Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Δεν τους θεοποιώ, απλά θεωρώ τα 13€ ένα πολύ λογικό ποσό για αυτό που παίρνω. Όσο για τις αλλαγές στη μηχανή, θεωρώ ότι η προσθήκη ενός flamethrower πχ θα πρέπει να προσθέτει κάποιες έξτρα παραμέτρους που απαιτούν έστω και τη μικρή αλλαγή της. Από την άποψη ότι αν πρόσεξα καλά στα videos τα δέντρα/σπίτια και γενικά ξύλινα πράγματα, καίγονται και διαλύονται από την φωτιά.

Αν κάτσω να σκεφτώ ποια bugs του παιχνιδιού μου την έσπασαν, θα πω το μαχαίρι που είχαν διαλύσει ένα διάστημα και τα αρχικά CTD με το παλιό μου hardware. Το τελευταίο διάστημα, προσωπικά είμαι ικανοποιημένος από την λειτουργία του παιχνιδιού και θεωρώ ότι μία ανανέωση (βλ. Vietnam) ήταν ότι ακριβώς ήθελα. :),

Χτες το βράδυ έγινε ένα live chat με κάποιους developers από την ομάδα που έφτιαξε το Vietnam Expansion. Τη συζήτηση μπορείτε να τη βρείτε στο παρακάτω αρχείο.

[ATTACH]42076[/ATTACH]

Τα βασικά σημεία του:

- there will be hardcore mode

- all modes are available for all maps

- Recon has mortar strikes

- your points count towards BC2 rank

- you can replenish the flamethrower with the ammo box

- no AA guns, but RPG and stationary weapons do heavy damage to choppers

- M16 is full auto

- all specializations will count, except 2 modern ones (No spotting scopes. No motion sensors.)

- no Vietnam weapons in BC2

- "The huey is a mix of transport and attack helicopter behavior in BC2. It is light and agile and easy to fly but takes longer time to master!"

- will be download only right now (not on CD)

- The flamethrower on the tank replaces the coax gun addon in BC2

- flames won't hurt the tank (derp)

- new achievements

- in vehicles, you can change the radio

- knife has been tweaked to be faster (also in BC2)

- tuc tuc carries 3

- flamethrower range is about 15 meters

- "all weapons in Vietnam have unique tweaks compared to BC2."

- snipers: There will be 3 different rifles, and they will be either semi-automatic or bolt action

- snipers: will be able to use both the TNT and Mortar at the same time

- There is a classic US Vietnam river boat with 1 dual MG in the front and MG in the back

- if you're playing music in a vehicle, enemies can hear it (sweet!)

- there will be parachutes

- 5 in the huey; you have the main weapon for the pilot which are rockets. 2 side mounted guns as well.

- re-spawning times are slighter shorter than BC2.

- "We have several sound designers here. On Vietnam, we had three. One working with voices, one with ambience and one with sound effects and music."

- in rush, you're destroying radio communication centrals instead of M-COMs.

- there are foxholes and tunnels dug under the ground

Έγινε επεξεργασία από tragikos
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το κόστος, μην τους θεοποιούμε κιόλας...

1. Όταν έχεις την πλατφόρμα έτοιμη, είναι πολύ εύκολο, γρήγορο και κοστίζει μόνο τον επιπλέον χρόνο που θα χρειαστεί να φτιάξουν τα νέα skins και να τριμάρουν λίγο τις παραμέτρους... Δεν θα γράψουν νέα objects και δεν θα ξαναγράψουν μέρη της μηχανής...

2. Όσο καιρό καθόντουσαν και έφτιαχναν τον vietnam, θα μπορούσαν να βελτίωναν το bc2, ώστε να το εκμεταλλευτούν αργότερα να βγάλουν το vietnam που να είναι και καλύτερο... Δε νοείται μετά από 1 χρόνο σχεδόν οι servers να έχουν τέτοια χάλια και το παιχνίδι να γίνεται εκνευριστικό και να μην μπορείς να παίξεις... απαράδεκτο lag, απαράδεκτο net code και απαράδεκτη υποστήριξη...

3. Αν έβγαζαν το vietnam, το οποίο είναι το bc2 με άλλο skin και το πούλαγαν 20+€, τότε πόσοι νομίζετε ότι θα τα έδιναν...? Θα ήταν κοροϊδία... και όταν βάζεις μια κοροϊδία, πάνω από την άλλη, τότε (θα έπρεπε να) σε παίρνουν με τις πέτρες...

4. Θα μας σπάσουν πάλι τα νεύρα με τα bugs, τα lag και και

Μας κατάντησαν και μας έπεισαν να γουστάρουμε που παίζουμε παιχνίδια, κατώτερα και χειρότερα απ' ότι 3 χρόνια...? wtf...

Jaco ειναι απλα τα πραγματα... Οταν παιζεις με αλλους 4-5, μιλωντας μεσω TS πχ και κανεις τον χαβαλε σου (του στυλ "νατος ρε ο κωλογερος, πισω απο τον θαμνο καψτου τον κωλο να τρεχει¨ :hehe:) τοτε τα bugs, το lag και τα υπολοιπα σου σπανε πολυ λιγοτερο τα νευρα, γιατι απλα κανεις τον χαβαλε σου. Οταν φτανεις σε ανταγωνιστικο επιπεδο και k/d ratios απλα, για εμενα, 32 χρονονε γεροντα, χανεις την ουσια που ειναι η διασκεδαση που προσφερει ενα παιχνιδι...

ΝΑΙ θα μπορουσε να ειναι πιο καλοφτιαγμενο

ΝΑΙ θα μπορουσε να εχει λιγοτερα bugs

ΝΑΙ θα μπορουσε να εχει λιγοτερο lag

ΔΕΝ θα μπορουσε να εχει περισσοτερο γελιο οταν το παιζεις με την παρεα (και αμα λαχει και σοβαρευτειτε, θεριζετε και κανα δυο clan-ιες) ;)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ο ΤζηPavlis επιστρέφει στα πάτρια εδάφη!Ξέρουμε τι ώρα θα ξεκλειδωθέι το Vietnam αύριο;Αν είναι απο το πρωί,10 με 4 θα με μέσα!Και παραπάνω άμα λάχει και έχει άτομα TS!

Btw Ακη είσαι ψυχάρα ρε :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά το συγκινητικό λογύδριο του από πάνω:

[ATTACH]42099[/ATTACH]

Σωωωωωωωωωωωπα ρε συ :kiss3::kiss3::kiss3::hehe:

(Σας αφηνω τωρα παω να παιξω Tron Evolution :baby: )

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

narta, η διαφορα μας ειναι οτι δεν συγχεω τον χαβαλε με το προιον που πληρωνω... δεν ειναι χαβαλες να αποσυνδεεσαι 3 φορες σε καθε γυρο, ουτε οι αλλοι διασκεδαζουν καθε φορα που λες τα λεμε σε 3 λεπτα, που θα ξανατρεξω το παιχνιδι, θα κανω ξανα λογκιν και θα ξανα-φορτωσω την πιστα... ειναι απαραδεκτο με αυτα τα bugs, αλλα φταιω και εγω που τους πληρωνω και εχω μειωσει τα στανταρντς και τις απαιτησεις μου σαν gamer...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο ΤζηPavlis επιστρέφει στα πάτρια εδάφη!Ξέρουμε τι ώρα θα ξεκλειδωθέι το Vietnam αύριο;Αν είναι απο το πρωί,10 με 4 θα με μέσα!Και παραπάνω άμα λάχει και έχει άτομα TS!

Btw Ακη είσαι ψυχάρα ρε :p

To mail λεει ότι στις 9:00GMT θα μας στείλουν τα serial(ΕΑ Store). E κάπου εκει λογικά θα ανοίξουν και οι server

Link to comment
Share on other sites

narta, η διαφορα μας ειναι οτι δεν συγχεω τον χαβαλε με το προιον που πληρωνω... δεν ειναι χαβαλες να αποσυνδεεσαι 3 φορες σε καθε γυρο, ουτε οι αλλοι διασκεδαζουν καθε φορα που λες τα λεμε σε 3 λεπτα, που θα ξανατρεξω το παιχνιδι, θα κανω ξανα λογκιν και θα ξανα-φορτωσω την πιστα... ειναι απαραδεκτο με αυτα τα bugs, αλλα φταιω και εγω που τους πληρωνω και εχω μειωσει τα στανταρντς και τις απαιτησεις μου σαν gamer...

Συμφωνω με αυτα που λες, αλλα διαφωνω για την βαρύτητα που εχουν οσον αφορα τον παραγοντα διασκεδαση. Προσωπικα παντα. Σαν casual gamer.

Εσυ εχεις το "μειον" οτι το βλεπεις και απο τη σοβαρη σκοπια του προγραμματιστη (αν δεν κανω λαθος ασχολήσε με το αθλημα, δεν ξερω ποσο σοβαρα). Φυσικο ειναι οτι το bug σου χτυπαει στο ματι και στα νευρα οπως θα χτυπουσε η λαθος vinegrette στον Master Chef. Φυσικο ειναι, οτι, οταν ΞΕΡΕΙΣ οτι το προϊον ειναι sub par ενω θα μπορουσε να ειναι καλυτερο, να σου κανει τα νευρα μακαροναδα. κοκ Αλλα για μενα, οκ μου την σπαει, αλλα εχεσθην στην τελικη αν κανει disconnect (που προσωπικα δεν κανει). Ε, οκ, θα ξαναμπω, θα ξαναφορτωσω και εληξε. Και αν δεν κατσει σημερα θα κατσει αυριο. Αν με την διασκεδαση που επιλεγεις, δεν διασκεδαζεις, αλλαξε προϊον. ;)

Φιλικα παντα

Σαπχιο Μπεϊκον (που σε ρε ΝΕΦΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ακους Ακη;;;;;9:01GMT περιμενω το serial :p

ρε πορνογερε,σου εχω στειλει pm σχετικα με την παραγγελια,περιμενω 5 μερες απαντηση και εσυ το εκανες ηδη pre-order?:fist:

καλα....δεν θα σε πετυχω πουθενα με το φλογοβολο...ΟΛΟ!:dance3:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε πορνογερε,σου εχω στειλει pm σχετικα με την παραγγελια,περιμενω 5 μερες απαντηση και εσυ το εκανες ηδη pre-order?:fist:

καλα....δεν θα σε πετυχω πουθενα με το φλογοβολο...ΟΛΟ!:dance3:

Ουουουρτ ραααααα, του όφειλα κατι χρηματα και μιας και πηγα να του κανω καταθεση ειπα να του δωσω και για το vietnam....

Και pm δεν εχεις στειλει....αχχχχ να'ταν τα νιατα δυο φορες :p:hehe:

Ασχετο: Που'σαι ρε Λεωνιδααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.