Jump to content



Προβλημα με asus p5q deluxe


made in china

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα προβλημα με την παραπανω μητρικη.Εχω λοιπον εναν Q9650 απο τον περασμενο μαρτιο.Απο τοτε λοιπον εως τα τελη του ιουνιου τον επαιζα 450x9(4,05ghz)σταθεροτατα.Επειδη ειχε ζεστες κλπ μετα ειπα να βαλω το epu της asus και να τον εχω χαλαρα μην μου παθει και τπτ.Οι θερμοκρασιες τα ρευματα ολα ηταν χαμηλα.Ε τωρα λοιπον αποφασισα να τον ανεβασω ξανα.Με τις ιδιες ρυθμισεις τπτ.Με παραπανω ρευματα τπτ.Δεν παιζει με τιποτα απολυτως πανω απο 420fsb.Τον cpu τον εβαλα σε μια x38 dq6 gigabyte και επαιζε μια χαρα 450 fsb.Στην asus κατεβασα multi ανεβασα fsb δεν μπορει με τπτ το fsb να παιξει πανω απο 420.Εκτος απο 2 φορες που ετυχε και επαιζε σταθερα επαιζα παιχνιδια prime κλπ κ ηταν σταθεροτατος!Οταν εκανα restart δεν μπορουσε να bootarei καν!Περασα ξανα win, αλλαξα ποσες φορες τα bios και τπτ εβαλα αυτο που χα πριν που επαιζε καλα ξαναβαλα το τελευταιο.....τπτ!Ρωτησα το απαισιοτατο support της asus και μου δωσε να παρω κατι τηλεφωνα γιατι δεν ξερανε να μου απαντησουν και δεν θελω να μπλεχτω με αυτους τους κιτρινιαριδες.Τι να φταιει ρε παιδια ξερετε?Να παθε τπτ η μητρικη????Κι αν επαθε διορθωνεται???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.