Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

επειδη σας εχει φαει ολους η αγωνια,επιτελους λυθηκε το προβλημα που ειχα με τα "σκαλωματα"...

αφου αλλαξα 200 drivers,καθαρισα τα win -registry με 350 προγραμματα,εκανα 450 δοκιμες επι δοκιμων,πεταξα ενα φορματ το δισκο,φρεσκα παραθυρια και επιτελους παιζω κανονικα ακομα και medium..40 περιπου fps και στο χαμο πεφτουν ακομα και στα 20...λογικα νουμερα για c2duo-8800GT...

αφου δοκιμαστηκε σε πιστα με 4-5 ατομα και ολα δειχνουν καλως,ολα στο low κ παμε να φτιαξουμε κανα σκορακι,διοτι μειναμε πισω...:jump1:

φτου φτου σκορδα!:mamba:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τον ήχο αλλά μόνο με ακουστικά. Δοκίμασα να αλλάξω το setup των ηχειων στα settings αλλά τίποτα

Στο settings.ini (C:\Users\USERNAME\Documents\BFBC2) στα Win 7 βάλε στο:

[sound]

Quality=high

SpeakerCount=6

Ανάλογα με τα ηχεία σου βάζεις:

  • SpeakerCount=2
  • SpeakerCount=4
  • SpeakerCount=6

Eπίσης για το FOV υπάρχει calculator ανάλογα με την οθόνη σου.

http://rjdown.co.uk/projects/bfbc2/fovcalculator.php

Εγώ βάζω για ανάλυση 1680x1050 και 16:10 , FOV=75

Στα ξένα forums λένε οτι το PB δεν σε κάνει kick για το FOV.

Έγινε επεξεργασία από CoolNet
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

οκ,με εχουν καταραστει,δεν γινεται αλλιως...

μολις παταω join σε καποιο server κολαει το game...

αν δεν το φτιαξω σημερα,το χαριζω..μου εσπασε τα νευρα...εχουμε 1 week και ολο προβληματα:rant:

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω σε περιπτωση που χρειαστει να νοικιασουμε server απεξω (δεν το κοβω) να παρουμε απο 4netplayers.de με 29 ευρω τον μηνα, αυτοι του multiplay.co.uk ειναι τελειως για κλαματα τρεχω μπροστα και με τραβανε πισω λες και εχω αλυσιδες :hehe:

Btw εχω 2 θεματακια με τα γραφικα, πρωτον τι 2x AA ti 4x AA σε dx10 παλι jaggies βλεπω ενω στο campaign δεν ειχε προβλημα :S :S

2ον παρολο που εχω βγαλει το bloom ο φωτισμος δεν λεει να στρωσει, εχει το ιδιο προβλημα που εχει το cod4 χωρις το promod

fail1d.th.jpg

fail2b.th.jpg

Μεχρι να το λυθει το θεμα το εχω γυρισει σε dx9 και παει επιτελους νερακι, μεχρι και 200fps στο μενου εχω :D

bc2settings.th.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.