Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

off topic συγγνώμη κίολας αλλα όσοι έχουν το g500 ας κάνουν τον κόπο να το βάλουν στο αυτί τους να μου πουν αν ακούνε κανα πυκνωτή γιατι θα σκάσω!

Πλάκα πλάκα και εγώ το ακούω τώρα που το λές! Δεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό αλλά ακόμα και να είναι μην φοβάσαι, η logitech έχει πολύ καλό after sales support :)

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! Παντα τα γουσταρα αυτα στα games!!

Μονο στον σερβερ σας ομως η για ολους τους σερβερς με update?

Όχι, δεν αφορά όλους τους servers

Ωραία κίνηση, αλλά για να σου πω την άποψη μου για τον 32άρη που έπαιξα 5-6 φορές, το gameplay πλησιάζει επικίνδυνα το MW2 αδερφέ, καμία συνοχή, συνεννόηση και τακτική.. ο νούμερο ένα σκοπός είναι ποιος έχει τα περισσότερα kills.

Εξαρτάται τις ομάδες που θα πετύχεις. Έχω παίξει και εγώ γύρους που η ομάδα μου ή η αντίπαλη ομάδα είναι του τύπου "τρεις λαλούν και δυο χορεύουν", άλλα έχω παίξει και γύρους που ήτανε λες και παίζαμε clanbase match, με τις δυο ομάδες να αγωνίζονται σαν λυσασμένες με team-chats, revives κτλ.

Είναι η "στοχαστικότητα" του pub gaming, τι να κάνουμε. Για αυτό όμως δημιουργήθηκαν τα tournaments, ώστε να κλείνεις αγώνες και να ξέρεις ότι η αντίπαλη ομάδα δεν θα είναι 11 snipers + 1 medic :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω σαν ομάδα και εσείς θέλετε να παίζετε μαζί, αλλά θα ήταν πιο balanced άμα μοιραζόντουσαν στον server οι παίκτες τον ομάδων μισοί μισοί γιατί όπως είπες "τρείς λαλούν και δυό χορεύουν vs clanbase team" είναι ψιλοoverkill.

Είχαμε μπεί χθες σε έναν server γύρω στα 5 άτομα και μετά απο κάνα 15 ξενερώσαμε, γιατί από την μια μεριά ήταν 16 παίκτες όλοι με τα clantags και ranks 25+ και στο δικό μας side ένα σωρό pub heroes που έπεζαν για τα kills και μόνο. Γενικά πρέπει να βρεθείς ένας τρόπος για πιο balanced gameplay και να περνάνε όλοι καλά :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω σαν ομάδα και εσείς θέλετε να παίζετε μαζί, αλλά θα ήταν πιο balanced άμα μοιραζόντουσαν στον server οι παίκτες τον ομάδων μισοί μισοί γιατί όπως είπες "τρείς λαλούν και δυό χορεύουν vs clanbase team" είναι ψιλοoverkill.

Είχαμε μπεί χθες σε έναν server γύρω στα 5 άτομα και μετά απο κάνα 15 ξενερώσαμε, γιατί από την μια μεριά ήταν 16 παίκτες όλοι με τα clantags και ranks 25+ και στο δικό μας side ένα σωρό pub heroes που έπεζαν για τα kills και μόνο. Γενικά πρέπει να βρεθείς ένας τρόπος για πιο balanced gameplay και να περνάνε όλοι καλά :)

Ή απλα μπαινεις σε καποιον αλλο απο τους 8000 σερβερ που υπαρχουν.:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω σαν ομάδα και εσείς θέλετε να παίζετε μαζί, αλλά θα ήταν πιο balanced άμα μοιραζόντουσαν στον server οι παίκτες τον ομάδων μισοί μισοί γιατί όπως είπες "τρείς λαλούν και δυό χορεύουν vs clanbase team" είναι ψιλοoverkill.

Είχαμε μπεί χθες σε έναν server γύρω στα 5 άτομα και μετά απο κάνα 15 ξενερώσαμε, γιατί από την μια μεριά ήταν 16 παίκτες όλοι με τα clantags και ranks 25+ και στο δικό μας side ένα σωρό pub heroes που έπεζαν για τα kills και μόνο. Γενικά πρέπει να βρεθείς ένας τρόπος για πιο balanced gameplay και να περνάνε όλοι καλά :)

/forwarded to Normal server admin staff with a special comment (:boxed:)

Στον HC δεν παίζει σχεδόν κανείς, μόνο εγώ και κανά 2-3 άλλα μέλη... άλλα συνήθως μόνο εγώ και ο yeoghosh. Άλλα αν τύχει να μπούνε >4 hpx, ο πρώτος που αλλάζει είμαι εγώ (που ως γνωστόν πιάνω για 4+ hpx, οπότε μετά οι ομάδες είναι ίσες :D).

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν αναμένεται το update...η τελευταία έκδοση που έχετε είναι η 523846;

Πάντως είναι απόλαυση το sniper vs sniper....να βλέπεις τον άλλον από μακριά, να κινείστε και οι δύο για να μην είσαι εύκολος στόχος, να στοχεύεις απ'την διόπτρα και ....headshot....:happy2: .... το πιο γρήγορο πιστόλι κερδίζει ... μονομαχία στο Ελ Πάσο...ενίοτε πεθαίνουν και οι δύο.

To παλεύω με medic αλλά με assault και ειδικά με engineer δυσκολεύομαι πολύ....

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος εγινε ο server browser και επιτελους κραταει τις επιλογες στα φιλτρα καθε φορα που μπαινεις, και κραταει και τις επιλογες των οπλων..

http://img121.imageshack.us/i/bfbc2game20100421130619.jpg/

http://img101.imageshack.us/i/bfbc2game20100421130424.jpg/

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος εγινε ο server browser και επιτελους κραταει τις επιλογες στα φιλτρα καθε φορα που μπαινεις, και κραταει και τις επιλογες των οπλων..

http://img121.imageshack.us/i/bfbc2game20100421130619.jpg/

http://img101.imageshack.us/i/bfbc2game20100421130424.jpg/

επιτελους ,οι επιλογες οπλων με κουραζαν .

και μπηκε επιτελους το hardcore mode σαν επιλογη

και μια ερωτηση πως βαζετε στην υπογραφη τα stats? εχω δοκιμασει αλλα δεν τα παιρνει.τι βαζετε?

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

Εχτες άνοιξα να παίξω λιγο αλλα μου έκανε corrupt(?) τους τελευταίους drivers της nvidia...

Καταρα στην dice.:angry:

καταρα στην nvidia θα ελεγα εγω.. οι 2 τελευταιες εκδοσεις drivers ειναι λιγο gtp

196.21 οι καλυτεροι μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.