DSC_0186.jpg

DSC_0188.jpg

Το περιφυμο subwoofer.

DSC_0189.jpg

Και το πιο σημαντικο κομματι...

DSC_0182.jpg

Η απιστευτη 135" οθονη με τον προβολεα απεναντι και την απιστευτη εικονα σε συνδιασμο με τον απιστευτο ηχο...ολα αυτα κανουν τον παραδεισο.Βεβαια ειχαμε ακομα και ενα καλο!

Δεν ισχυει ο νομος που εφαρμοζεται απο την 1η Ιουλιου στην Ελλαδα.Καπνιζαμε μεσα ανετα και βλεπαμε ταινια :D

αυτα , δε μπορω να γραψω κατι παραπανω..Ολα ηταν φοβερα...Αυτοι που δεν ηρθαν ενω μπορουσαν , ηταν οι πραγματικα χαμενοι της υποθεσης

Ελπιζω να σας αρεσε το στορυ μου.Αυτο το υλικο ειχα και το εκανα ιστοριουλα με λιγο σαλτσα παραπανω (προς τον φραγμα μας :p)

Και τελος ενας φιλος μας απο το ενυδρειο του σπιτιου

DSC_0176.jpg

Τα λεμε παλι απο κοντα :)

Link to comment
Share on other sites

Ιάσωνα, μπορεί να τράβηξες λίγες φωτογραφίες και με εελίψεις λόγω του ότι ξέχασες το καλό σου φλάς, όμως η καλλιτεχνική φλέβα foto δεν κρύβεται ρε φίλε...άψογος...φοβερές φωτογραφίες....απορώ τι καλύτερο θα δω όταν θα είσαι κομπλέ!!!!

Σημ......δικά μου τα έξοδα μετακίνησης και δώρο μία διανυκτέρευση γιά φωτογράφηση απο τα χέρια σου σε κήπο,σπίτι.ενυδρείο και σινεμά...σοβαρά μιλάω τώρα....αν τώρα θές και κάτι παραπάνω δεν θα τα χαλάσουμε!!!

Ηδη οι foto μπήκαν στο αρχείο μου!!!θα λέω ότι τις τράβηξα εγω...χα.χα.χα...:banging:

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι λίγες οι φωτογραφίες,μπορείς να καταλάβεις τι ατμόσφαιρα υπήρχε εκεί.

Πιστεύω ότι με τις προετοιμασίες που έγιναν,άξιζε να είχαν πάει πολλά άτομα,να είχα έρθει και εγώ,και αυτό με πείραξε και εμένα όσο να'ναι,αλλά λίγοι και καλοί αυτήν την φορά,και ας ελπίσουμε ότι την επόμενη θα είναι τόσο πολλά άτομα,που θα περιμένουν με τις ουρές έξω για να πιάσουν θέση.

Εγώ συγνώμη που το είπα τελευταία στιγμή ότι είμαι εκτός,αλλά ήθελα να είμαι εντελώς σίγουρος ότι θα έρθω ή δεν θα έρθω,επειδή το παλεύα να έρθω,και μέχρι ένα τσακ πριν ξεκινήσει ο φράγμας,υπήρχαν πιθανότητες να έρθω,αλλά τελικά...

Θέλω να πιστεύω ότι δεν πείραζει,και ότι όσοι πήγανε στο παράδεισο,θα τους μείνει αξέχαστα.

Επίσης ο φράγμα έχει πάρει πολύ καλές πόζες και πολύ καλό ύφος στις φωτογραφίες.

Ειδικά στην πρώτη photo,γιώργος και γιάννης,είναι να κάνουνε ένα crop στα πρόσωπα,και να τα βάλουν για avatar.:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.