Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Τι θα γίνει με τα ctd? Με έχει λιώσει σήμερα.

Το κάστρο έπεσε, γιατί δεν το βλέπω εδώ και δυο μέρες?

και εγώ έφαγα 2 special CTD πάνω που γούσταρα με τα φιλαράκια μου σε HC ....................

ίσως να φταίει η νέα έκδοση για server, έμαθα ότι αναβαθμίστηκε σε R8

edit:

The server providers have been given the R8 servers and will be rolling them out from now.

*Workaround for the “player manages to join server twice” crash. Now the server detects this and refuses the player entry. Client might hang but it will not take down the server as well.

*Workaround for the “cannot join player to any team” crash. Teams might get uneven, most notably SQDM sessions with 5v3 players, but the server should no longer crash.

*Game sends PB output to pbucon (so pb webtool can be used to run PB commands and see their results)

source

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μπήκα σε έναν server και ο admin με έκανε kick στον επόμενο γύρο είχα σκορ 20 kills με 2 deaths ... πολύ κομπλεξικοί κάποιοι ενώ στο προηγούμενο γύρο είχα 7/7

Δηλαδη εγω τι πρεπει να λεω;;;;;;(εγινε σε labιτικο ματσακι χθες με αρκετα παιδια απο εδω:snap:)

bfbc2game20100326201803.th.png

:T:

Link to comment
Share on other sites

Παντως χθες που επαιξα με παιδια απο εδω μεσα ηtaν πταγματικα διασκεδαστικο το game..

Αλλη αισθηση..Αν "γνωριζεις" καποια ατομα , εστω και μεσα απο το forum εχει νοημα να εισαι medic και να βοηθας!:victory:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει ένα ενδιαφέρον άρθρο για την PC version, παραθέτω μερικά σημαντικά σημεία:

Αυτά είναι. Στα ώπα-ώπα τους PC Gamers, γιατί δαγκώνουμε! :dirol:

Και ένα τελευταίο για το prone:

(το "missed it" λογικά σημαίνει "δεν το επεθύμησα / δεν μου έλειψε")

Το'βαλα σήμερα το bc2 με gtx 260(κάρτα των 180€ την σήμερον ημέρα). Ούτε high end η καρτούλα, ούτε για τα μπάζα όπως οι τρισ κατάρατες(για εσένα τουλάχιστον) κονσόλες.

Σε 1080(μόνο 4Χ af) με όλα full ή ακόμα και στο medium έχει σημαντικό frame drop σε πολλές σκηνές. Σύμφωνα με τα bechmarks δεν θα έπρεπε σε καμία περίπτωση να πέφτω κάτω από τα 30.

Ειλικρινά athanasie δεν ξέρω ποιός δαγκώνει ποιόν;

Υ.Γ: BTW το HBAO το έχω off.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

Το'βαλα σήμερα το bc2 με gtx 260(κάρτα των 180 την σήμερον ημέρα). Ούτε high end η καρτούλα, ούτε για τα μπάζα όπως οι τρισ κατάρατες(για εσένα τουλάχιστον) κονσόλες.

Σε 1080(μόνο 4Χ af) με όλα full ή ακόμα και στο medium έχει σημαντικό frame drop σε πολλές σκηνές. Σύμφωνα με τα bechmarks δεν θα έπρεπε σε καμία περίπτωση να πέφτω κάτω από τα 30.

Ειλικρινά athanasie δεν ξέρω ποιός δαγκώνει ποιόν;

Υ.Γ: BTW το HBAO το έχω off.

το σχόλιό μου αυτό ήταν προφανώς για το modern warfail 2 (και dedicated servers)

εκτός αυτού, περί επιδόσεων της μηχανής γραφικών, μην ξεχνάς ότι είναι το 2ο bc (όχι σαν το cod4 που έχει πόσα χρόνια polished μηχανή - έχουν γραφτεί πολλές φορές αυτά, μην επαναλαμβανόμεθα) και έχει δρόμο μπροστά του για polishing. Πάντως το παιχνίδι, και έτσι όπως είναι, είναι κάψιμο.-

όσο για τις κονσόλες, επιμένω (και δεν είμαι ο μόνος) ότι έχουν καταστρέψει το (pc) gaming. Άλλα είπαμε, $$$ first.

Link to comment
Share on other sites

Μαν οι απαιτήσεις του δεν είναι απλώς υψηλές, είναι παρανοϊκές.

Στην δεύτερη αποστολή στα χιόνια, υπάρχει lag ακόμα και όταν η κάρτα rendaρει σκέτους τοίχους.

Φτάνω στο σημείο να πω αυτό που δεν περίμενα να πω ποτέ. Το crysis σε 1080 με όλα high τρέχει καλύτερα και με μεγαλύτερο field of view. Άσε που αν ανοίξεις το HBAO ούτε η 5870 σε σώζει.

Είπαμε να ανεβαίνουν οι απαιτήσεις να ξεστοκάρουν οι εταιρείες, όχι όμως και να θέλουμε κάρτα των 500€ για να παίξουμε φουλ χωρίς φίλτρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαν οι απαιτήσεις του δεν είναι απλώς υψηλές, είναι παρανοϊκές.

Στην δεύτερη αποστολή στα χιόνια, υπάρχει lag ακόμα και όταν η κάρτα rendaρει σκέτους τοίχους.

Φτάνω στο σημείο να πω αυτό που δεν περίμενα να πω ποτέ. Το crysis σε 1080 με όλα high τρέχει καλύτερα και με μεγαλύτερο field of view. Άσε που αν ανοίξεις το HBAO ούτε η 5870 σε σώζει.

Είπαμε να ανεβαίνουν οι απαιτήσεις να ξεστοκάρουν οι εταιρείες, όχι όμως και να θέλουμε κάρτα των 500€ για να παίξουμε φουλ χωρίς φίλτρα.

core duo ή quad έχεις;

σε 5850 όλα full επίσης (εκτός hbao)

πάντως το bc2 μπροστά σε άλλους τίτλους (πχ. metro 2033) πάει σφαίρα, δεν λέω ότι είναι πούπουλο, άλλα είναι playable στην πλειοψηφεία των σημερινών συστημάτων. Για τα πάντα-όλα-φουλ όμως θέλεις quad + 58xx/5970

Link to comment
Share on other sites

Το'βαλα σήμερα το bc2 με gtx 260(κάρτα των 180€ την σήμερον ημέρα). Ούτε high end η καρτούλα, ούτε για τα μπάζα όπως οι τρισ κατάρατες(για εσένα τουλάχιστον) κονσόλες.

Σε 1080(μόνο 4Χ af) με όλα full ή ακόμα και στο medium έχει σημαντικό frame drop σε πολλές σκηνές. Σύμφωνα με τα bechmarks δεν θα έπρεπε σε καμία περίπτωση να πέφτω κάτω από τα 30.

Ειλικρινά athanasie δεν ξέρω ποιός δαγκώνει ποιόν;

Υ.Γ: BTW το HBAO το έχω off.

Στην ισοδυναμη 4870 ΟΛΑ medium εκτος το level of detail που χω High(FOV 90),AA4X,AF4X ,αναλυση 1920Χ1200 σε q9550@3.8 εχω πανω απο 70 frames εκτος μεμονομενων περιστασεων (πχ map Conquest εκεινο με το factory που στο τελος το βοβμβαρδιζουν αεροπλανα που πανε κατω απο 20)

Και Driver 10.2 (χωρις δηλαδη ουσιαστικα optimize για το BF)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθεια εχω το battlefield badcompany 2 εδω και ενα μηνα μεσω steam αγορασμενο κανονικοτατα αλλα δεν μπορω να παιξω onlne οποτε παω να συνδεθω μου λεει disconected please try later

Καποιοι μου ειπαν να ανοιξω τα Port TOY παιχνιδιου εψαξα στο google για την διαδικασια αλλα τιποτα. σας παρακαλω παρα πολυ μια βοηθεια εχω το πάιχνιδι ενα μηνα και δεν ξερω πως ειναι καν Online

(αντε ειμαι και νιουμπας βοηθηστε με να μπω και θα εχετε ενα ακομα θυμα να σκοτωνετε )

ευχαριστω

:suicide:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθεια εχω το battlefield badcompany 2 εδω και ενα μηνα μεσω steam αγορασμενο κανονικοτατα αλλα δεν μπορω να παιξω onlne οποτε παω να συνδεθω μου λεει disconected please try later

Καποιοι μου ειπαν να ανοιξω τα Port TOY παιχνιδιου εψαξα στο google για την διαδικασια αλλα τιποτα. σας παρακαλω παρα πολυ μια βοηθεια εχω το πάιχνιδι ενα μηνα και δεν ξερω πως ειναι καν Online

(αντε ειμαι και νιουμπας βοηθηστε με να μπω και θα εχετε ενα ακομα θυμα να σκοτωνετε )

ευχαριστω

:suicide:

http://chattim.wordpress.com/2010/03/05/battlefield-bad-company-2-router-ports-to-open/

και για το router σου συγκεκριμένα η διαδικάσια

http://portforward.com/

Link to comment
Share on other sites

moar field of view/AKA βλεπω πιο πολυ δεξια/αριστερα.

Duh, το ξέρω αυτό, αλλά δεν είναι λίγο σαν cheat?

Εννοώ πως, ορισμένοι το ανεβάζουν τόσο πολύ που παραμορφώνεται η εικόνα για να βλέπουν λίγο παραπάνω δεξιά-αριστερά, έχοντας έτσι σαφώς κάποιο πλεονέκτημα.

Είναι άλλο να αλλάζεις το FOV για λόγους ανάλυσης και άλλο να το κάνεις για να έχεις πλεονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

core duo ή quad έχεις;

σε 5850 όλα full επίσης (εκτός hbao)

πάντως το bc2 μπροστά σε άλλους τίτλους (πχ. metro 2033) πάει σφαίρα, δεν λέω ότι είναι πούπουλο, άλλα είναι playable στην πλειοψηφεία των σημερινών συστημάτων. Για τα πάντα-όλα-φουλ όμως θέλεις quad + 58xx/5970

Σε επεξεργαστή και ραμ είμαι ΟΚ. Ίσως να φταίει αυτό που λέει ο grunt gr για το campaign mode(γιατί να υπάρχει διαφορά; ). Διαδικτυακά δεν παίζω καθόλου και δεν το έχω δοκιμάσει σε mp.

Μπορεί να φταίει και το "γνήσιο" του παιχνιδιού. Τέτοιους τίτλους τους κατεβάζω περισσότερο σαν benches βλέπεις, δεν με συγκινούν ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.