Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

εμενα μια χαρά μπήκε το game... ούτε πολλά disconnections αλλα το lag και το cheat δεν παλεύετε....

...στην πρώτη ώρα gaming βρήκα 3 άτομα που απλά ήταν αθάνατοι... τον έναν τον πυροβόλησα τουλάχιστον 10 φορες στο κεφάλι με sniper, το άτομο δεν ένιωσε τίποτα. και άλλος ένας που έσφαζε με το μαχαίρι λες και έπαιζε MW2, εμφανιζόταν από το χιλιόμετρο, άδειαζες γεμιστήρα πάνω του και αυτός πάλι σε έσφαζε με μαχαίρι...

...άσε που είναι μέσα στα bugs το game, σιχάθηκα να κολλάω μέσα σε τοίχους.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μια χαρά μπήκε το game... ούτε πολλά disconnections αλλα το lag και το cheat δεν παλεύετε....

...στην πρώτη ώρα gaming βρήκα 3 άτομα που απλά ήταν αθάνατοι... τον έναν τον πυροβόλησα τουλάχιστον 10 φορες στο κεφάλι με sniper, το άτομο δεν ένιωσε τίποτα. και άλλος ένας που έσφαζε με το μαχαίρι λες και έπαιζε MW2, εμφανιζόταν από το χιλιόμετρο, άδειαζες γεμιστήρα πάνω του και αυτός πάλι σε έσφαζε με μαχαίρι...

...άσε που είναι μέσα στα bugs το game, σιχάθηκα να κολλάω μέσα σε τοίχους.

Ειναι πολυ διαφορετικο στο gameplay απο το cod mw2 .Κι εγω στην αρχη σκοτωνα 1 και πεθαινα 10 φορες.

Μετα καπως βελτιωθηκα αλλα παλι οχι πολυ.Μηπως οι αλλοι επειδη εχουν ανεβει levels εχουν καλυτερ οπλα, θωρακιση κτλ? ή κλεβουν ή ειναι πολυ εμπειροι! παντως στα cod εβγαινα σχεδον παντα στην πρωτη τριαδα κι εδω πατος...

Link to comment
Share on other sites

Eχθες το βράδυ έπαιξα με labιτες και το μόνο που έχω να πώ είναι ότι είτε παίζουν με hacks είτε ότι είμαι toonoob για τέτοια games. Βαρέθικα να πεθαίνω. Εχτές κατάφερα να ξεκλειδώσω το XMP8 αλλά η διαφορά από τους άλλους εκαι μέσα είναι χαώδης !!!

Μη τους λες τετοια, ειναι που ειναι ψωνισμένοι, αμα ακούνε και αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχόλια του τύπου 'τα σπάει΄απο μένα είναι αυτονόητα! HARDCORE ONLY λεμεεεεεε!!!!! Πλέον δε μπορώ να παίξω σε κανονικά mode εκτός HC.

Για όσους έχουν και το joystick έτοιμοπόλεμο , έχουν κάνει μια κoνσολομούφα στο yaw η οποία λύνεται ως εξής:

Documents\BFBC2\input\ folder και ανοίγουμε air.dbx

Βρίσκουμε που λέει ConceptYaw και στη μεταβλητή PadInputActionData δίνουμε -1 αντί για 1.

happy flying...:smoke:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ διαφορετικο στο gameplay απο το cod mw2 .Κι εγω στην αρχη σκοτωνα 1 και πεθαινα 10 φορες.

Μετα καπως βελτιωθηκα αλλα παλι οχι πολυ.Μηπως οι αλλοι επειδη εχουν ανεβει levels εχουν καλυτερ οπλα, θωρακιση κτλ? ή κλεβουν ή ειναι πολυ εμπειροι! παντως στα cod εβγαινα σχεδον παντα στην πρωτη τριαδα κι εδω πατος...

ναι ειδαμε και στο mw2 τους εμπειρους cheater...τιγκα στα wallhack και αιμμποτ..

τουλαχιστον σε αυτο καποια στιγμη θα παιζουμε μονο punkbuster dedicated..και θα ειμαστε οπως πρεπει..

παντως θα το δεις στην πορεια το aim ειναι πιο ρεαλιστικο..οπως και η κινηση του παιχτη..επισης σου ξεκλειδωνει αρκετα "νορμαλ" πραγματακια και οπλα που σε βοηθανε για αρκετο killing..

εχω την εντυπωση ενα πατσακι θα το χρειαστει παντως..στο ανετο

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βρηκα κανεναν να χακαρει, της κοντης λειψως της φταινε οι τριχες :p Σε μια φαση ητανε ενας που ειχε περασει απο διπλα μου με το ATV λες και ηταν ταυρος, ε αδειασα μανιωδως το 45αρι στην πλατη του ενω απομακρυνοτανε πισω απτους θαμνους και του πετυχα αθελα μου το κεφαλι, ελπιζω να μην με εβρισε ..... πολυ :hehe:

Οσο για το αλλο που αδειαζετε σφαιρες στο κεφαλι και λετε δεν πεφτει, αμα σας βγαινει το X σε μετα απο καθε βολη εχει καλως, αν οχι μαθετε στοχο και μην γκρινιαζετε σαν 12χρονα, ημαρτον cs οπου μονο οι 2 πρωτες σφαιρες του ak πανε ισια δεν εχετε παιξει ποτε ?

Btw κανενας 20αρης δεν εχει παραπανω θωρακιση πεζος ή τπτ τετοιο, εγω κυριως engineer παιζω και οπου ναναι ξεκλειδωνω το ak, ουτε 10 ωρες παιχνιδιου δεν εχω μαζεψει και το red dot ηδη εχει βγει μαζι με το 4x scope, βοηθανε πολυ το tracer dart και το 45αρι της limited φυσικα

edit : το να κολλας στους τοιχους δεν ειναι bug, warping λεγεται και το παθαινουν ολα τα games οταν εχει απαλεψιες ο server που παιζεις, ετσι κι αλλιως δεν εχει κανενα τρελο / κραχτο bug το game αποσο εχω παιξει, σε συγκριση με τα προηγουμενα BF μια χαρα polished ειναι, εδω περα βαλανε και campaign τι να λεμε τωρα, το μονο που μου την σπαει ειναι που δεν μπορεις να γραψεις ενω εισαι τεζα, ουτε να βλεπεις τα μυνηματα των αλλων, το αλλο κλασσικο σπασιμο ειναι οταν ανταλλασεις σφαιρες με καποιον εξεπαφης και στο τελος υπαρχει πιθανοτητα να ψοφησετε ταυτοχρονα, απο εποχες bf2 μου εσπαγε τα νευρα αυτο, το knife επισης πρεπει να παει σε ξεχωριστο weapon slot, δεν ειναι halo3 να μαζευεις οπλο απο κατω /να κανεις reload/ να κανεις swap το powerup/ να μπαινεις σε οχημα / να κανεις use / να ανταλασσεις οπλο με τον συμμαχο πατοντας το ιδιο κουμπι .....

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά όλα ωραία με το game απο Δευτέρα που το παρέλαβα!Πολύ καλό , σπέρνει και όλα τα συναφή.Όντως το hardcore ειναι πολύ καλύτερο από τα υπόλοιπα modes!Παρ'όλα αυτά , άσχετα με τα άκυρα disconnect αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο είναι ότι δεν μπορώ να κάνω add favourite server...Έχει καταφέρει κανείς να βάλει κάποιο server στα favourites?

Επίσης σημερα μου σβήστηκαν όλοι από την friends list από το πουθενά... :hm: Κανείς ομοιοπαθής;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βρηκα κανεναν να χακαρει, της κοντης λειψως της φταινε οι τριχες :p Σε μια φαση ητανε ενας που ειχε περασει απο διπλα μου με το ATV λες και ηταν ταυρος, ε αδειασα μανιωδως το 45αρι στην πλατη του ενω απομακρυνοτανε πισω απτους θαμνους και του πετυχα αθελα μου το κεφαλι, ελπιζω να μην με εβρισε ..... πολυ :hehe:
Καλά το ότι είμαι νέος το ξέρεις (και το βλέπεις) αλλά ήρθε καταπάνω μου τύπος εχτες (παίζαμε μαζί εκείνη την ώρα) με μαχαίρι, ήταν πλάτη σε μένα στα 10μέτρα περίπου τον πυροβόλησα, γυρνάει και άρχισε να έρχετε ntougrou καταπάνω μου με μαχαίρι, δεν υπάρχει περίπτωση να μην έφαγε λιγότερες από 15 σφαίρες σε κεφάλι στήθος και με καθάρισε σαν κοτόπουλο. Είτε ήταν "hack" είτε κάτι άλλο (πχ πρόβλημα του server/lag/οτιαλλο).
Link to comment
Share on other sites

Διαγραφηκε η friend list μου και εμενα :whip:

Ξεκλειδωσα και το χ12 scope αλλα δεν το βλεπω να αλλαζει...κανω κατι λαθος?:toomuchne

Το m1 garrand πως το παιρνω ?Εκανα register to bf2 αλλα δεν το βλεπω στις class μεσα

Κατι πρεπει να κανουν με το chat,σπαστικο να μην μπορεις να γράψεις ψόφιος :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.