Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

ΠΡΟΣΟΧΗ

Οι παίχτες Jerry007,t3hsofos και ManolisX καταζητούνται για τους θανάτους πολλών άμοιρων ανθρώπων!Σε όποιον τους σκοτώσει,δίνεται η αμοιβή των 100,000,000 $

:hehe::hehe::hehe:

Έγινε επεξεργασία από ManolisX
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μαστορες, λεω να την πεσω σε Βατλφιλδ για πρωτη φορα. Προερχομενος απο COD4 για αρκετο καιρο και προηγουμενως απο μακροχρονια ενασχοληση με ολη τη σειρα Delta Force ανα τα χρονια, εχω καποιες αποριες...

Σε βιντεακια που εχω δει τα γραφικα -δεν εννοω το gameplay- μοιαζουν καπως με COD4. Ισχυει οντως; Οι πιστες σε multiplayer θα ειναι μεγαλες για καμπιες -δεν ειμαι αλλα τις σφαζω ευχαριστως- και sniping ή περιορισμενες οπως στα COD; Οσον αφορα το gameplay τωρα, θα μου φανει μεγαλη η διαφορα στο χειρισμο μιας και εχετε παιξει το demo;

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα, που επίσης έπαιζα COD και ειναι η πρώτη φορά σε BF... η διαφορά είναι τεράστια... καμία σχέση μεταξύ τους.

Δοκίμασε την beta και θα καταλάβεις...

Προσωπικά μου αρέσει, στον αδερφό που ειναι στην ίδια φάση με έμενα φάνηκε βαρετό... γούστα ειναι αυτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαστορες, λεω να την πεσω σε Βατλφιλδ για πρωτη φορα. Προερχομενος απο COD4 για αρκετο καιρο και προηγουμενως απο μακροχρονια ενασχοληση με ολη τη σειρα Delta Force ανα τα χρονια, εχω καποιες αποριες...

Σε βιντεακια που εχω δει τα γραφικα -δεν εννοω το gameplay- μοιαζουν καπως με COD4. Ισχυει οντως; Οι πιστες σε multiplayer θα ειναι μεγαλες για καμπιες -δεν ειμαι αλλα τις σφαζω ευχαριστως- και sniping ή περιορισμενες οπως στα COD; Οσον αφορα το gameplay τωρα, θα μου φανει μεγαλη η διαφορα στο χειρισμο μιας και εχετε παιξει το demo;

Ευχαριστω...

To cod4 είναι για ramboκάτσικα (μην παρεξηγείσαι, και εγώ το έχω λιώσει το cod4), τα BF είναι squad-play-all-the-way. Δεν υπάρχει 25 kill strike για παράδειγμα...

Γενικά το cod4 (το warfail 2 δεν το αναφέρω κάν, το έκανα μποικοτάζ :rolleyes:) είναι ένα παιχνιδάκι που θα μπεις για 10-20 λεπτά και μετά αν θες φεύγεις, τα bf αν μπεις ένας γύρος μπορεί να κρατήσει μισή ώρα χαλαρά, αν μάλιστα μπεις με παρέα σε squad (ή clanmates + teamspeak), το πιο πιθανό είναι να βγεις αν πέσει το ρεύμα ή το ιντερνετ :hehe: .

Το γενικότερο gameplay έχει επίσης στοιχεία που καθιστούν τα bf σε άλλο επίπεδο από cod. Είναι οι τεράστιοι χάρτες, τα οχήματα (land, sea, air), τα revives, οι σφαίρες πέφτουν με την απόσταση και βέβαια το destruction 2.0 που τα πάντα όλα γίνονται φύλλο και φτερό, τι να λέμε τώρα :). Ειδικά για το τελευταίο στοιχείο του bc2, πλέον κάθε άλλο παιχνίδι που δεν καταστρέφονται τα πάντα όλα, με ξενερώνει...

Στην αρχή θα σου λείψουν lean, prone και strafe running, άλλα μετά θα το συνηθίσεις. Πάντως, επαναλαμβάνω, το παιχνίδι έχει φτιαχτεί για squadplay, οπότε κοίτα να μπαίνεις σε squads (που παίζουν σαν squads) για να το ευχαριστηθείς. Όχι ότι και lonewolf δεν έχεις στον ήλιο μοίρα, άλλα you get the point.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ζήλεψα...Περιμένω από esl μπας και κάτσει κανένα key και τα πούμε in-game.

Κρίσιμη ερώτηση. Έχω το Warfail 2 (don't ask, με ψήσανε κάτι φίλοι).Το BC2 εκ πρώτης όψεως πιστεύετε αξίζει σαν αγορά? Να αρχίζω να ψάχνομαι αν είναι...

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωθηκε και το αποτελεσμα του challenge που το community επελεξε.

We received over 14,000 submissions and the designer in charge of in-game persistence spent quite a bit of time reading them to select the 6 very best submissions. We shared these submissions with you and asked your opinion of which is best. After over 26,000 votes, the poll is closed and we have selected one submission to add to the game as an official Achievement/Trophy!

Και ναι ειναι Headshot with a repair tool και ονομαζεται The Dentist!

romeofficialachievementchallangefas3image.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωθηκε και το αποτελεσμα του challenge που το community επελεξε.

Και ναι ειναι Headshot with a repair tool και ονομαζεται The Dentist!

romeofficialachievementchallangefas3image.jpg

αχαχαχαχα, σκοτώνεις και με το repair tool?? Με το defib το ήξερα, άλλα με το repair tool, lol^2 :hehe:

Link to comment
Share on other sites

To cod4 είναι για ramboκάτσικα (μην παρεξηγείσαι, και εγώ το έχω λιώσει το cod4), τα BF είναι squad-play-all-the-way........................................................

......................

....................... Πάντως, επαναλαμβάνω, το παιχνίδι έχει φτιαχτεί για squadplay, οπότε κοίτα να μπαίνεις σε squads (που παίζουν σαν squads) για να το ευχαριστηθείς. Όχι ότι και lonewolf δεν έχεις στον ήλιο μοίρα, άλλα you get the point.

Παροτι μου ειπατε με τον angel_f θα διαφερει εμφανως απο το COD δε με πειραζει... Τα perk ουτε που ηξερα τι ειναι τους πρωτους μηνες με το MW. Τεραστιοι χαρτες και βαλλιστικη τροχια της σφαιρας, revives, συμφωνω και επαυξανω. Aν θα εχει και fatigue για να μην τρεχουν ολοι 100αρι για 1km ακομα καλυτερα. Το lean ας το κανουν καποτε πιο ρεαλιστικο, αλλωστε στα DeltaForce απαγορευοταν σε πολλους server.

Εκει που ελπιζω να μην εχεις δικιο ειναι στο team-based style... μεχρι TDM αντεχω... lonewolf all the way... Τελος παντων, ευχομαι να μην ειναι σαν το ARMA2 που ειδα σε ενα ξαδερφο μου... μιση ωρα τρεξιμο για να φτασεις στη δραση και 1 HS απο το πουθενα σε στελνει για τσιγαρο... βεβαια αυτα εχουν οι τεραστιες πιστες... εχουν και counter-sniping βεβαια ή μια μαχαιρια στην πλατη για τον sniper μετα απο 10 λεπτα τρεξιματος του αντιπαλου:clap:

Υ.Γ διαφωνω για τα 10-20' του COD, ειναι θεμα προτιμησης το καθε παιχνιδι αλλα καταλαβα τι θες να πεις. Αφου δεν την πατησα και γλυτωσα τα λεφτα του MW2 θα σας δω μεσα καποια στιγμη

Έγινε επεξεργασία από Thrael
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.