Jump to content



Κιθάρα απο PS2-PS3 σε PC


Artist_

Recommended Posts

Μια απορία μου γεννήθηκε αφού έπεσε στα χέρια μου το Guitar Hero World Tour.

Καλά δεν είναι συμβατή από ps2 γιατί έχει άλλο βύσμα, με αντάπτορα όμως ?

Και γιατί να μην ταιριάζει απο ps3, usb είναι και αρκετά χειριστήρια δουλεύουν και σε pc.

adaptor.th.jpg

Περιμένω τα φώτα σας γιατί το παιχνίδι δεν παίζεται με το πληκτρολόγιο και έπεσαν οι τιμές στις κιθάρες αφού θα βγάλουν καινούργια πακέτα με το Guitar Ηero 5.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οι κιθάρες του PS3 είναι συμβατές με το PC και στο λέω αυτό γιατί έχω ένα κόλλημα με το συγκεκριμένο game.

Ο controller του WT δουλεύει κανονικότατα και στο GHIII & στο GHWT. Ο controller του PS3 για GHIII δουλεύει και αυτός κανονικότατα στα δύο games που έχουν βγει μέχρι στιγμής για pc, αλλά στο ΙΙΙ δεν δουλεύει το star power με "σήκωμα" της κιθάρας, αλλά με κουμπί που πρέπει να πατάς και είναι δύσκολο.

Keep on rocking... :banging:

Edit τρία είναι τα games για το pc αλλά το Aerosmith δεν μου άρεσε και ξέχασα να το μετρήσω...sorry

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παιδιά έχω στην κατοχή μου μία κιθάρα απ'το GH5 από PS3 (ασύρματη).

Θα συνεργάζεται με τα GHIII και GHWT???

Κάπου διάβασα ότι πρέπει να έχεις ένα πρόγραμμα για να σου την αναγνωρίσει το PC αλλά μετά χάνεις το μικρόφωνο(?).

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Απο ps3 πρέπει να θέλεις bluetooth για το pc και το πρόγραμμα που ελέγχει τις συσκευές τις sony.

Δεν θυμάμαι ούτε την σελίδα που έχει λεπτομέρειες ούτε το πρόγραμμα για τον τηλεχειρισμό.

Link to comment
Share on other sites

35 ευρώ την είχα πάρει την δικιά μου ενσύρματη για XBOX.

Κάνε μια αναζήτηση στο google. Εγώ σε 2 μαγαζιά που πήρα τηλέφωνο μόνο το ένα είχε την ενσύρματη και την πήρα.

Ένα φεγγάρι το πλαίσιο είχε την ασύρματη για play3 στα 30 ευρώ.

http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=6646

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.