Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Medic για πρωτη φορα ?? FAIL !!!! :p

Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το πατς παντως, οποιος χαλιεται τα μπογαλακια του και σε αλλο νουμποπαιχνιδο :hehe:, και ριμπαλανς κανανε στα οπλα που χρειαζοτανε, και βγαλανε το negative accel απτο πεζικο επιτελους ( πλεον το mouse tool στο tips thread μονο ΜΠΕΛΑΔΕΣ δημιουργει, οποτε οποιος το εχει χρησιμοποιησει καλο ειναι να πατησει revert changes apply και να το στειλει απο κει που ηρθε )

Στο θεμα της σταθεροτητας δεν μπορεσα να λιωσω για να κρινω αλλα οπως και να χει εχω να φαω crash / freeze πολυυυυυ καιρο, τωρα αν καποιος αντιμετωπιζει προβληματα στο μπρικι του εχοντας κανει overclock στο "ποδι" καλα να παθει, εγω παρολο το σχετικα μικρο perfomance boost με το patch ( δεν μπορουμε να κανουμε και ακριβεις μετρησεις γαμωτεν, ποτε θα βγαλουν ενα benchmark tool επιτελους να πειρματιζομαστε πιο ευκολα - αξιοπιστα ? ) εβαλα το ηλεκτρονικο μου μαρτζαφλαρι στην ακρη γιατι δεν πηγαινε αλλο,ακομα και με 45fps εβλεπα τον χαρακτηρα να καθυστερει σαν κ*λογρια, παταγα πχ το 2 να αλλαξω οπλο και αργουσε να αποκριθει :s τα εβαλα λοιπον dx9 ολα low 8x AF και το profile του παιχνιδιου απο high quality σε high performance με τα optimization on, the way it's meant to be played λεμε :hehe:

Tωρα με το βελτιωμενο hit registration εχουνε να κλαψουνε πολλες μανουλες :D το μονο προβλημα που εχω ειναι με το stuttering, δεν ειμαι 100% σιγουρος αν φταιει το παιχνιδι ομως, συγκεκριμενα εχω κατι σπαστικα κολληματακια οταν εχει φορτωσει το μαπ στην αρχη και πιο μετα με το που μπει η βομβα, ισως να θελουν αλλαγμα οι failware παλι ......

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ύποπτο...

Η μια θεωρία συνωμοσίας που έχω είναι ότι το έκαναν επίτηδες για να λύσουν τα προβλήματα που είχαν με το δικτυακό μέρος και κώδικα του παιχνιδιού... με πιο αργή ταχύτητα μειώνονται προβλήματα που μπορεί να είχαν με τα πολλά δεδομένα από τον server στους clients...

Η άλλη είναι ότι φταίνε (και καλά) κάποιοι drivers, ίσως της κάρτας γραφικών... εγώ είμαι με ΑΤΙ και 10.3...

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είναι θέμα drivers, πράγμα για το οποίο ήμουν σίγουρος, γιατί φαινόταν από το gameplay ότι δεν ήταν σε μένα "αργό", αλλά ήταν για όλους... Δηλαδή όταν σημάδευα, πετύχαινε, δεν είναι ότι ο άλλος είχε φύγει μπροστά, λόγο του ότι είχα κάποιο lag... απλά από τα πρώτα δευτερόλεπτα μου έδωσα την αίσθηση ότι έπαιζα σε slow motion...

Ε ρε γέλια που θα κάνουμε... να δείτε ότι θα είναι ημίμετρο της dice για τα προβλήματα του δικτύου και του destruction 2.0...

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω παρατηρησα μια πιο αργη κινηση.

Βεβαια εχω και περισσοτερο lag στους πιο πολλους servers.(μετα το update)

Σε συνδυασμο αυτων των δυο,δεν μπορω να παιξω σαν ανθρωπος.

Οταν "βαραω" και γυρναω το ποντικι βλεπω μια τρεληηη αργοποριιιιαααααα!!!

Ε λογικο ειναι να πεθανω μετα (και να βριζω).

Δεν αντεχω αλλο με αυτη την εταιρεια.Αν ειναι δυνατον.

Τι πρεπει να κανω για να παιξω το παιχνιδι σωστα?

50 ευρω?50!!! Θα τα εδινα αν το πουλαγαν και 50 και ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΑ ΣΤΗΜΕΝΟ!

Ελεος δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Χθες διαπίστωσα ότι ισχύει αυτό που είχα γράψει στο προηγούμενο post μου, τουλάχιστον για το σύστημα μου...

Έτρεξα το παιχνίδι κανένα 2ωρο και δεν είχα κανένα πρόβλημα, ούτε ctd, ούτε freeze. Μετά έκανα shutdown έφυγα, και επιστρέφοντας καπάκι άλλο ένα 2ωρο χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν κλείσω το παιχνίδι και το ξανατρέξω χωρίς shutdown ή restart,τότε μου κάνει το freeze! Τώρα που έρχεται ΣΚ(αν δεν με πλακώσει με την παντόφλα η κοπέλα μου :p) θα πέσει λιώσιμο και επιβεβαίωση ή όχι των παραπάνω...

Γίνεται σε κανέναν άλλο αυτό το κουφό; Είμαι με τους 10.5, φοβάμαι να περάσω 10.6 με αυτά που διαβάζω...

Θα περιμένω επόμενη έκδοση 10.7 ή 10.8...

Link to comment
Share on other sites

Χθες διαπίστωσα ότι ισχύει αυτό που είχα γράψει στο προηγούμενο post μου, τουλάχιστον για το σύστημα μου...

Έτρεξα το παιχνίδι κανένα 2ωρο και δεν είχα κανένα πρόβλημα, ούτε ctd, ούτε freeze. Μετά έκανα shutdown έφυγα, και επιστρέφοντας καπάκι άλλο ένα 2ωρο χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν κλείσω το παιχνίδι και το ξανατρέξω χωρίς shutdown ή restart,τότε μου κάνει το freeze! Τώρα που έρχεται ΣΚ(αν δεν με πλακώσει με την παντόφλα η κοπέλα μου :p) θα πέσει λιώσιμο και επιβεβαίωση ή όχι των παραπάνω...

Γίνεται σε κανέναν άλλο αυτό το κουφό; Είμαι με τους 10.5, φοβάμαι να περάσω 10.6 με αυτά που διαβάζω...

Θα περιμένω επόμενη έκδοση 10.7 ή 10.8...

Για δοκιμασε CTR-ALT-DEL και κλεισιμο της εφαρμογης απο εκει αφου την εχεις κλεισει κανονικα την εφαρμογη ετσι..

Εμενα παντα μενει ανοιχτη κ την κλεινω μετα απο εκει..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε CTR-ALT-DEL και κλεισιμο της εφαρμογης απο εκει αφου την εχεις κλεισει κανονικα την εφαρμογη ετσι..

Εμενα παντα μενει ανοιχτη κ την κλεινω μετα απο εκει..

Τι εννοείς δεν κλείνει; Ενώ κάνεις exit, ανοίγεις task manager και σου δείχνει να τρέχει ακόμα το proccess bfbc2; Δεν το έχω προσέξει αυτό, θα το ελέγχξω σήμερα...

Μπορεί να φταίει αυτό για τα freezaρίσματα που είχα μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω παρατηρησα μια πιο αργη κινηση.

Βεβαια εχω και περισσοτερο lag στους πιο πολλους servers.(μετα το update)

Σε συνδυασμο αυτων των δυο,δεν μπορω να παιξω σαν ανθρωπος.

Οταν "βαραω" και γυρναω το ποντικι βλεπω μια τρεληηη αργοποριιιιαααααα!!!

Ε λογικο ειναι να πεθανω μετα (και να βριζω).

τι isp είπαμε ότι έχεις;

γιατί εγώ με connx 8mbps (fastpath 11db) έχω ~53-65ms στους ευρωπαικούς

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με otenet 24άρα βλέπω στους ευρωπαϊκούς κάτω από 100ms πάντα,από 50 εώς 90 παίζει!

Aσχετο....Πριν λιγο παιζαμε μαζι στον ιδιο server....στον greekgerman.....Και κατι σχετικο,οντως που βλεπουμε το πραγματικο ping?

Link to comment
Share on other sites

Aσχετο....Πριν λιγο παιζαμε μαζι στον ιδιο server....στον greekgerman.....Και κατι σχετικο,οντως που βλεπουμε το πραγματικο ping?

ειναι αυτο που βλεπεις μεσα στο παιχνιδι οταν πατας ταμπ,δια 2.δηλαδη αν μεσα σου λεει 140 τοτε εσυ εχεις γυρω στο 70

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.