Jump to content



Half-Life 2 Source Leaked !!!!


soki

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Μπορώ να γίνω κοινωνός του απίστευτου ή είναι μυστικό;

Δυστυχώς φίλε μου χωρίς γνώση της βαρβαρικής τα πράγματα είναι δύσκολα. Ας αναλάβω μια ακόμη ελεύθερη μετάφραση λοιπόν. Ο πηγαίος κώδικας του πολυαναμενόμενου half-life 2 διέρρευσε στο δίκτυο μια μέρα πριν την επίσημη ημέρα της κυκλοφορίας τους παιχνιδιού. Οι συνέπειες και η ζημία για την κατασκευάστρια είναι ανυπολόγιστες και επί της παρούσης η κυκλοφορία του παιχνιδιού αναβλήθηκε ενώ έχουν ζητήσει τη συνδρομή των οπαδών τους για το ανθρωποκυνηγητό που έχουν εξαπολύσει στο internet για την εύρεση των ενόχων.

ΥΓ. Ένα πολύ καλό κειμενάκι που περιγράφει το μέγεθος του προβλήματος για τη valve από αυτή τη διαρροή θα βρείτε εδώ: http://www.beyondhalflife.com/byhl.x?a=news&s=view&id=247 (στη βαρβαρική κι αυτό δυστυχώς και είναι αρκετά μεγάλο για να επιχειρηθεί μετάφραση)

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διαβασα κάπου υποστηρίζουν οτι η Nvidianuke: την εκανε την δουλειά και οτι για αυτο τον λόγο θα καθυστερίσει να βγει το παιχνιδι.Κάτι για 2005 ακούγεται....:'( :

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fireblade [04-10-2003 και 22:23]

Δυστυχώς φίλε μου χωρίς γνώση της βαρβαρικής τα πράγματα είναι δύσκολα. Ας αναλάβω μια ακόμη ελεύθερη μετάφραση λοιπόν. Ο πηγαίος κώδικας του πολυαναμενόμενου half-life 2 διέρρευσε στο δίκτυο μια μέρα πριν την επίσημη ημέρα της κυκλοφορίας τους παιχνιδιού. Οι συνέπειες και η ζημία για την κατασκευάστρια είναι ανυπολόγιστες και επί της παρούσης η κυκλοφορία του παιχνιδιού αναβλήθηκε ενώ έχουν ζητήσει τη συνδρομή των οπαδών τους για το ανθρωποκυνηγητό που έχουν εξαπολύσει στο internet για την εύρεση των ενόχων.

ΥΓ. Ένα πολύ καλό κειμενάκι που περιγράφει το μέγεθος του προβλήματος για τη valve από αυτή τη διαρροή θα βρείτε εδώ: http://www.beyondhalflife.com/byhl.x?a=news&s=view&id=247 (στη βαρβαρική κι αυτό δυστυχώς και είναι αρκετά μεγάλο για να επιχειρηθεί μετάφραση)

Οφείλω να ομολογήσω Fireblade ότι μου είσαι συμπαθής γιατί είσαι ψυχοπονιάρης. Πίσω από αυτήν την σκληρή και αδυσώπητη μορφή του άτεγκτου αριστερού μαχητή, κρύβετε η ψυχή μικρού παιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soki [05-10-2003 και 01:23]

Ρε ΓιαγκΤ πως τα λες ετσι ρε παιδι μου, αλλες φορες τα καταλαβαινω και αλλες οχι.... :D

Αν δεν καταλαβαίνεις κάτι, γιατί δεν ρωτάς; Δεν βλέπεις εμένα που έχω γίνει βαρετός με τις ερωτήσεις μου. Όποιος δεν ρωτάει δεν μαθαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [05-10-2003 και 01:20]

Οφείλω να ομολογήσω Fireblade ότι μου είσαι συμπαθής γιατί είσαι ψυχοπονιάρης. Πίσω από αυτήν την σκληρή και αδυσώπητη μορφή του άτεγκτου αριστερού μαχητή, κρύβετε η ψυχή μικρού παιδιού.

Οι κομμουνιστές είναι καλά παιδιά ρε :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos

1η δεκεμβρη ακουγεται....εμενα παντως στημενη μου φαινεται η παραπανω καθυστερηση....κλοπη και τα α@@@ κουνιουνται

Μπα. Την πάτησαν για τα καλά. Η ζημιά είναι τεράστια για να μπορεί κανείς να μιλήσει για στημένη φάση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos

μια μερα πριν ειναι απιθανο να αναβληθει η κυκλοφορια του παιχνιδιου,γιατι τα copies εχουνε φυγει ηδη για τα καταστηματα,τι εκαναν??τα ξαναπηραν πισω????ακομη πιο απιθανο...

Μια μέρα πριν την επίσημη κυκλοφορία βγήκε η κλεμμένη έκδοση στο δίκτυο. Η διαρροή όμως είχε γίνει πάνω από 2 βδομάδες πριν. Προφανώς είχαν ήδη αναβάλει την κυκλοφορία, απλά δεν είπαν τίποτα ελπίζοντας να το μαζέψουν χωρίς να γίνει σάλος. Εφόσον όμως κυκλοφόρησε ευρέως, δεν είχαν άλλη επιλογή από το να το παραδεχτούν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.