Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

22' monitor native 1680x1050

το οτι πεφτει λιγη η 8800 το ξερω,αυτο που με απασχολει ειναι τα major fps drops που βλεπω σε σχεση με την beta...

περιμενα τουλαχιστον τα ιδια fps(αν οχι βελτιωμενα...)

επισης βλεπω οτι με το dx9 βελτιωνονται μονο τα max fps,τα min παραμενουν χαμηλα..

μια βολτα στα φορα της ea,ειδα πως ακομα και ατομα με 8800GT,αν εχουν quad παιζουν με εμφανως καλυτερα fps...

προσωπικα χωρις να ειμαι τρελος gamer, δεν εχω δει αλλο game μεχρι σημερα,τοσο cpu dependent...

Τα λημερια σου στο 2142 τα ξεχασες ? :D ειχα 8800gt και AMD X2 στα 2.75ghz oced, ε στην fallen με 30 ατομα σερνοτανε στα 40 fps, για 64 man server ουτε συζητηση, εχωσα τον Intel και ξαφνικα χτυπησα 100αρα :suicide2: το ωραιο ειναι τωρα με τον quad οτι L4D2 και TF2 παει ΣΦΑΙΡΑ, ειδικα το 2ο μου ειχε σπασει τα νευρα και ας του ειχα φορτωσει fps config, το pirates Και το goldeneye source που ειναι single threaded να δω τι θα κανω, να παρω 2ο pc με i9 στα 4ghz ? :p

Το ωραιο ειναι παντως οτι παρολα τα προβληματα το παιχνιδι πηγαινει μια χαρα εμπορικα συμφωνα με τα stats του steam και της ΕΑ, καμια σχεση με τις πωλησεις του mw2 στο pc

Link to comment
Share on other sites

dog tags ποτε και πως παίρνω απο τους άλλους?

για scopes στα οπλα πρέπει να κανω κατι συγκεκριμένο?

noobiκες ερωτησεις ξέρω..

Οταν μαχαιρωνεις καποιον του παιρνεις το dog tag.

Για scopes, κλπ υποθετω οτι παιζοντας, μαζευεις τους ποντους που θελει το καθετι και το ξεκλειδωνεις.

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση ειναι στα σκαρια,κατα το Πασχα...(ασχετως bc2..)

γενικα δεν παιζω πολλα παιχνιδια..το 2142 μονοπωλησε το ενδιαφερον μου για 2 χρονια...(ζητημα να επαιξα 1-2 παιχνιδια ακομα..)το ιδιο θα κανει και το bc2..προφανως με τον c2d @3,4GHz+8800GT(700/100 απο 600/900) δεν εχω απαιτηση να παιζω με 50+ fps...

το θεμα ειναι πως γινεται να παιζω την beta ψιλοκαλα,το "single" ομοιως και με το ιδιο setup τωρα, να σερνεται στα 15fps..ιδιο setup,ημαρτον...ειπαμε να την βγαζαμε κανα μηνα με ολα στο low,αλλα να παιζει οπως η beta...

ξηλωσα drivers nvidia,καθαρισμο και reinstall game..ειδωμεν...

btw win7 64bit...

Κοίτα εγώ σε c2d @2,33 με 4850 512mb και 4gb ram σε ανάλυση 1680χ1050 στο sp χωρίς να βάλω το patch με τις ρυθμίσεις στο medium έπαιζα τέλεια. Δοκίμασα και high να δω πως πάει ήταν playable αλλά δεν θα το δοκίμαζα σε MP τώρα fps δεν ξέρω πως να δω για να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

και εγω στο "single" μια χαρα επαιζα...

εν τω μεταξυ,τωρα που εγκατεστησα το αγορασμενο ακομα και στο single τα ιδια..

ο χαρακτηρας κανει 2-3 βηματα και κολαει για μερικα ms,συνεχιζει 2-3 βηματα ακομα κ ξανακολαει...σα να λαγκαρει ο σερβερ..δοκιμασα single,MP σε αδειους server με ping 70-90 τα ιδια...

@Dem

cpu usage 80-90% (task manager)

gpu usage 40-60% (evga presicion)

περιεργο δεν ειναι να εχω gpu usage 60% peak??

@ beta δεν ειχα κανει αναλογες μετρησεις να εχω μετρο συγκρισης...

αυτο σημαινει οτι η vga εχει ακομα ζουμι,αλλα ο επεξεργαστης τερματιζει?

cpu bottlenecked η 8800GT,το ειδα και αυτο..εγω περιμενα το αντιθετο..

και ενα ενδιαφερον review

Bad Company 2 GPU Performance In-depth

no quad, no bad company 2:wall:

Έγινε επεξεργασία από sofix
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδες,μου ηρθε και εμενα απ game.co.uk αλλα η τελας αποφασισε να εχει προβλημα στο ιντερνετ την τυχη μου μεσα.για να παιξω εστω το sp χρειαζομαι ιντερνετ?για ενεργοποιηση πχ.

Link to comment
Share on other sites

παιδες,μου ηρθε και εμενα απ game.co.uk αλλα η τελας αποφασισε να εχει προβλημα στο ιντερνετ την τυχη μου μεσα.για να παιξω εστω το sp χρειαζομαι ιντερνετ?για ενεργοποιηση πχ.

Στην εγγατασταση στο τελος σου ζηταει ενεργοποιηση ,που μπορει να γινει με 2 τροπους.

Να το κανεις offline η με συνδεση στο ιντερνετ και θα μπορεις με αυτον τον τροπο να το βαλεις και σε αλλα pc νομιζω...

Προτιμησα το 2ο,οπως και πολλοι πιστευω.

Υ.Γ: ΑΜΑΝ 10 ωρες για το update :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πέρασα κι εγώ, έβαλα τον redeem κωδικό και μου λέει ότι το DLC μπορώ να το κατεβάσω. :p

Που και πότε lol?

Στο veterans ακόμα δεν το βλέπει.

Αν βλέπεις(στο play now πχ) τους χάρτες nelson bay και laguna alta εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν τρώω kicks από το PB αν και έχω κάνει τα προβλεπόμενα. Το tracer dart και τα άλλα μου τα ξεκλείδωσε πάντως.

Τα γραφικά πάνε αρκετά καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα πολυωρο update που κανε καταφερα να πμω !

Ξεκινησα λιγο single.Πολυ ωραιο και απο σεναριο δεν ειναι για τα μπαζα,αλλα ενταξει δεν ειναι και κατι τοπ!

Λεω λοιπον να μπω και multi.Λοιπον,αν και εχω ακουσει τα χειροτερα απο δω μεσα,επαθα απλα πλακα.No lag.Οχι απλα καθολου,αλλα καμια σχεση με την ΒΕΤΑ που σερνομουν.

Στο HIGH @ 1680χ1050 και επαθα την πλακα μου παλι ,γιατι ετρεχε αψογα και στο sp και στο mp.Η 9800 αντεχει ακομα απ'οτι φαινεται!

Αυριο τρεξω και κανα τεστ να δω ποιες ειναι οι ακριβεις επιδοσεις.

Να πω οτι τα maps ειναι ΟΥΑΟΥ!

Τιποτε αλλο,παω να καω :jump:

Μια ερωτηση ομως ! ΑF και ΑΑ απο που ρυθμιζω?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.