Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Το ιντερνετ πεφτει μαν..Εδω και 1 μηνα απο τοτε που εγιναν οι αναβαθμισεις

γι αυτο μπαινοβγαίνεις msn???

Εγω τρωω disconnects αβερτα, πήγα να παίξω λίγο σήμερα και έφαγα 2 απανωτά, αυτό ήταν...ΤΕΛΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

playable αλλά πάλι ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΕ

Εχε υποψη σου οτι με την μεταβαση απτο R7 στο R8 client ΟΛΟΙ γκρινιαξανε για μειωση στις επιδοσεις τουλαχιστον 20% , εγω με αυτα τα settings σε q6700 3.3ghz και gtx470 ειμαι ενταξει εφοσον μενω μονιμως πανω απο 50fps, πλεον φορτωνει γρηγορα σε dx11 με τους 257.15 beta ( επιτελους 6 βδομαδες περιμεναμε, αμπαλη nvidia εναν driver της προκοπης δεν μπορεις να βγαλεις :rant: :rant: )

[WindowSettings]

Width=1680

Height=1050

Fullscreen=true

RefreshRate=119.998

VSync=false

[sound]

Quality=high

VoipEnable=true

SpeakerCount=6

[Graphics]

Effects=low

Soldiers=high

Vehicles=high

Overgrowth=medium

Undergrowth=medium

StaticObjects=low

Terrain=low

Shadows=high

Bloom=false

HSAO=false

MSAA=1

Water=high

MainQuality=custom

Texture=high

DxVersion=11

Aniso=3

Detail=medium

RenderAheadLimit=0

Fov=55

SettingsManager.floatSet GSDefaultLatencyCompensation 0.0650000

SettingsManager.U32Set GSInterpolationTime 65

Παλι ομως κατι 40αρια τα βλεπω, ακομα και 49fps να παω κατι παθαινει το game και αποκταει μια υπερβολικα χαλια αισθηση λες και παιζω με 20fps, στην gtx260 για να το νιωσω ετσι επρεπε να δειχνει το fraps 33-34 οχι 49 :S

Αναμενεται πολυ πραγμα παντως αλλα αργει ακομα, το μονο που ξερουμε σιγουρα ειναι οτι ΔΕΝ θα βγει το καταραμενο patch αυτη τη βδομαδα, http://forums.electronicarts.co.uk/battlefield-bad-company-2-pc/1126314-new-maps.html

Btw με την σταθεροτητα δεν εχω κανενα προβλημα απο τοτε που αλλαξα καρτα, απλα θα πρεπει καποια στιγμη να τα σβησω ολα απτην friendlist γιατι τα εχει παιξει, κανουν οι αλλοι join απανω μου αλλα εγω δεν βλεπω κανεναν online, απ'την αλλη σκεφτομαι οτι αυτο ισως φτιαξει στο επομενο update και βαριεμαι να ασχοληθω :p

Link to comment
Share on other sites

Εχε υποψη σου οτι με την μεταβαση απτο R7 στο R8 client ΟΛΟΙ γκρινιαξανε για μειωση στις επιδοσεις τουλαχιστον 20% , εγω με αυτα τα settings σε q6700 3.3ghz και gtx470 ειμαι ενταξει εφοσον μενω μονιμως πανω απο 50fps, πλεον φορτωνει γρηγορα σε dx11 με τους 257.15 beta ( επιτελους 6 βδομαδες περιμεναμε, αμπαλη nvidia εναν driver της προκοπης δεν μπορεις να βγαλεις :rant: :rant: )

[WindowSettings]

Width=1680

Height=1050

Fullscreen=true

RefreshRate=119.998

VSync=false

[sound]

Quality=high

VoipEnable=true

SpeakerCount=6

[Graphics]

Effects=low

Soldiers=high

Vehicles=high

Overgrowth=medium

Undergrowth=medium

StaticObjects=low

Terrain=low

Shadows=high

Bloom=false

HSAO=false

MSAA=1

Water=high

MainQuality=custom

Texture=high

DxVersion=11

Aniso=3

Detail=medium

RenderAheadLimit=0

Fov=55

SettingsManager.floatSet GSDefaultLatencyCompensation 0.0650000

SettingsManager.U32Set GSInterpolationTime 65

Παλι ομως κατι 40αρια τα βλεπω, ακομα και 49fps να παω κατι παθαινει το game και αποκταει μια υπερβολικα χαλια αισθηση λες και παιζω με 20fps, στην gtx260 για να το νιωσω ετσι επρεπε να δειχνει το fraps 33-34 οχι 49 :S

Αναμενεται πολυ πραγμα παντως αλλα αργει ακομα, το μονο που ξερουμε σιγουρα ειναι οτι ΔΕΝ θα βγει το καταραμενο patch αυτη τη βδομαδα, http://forums.electronicarts.co.uk/battlefield-bad-company-2-pc/1126314-new-maps.html

Btw με την σταθεροτητα δεν εχω κανενα προβλημα απο τοτε που αλλαξα καρτα, απλα θα πρεπει καποια στιγμη να τα σβησω ολα απτην friendlist γιατι τα εχει παιξει, κανουν οι αλλοι join απανω μου αλλα εγω δεν βλεπω κανεναν online, απ'την αλλη σκεφτομαι οτι αυτο ισως φτιαξει στο επομενο update και βαριεμαι να ασχοληθω :p

50? καλά θα ήτανε εγώ μιλάω για 20-30 fps σε medium-low settings

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει server info πριν μπεις γιατί να μπαίνεις για να ανακαλύψεις τι επιλογές έχει;:wassat:

Το γνωριζω αυτο που λες φιλε, αλλα πραγματικα δεν ειναι βαρετο καθε φορα να κοιτας? Ασε που μεχρι να δεις τα settings εχει γεμισει ο server.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να νρέπεστε!:rant: (διαφθείρετε νεα (εχμ..περιπου) παιδιά)

:woot: ..επιτλεους βρηκα χρόνο εμ..και χρήμα.. να το παρω και εγώ! (στο καλο , εδώ και 3 εβδομάδες παντα κατι τύχαινε..μηχανάκι λαδια - τακακια , μηχανακι λάστιχα :hug:..κοινοχρηστα..μλκιες!)

post-11425-1416074457,9991_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από MUL
Link to comment
Share on other sites

το αγώρασες μετά απο τόσες σελίδες γκρίνια; ετσι σας θέλω χαχα

Κοιτα αν και (πρωην) φανατικός CODας ,(αχ βρε ατιμη IW) είπα να του δώσω μια ευκαιρία...:computer: Το single ελεγε πολύ! οποτε λεω γιατι οχι? Πριν απο 2 - 3 μήνες βγήκε το παιχνίδι..δεν θα στρώσει καποια στιγμή?

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν διαφώνισα με την ενέργεια σου απλά μετα απο τόσες σελίδες γκρίνια εκπλήζωμαι γιατι να σου πω την αλήθεια αν τα διάβαζα και δεν είχα το παιχνίδι δεν θα το αγώραζα

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 2 - 3 μήνες βγήκε το παιχνίδι..δεν θα στρώσει καποια στιγμή?

Πολλα προβληματα ειναι απο εποχες Battlefield 2 (πχ τραγικα hitboxes) οποτε σταματησαμε να τρεφουμε ελπιδες για groundbreaking βελτιωσεις και απλως περιμενουμε τα map που μας εταξαν.

___________________________________________________________________________________________

απο game20.gr (21/5 ψιλο βρωμησε αλλα δεν το ειδα ποσταρισμενο)

Όλα τα καλά του κόσμου έχει το Battlefield: Bad Company 2, αλλά πολλούς – ούτε καν αρκετούς – χάρτες σίγουρα δεν έχει. Αυτή δεν είναι μόνο η δική μου άποψη, αλλά το λένε οι περισσότεροι fans του παιχνιδιού, που έχουν βαρεθεί να παίζουν στα ίδια περιβάλλοντα συνέχεια. Ευτυχώς φαίνεται ότι η DICE το έχει καταλάβει αυτό, καθώς σύμφωνα με τον David Goldfarb, εκ των μελών του στούντιο, σύντομα θα διατεθούν νέοι χάρτες για το Bad Company 2 και μάλιστα ο σχεδιασμός τους έχει σχεδόν ολοκληρωθεί. Την ίδια στιγμή, μαθαίνουμε ότι το φρεσκοανακοινωμένο Onlaught mode, που προσθέτει co-op στο παιχνίδι, όχι μόνο δεν είναι δωρεάν, αλλά κατά τα φαινόμενα θα κοστίζει 800 ΜS Points/9 ευρώ. Άντε να δούμε…

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

:o ....ε..τι να πω..αμα μα κανει νερα και η dice πολύ απλά δεν αγοράζουμε και το bf3 οταν θα βγεί και τα δίνουμε σε αλλες εταιρίες...:toomuchne...

AXAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAXXAXAXAXA

και

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

:happy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα λιγο offttopic η valve ειναι μια εταρία που νομίζω οτι τα αξίζει.. To counter source το εχω παίξει απιστευτες ώρες και ποτέ δεν μετάνιωσα (οταν το πρωτοπήρα)..τα left 4 dead αν και δεν τα πήρα (ο θείος είχε το πρώτο και το δοκίμασα) ηταν ωραια παιχνιδάκι να περνας την ώρα σου... αξίζαν το χρήμα και μαλιστα τα πρότεινα και σε φιλο που ακόμα τα παίζει (1 &2)..χωρίς γκρίνιες ..

Οκ..το Portal δεν πολυ άξιζε αλλα τι να πω για τα HL2 , ep 1 + ep2?

Έγινε επεξεργασία από MUL
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα λιγο offttopic η valve ειναι μια εταρία που νομίζω οτι τα αξίζει.. To counter source το εχω παίξει απιστευτες ώρες και ποτέ δεν μετάνιωσα (οταν το πρωτοπήρα)..τα left 4 dead αν και δεν τα πήρα (ο θείος είχε το πρώτο και το δοκίμασα) ηταν ωραια παιχνιδάκι να περνας την ώρα σου... αξίζαν το χρήμα και μαλιστα τα πρότεινα και σε φιλο που ακόμα τα παίζει (1 &2)..χωρίς γκρίνιες ..

Οκ..το Portal δεν πολυ άξιζε αλλα τι να πω για τα HL2 , ep 1 + ep2?

Γενικά μιλούσα...:)

Link to comment
Share on other sites

ριξε και το sound quality σε low δλδ headset..και κοψε και το Voip

και το το νερο και σκιες σε μιντιουμ..δεν υπαρχει λογος high

Δοκιμασα οτι μου ειπες, ΕΚΤΟΣ απτο χαμηλωμα του sound quality, επισης εβαλα DX10 και το detail ( αυτο που βρισκεται στο .ini πανω απτο render ahead ) στο low, παλι τα 38αρια και τα 40αρια σε 32man server δεν τα γλιτωνω, τραβηξα και ενα σωρο screenshots για οποιον θελει, btw δεν ειμαι σιγουρος για το νερο αλλα οι σκιες ανεκαθεν ειχανε διαφορα medium με high, επειδη στην πρωτη περιπτωση αμα απειχες λιγη αποσταση μακρια τους αυτες θολωνανε, βεβαια αυτα μεσα στον πανικο ποιος τα κοιταει αυτο θα μου πεις, αναμενω νεο Patch ή/και νεους drivers γιατι εχει καταντησει αηδεια, ασε που ωρες ωρες το hit registration ειναι τελειως οτι ναναι και μιλαω τωρα για semi auto rifle ( M14 ) + 6σφαιρο, δεν ειμαι κανενας χθεσινος νουμπας να γκρινιαζω γιατι δεν πηγανε και οι 30 σφαιρες του AEK στο ιδιο σημειο, bravo nvidia / DICE :dots:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.