Jump to content



Καπάκια γραφείου (για καλώδια)?


geogeoland

Recommended Posts

Μάγκες, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αυτά τα περιστροφικά... καπάκια που μπαίνουν σε τρύπες στο γραφείο για να περνάει καλώδιο απο μέσα? :fist:

(Ελπίζω να καταλάβατε ποια εννοώ :p)

Thank thee! :D

Link to comment
Share on other sites

Thank man :T:

Θα το ψάξω και στα διάφορα μαγαζιά εδώ πέρα, αλλιώς με βλέπω για παραγγελία.

Βέβαια, αν και κανείς άλλος ξέρει οτιδήποτε... μη το κρατάτε μέσα σας βρε αδερφέ! :p Έστω και το πώς λέγονται στα ελληνικά. :)

Υ.Γ. 2 στα 2 απαντήσεις στα θέματα μου... Θέλεις να μου ζητήσεις κάτι? :p

Link to comment
Share on other sites

Με μια μετάφραση στο google translate,βγάζει "Χαλκάς γραφείου",,κάπως έτσι πρέπει να λέγεται αν και δεν βγάζει σόι αποτελέσματα.:p

Υ.Γ Την anderson αν σου βρίσκεται.:p:p:p

EDIT:Κάτι βρήκα,αλλά...

Και εδώ το ίδιο πρόβλημα έχουν,δεν ξέρουν στα ελληνικά πως λέγεται,και στο τελευταίο post αναφέρει ότι λέγονται "Τάπες καλώδιων για γραφείο",αλλά στο google τίποτα,προφανώς μόνο ο πωλητής θα το καταλάβει :p

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=518072

Βρήκα και αυτό το οποίο για την δουλειά που φαντάζομαι ότι το θες (πολλά καλώδια) δεν πρέπει να κάνει

http://www.skroutz.gr/c/580/aksesouar-gps.html?keyphrase=grommet

Link to comment
Share on other sites

Update: Λοιπόν, έχοντας γυρίσει όλα σχεδόν τα σχετικά μαγαζιά του κέντρου (απο τα "ηλεκτρονικάδικα" της Βασ.Ηρακλείου ως το Πλαίσιο, συν διάφορα καταστήματα επίπλων) σύν το Praktiker συν το IKEA, δηλώνω οτι desk grommet, στη Θεσσαλονίκη, δεν υπάρχει. Σε όλα τα καταστήματα που πήγα, με κοιτούσαν με βλέμμα απλανές, καθώς δεν είχαν ξαναδεί κάτι σαν κι αυτό που περιέγραφα, και μόνο στο Praktiker ο τύπος κατάλαβε τι ακριβώς εννοούσα, και με κατεύθυνε ίσως προς κάποιον επιπλοποιό.

Άρα 1) Τη δουλειά μου μάλλον θα την κάνω αλλιώς, ή θα ανοίξω τις τρύπες και θα παραγγείλω έπειτα grommet

2) Όποιος τυχόν βρει τέτοιο καπάκι πουθενά, ας ποστάρει εδώ ASAP. :)

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΗΚΑΑΑ! Πλάτωνος και Εγνατία!

Η μλκια είναι οτι γύρισα όλη τη Θεσσαλονίκη, και αυτό που είναι στη γειτονιά μου, το είδα τελευταίο, FFS!

@johnsonb Η αλήθεια είναι οτι...δε το σκέφτηκα, παρ όλα αυτά οι λεκτικές μου ικανότητες με εξυπηρέτησαν καλά, τι σκ@@α τι τελειώσαμε τη Θεωρητική... :whistle2: :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

ριχνω ενα φτυαρακι, γιατι ψαχνω τετοιο πραγμα αλλα για τοιχο. Δηλαδη εχω ανοιξει μεγαλη τρυπα (~20 εκατοστα διαμετρο ευκολα...) για να περναω καλωδια απο το ενα δωματιο στο διπλανο, και επειδη τωρα βαφεται-στοκαρεται κλπ το δωματιο θα ηθελα να βαλω κατι τετοιο στην τρυπα να ειναι πιο εμφανησιμο... Αλλα θελω κατι εμφανως μεγαλυτερο απο αυτα που προοριζονται για γραφεια... εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.