Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Συγγνώμη, αλλά τα profiles μόνο για crossfire δεν είναι? Αν έχεις δηλαδή μία κάρτα χρησιμοποιούνται?

Πάντως για το freeze που λέει ο Dimitris_S μου συμβαίνει και εμένα αλλά στο WoW στο άσχετο και όχι κάθε φορά που παίζω.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά τα profiles μόνο για crossfire δεν είναι? Αν έχεις δηλαδή μία κάρτα χρησιμοποιούνται?

Πάντως για το freeze που λέει ο Dimitris_S μου συμβαίνει και εμένα αλλά στο WoW στο άσχετο και όχι κάθε φορά που παίζω.

Εχει απαντηθει 34.782 φορες.

Ναι τα βαζεις και με μια καρτα.

Grunt_GR εχω και εγω το stuttering οταν οπλιζει το mcom σε DX9!:unsure:

Link to comment
Share on other sites

bfbc2game20100716175706.jpg

λολ, με την 1η ματιά νόμιζα ήτανε νέος χάρτης σε ζούγκλα άλα Anacoda στυλ :hehe:

Εμένα ρε παίδες τον τελευταίο καιρό, μου κάνει περίεργα κολλήματα και δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει.

Εκεί που παίζω flawlessly για κάνα μισάωρο, ξαφνικά πάει καρέ-καρέ (κυριολεκτικά 1fps) για 5-6 sec, και μετά ξεκολλάει και παίζει κομπλέ πάλι. Είμαι με τους 10.6 και τη 5870. Είχα το ίδιο πρόβλημα και με τους 10.4. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό;

Αν και είμαι σχετικά σίγουρος ότι είναι κάποιο 3rd party service/app που τρέχει στο background...

don't worry, το κάνει και σε μένα μετά το patch, το έκανε και στο 3ο patch (αν θυμάμαι καλά). Αν προσέξεις το G15 δεν είναι θέμα frames, άλλα το ping χτυπάει 200ms εκείνο το διάστημα.

Πιστεύω ότι παίζει κάποιος debug κώδικας που στέλνει δεδομένα ανά 20-30 λεπτά. Λογικά θα στρώσει με κάποιο επόμενο patch (είτε client είτε server side).

Έτσι λογικά (με debug code) εξηγείται και το laggarisma των 32αριδων μετά το πατς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

DX 9 Is utter crap

Mcom lag + απιστευτα unstable fps...

Ειδα και 40 που σε DX11 δεν ειχα δει ποτε!

:cry:

ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΨΙΜΑΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ.

Παιχτηκαν κορυφαια ματσακια αλλα και παμπολλες βαρετες μουφαρες.

-ασε που μετα απο λιγο αδειαζαν οι σερβερ...-

Μα γιατι αραγε..

bfbc2game20100716220945.jpg

T.Hanks σε ολα τα παιδια που παιξαμε παρεα αποψε.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για πιο πράγμα μιλάς, αλλά γενικές τακτικές:

1) κάνεις copy το αρχείο και καπάκι paste αν αλλάξει.

2) Δοκιμάζεις να κάνεις read only το αρχείο μήπως δεν το αλλάζει μετά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2) Δοκιμάζεις να κάνεις read only το αρχείο μήπως δεν το αλλάζει μετά.

Ευχαριστώ, δούλεψε :)

Το παιχνίδι ορίζει μόνο του το Bloom=true, αυτό θέλω να αποφύγω.

Και ενα καλο σημερινο ματσακι...

Το πρώτο μου χρυσό dog tag, να 'σαι καλά :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.