Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Άυριο Τρίτη 25 Ιανουαρίου θα γίνουν εργασίες συντήρησης στο backend της EA, με σκοπό την αντιμετώπιση των προβλημάτων που υπάρχουν μετά την έλευση του Vietnam με τα στατιστικά. Η συντήρηση θα διαρκέσει απο τις 12 μέχρι της 3 το μεσημέρι, ώρα Ελλάδος. Κατά τη διάρκεια της συντήρησης δε θα είναι δυνατή η σύνδεση στο παιχνίδι.

Πηγή: Battlefield Blog

Καιρός ητανε....

Link to comment
Share on other sites

σήμερα αγόρασα απο steam το battlefield bad company 2 και το vietnam το εγκατεστησα

και εγραψα σε ενα χαρτι τα cd key που μου δοσε η steam μου ζητησε να δημιουργησω account και ειχα ηδη ενα οποτε εβαλα αυτο.

μετα μου ζητάει το serial number βαζω αυτο που μου δοθηκε απο την steam και μου λεει unable to connect plz try latter δοκιμασα να το βαλω με κενα χωρις κενα με πεζα με κεφαλαια με καθε δυνατο συνδιασμο αλλα τιποτα

το ιδιο συμβαινει και με το vietnam εχω πελαγωσει

εχει κανεις καμια ιδεα;;;;;

οι κωδικες ειναι της μορφης

XXXX-XXXX-XXXX-XXXX οπου τα χ γραμματα και αριθμοι τι στο καλο δεν κανω σωστα;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις κλικ στο παιχνίδι στην Library σου και πατήσεις "View Game CD Key" θα πρέπει να βλέπεις 3 keys, ένα είναι του παιχνιδιού ένα είναι για να ξεκλειδώσεις τα extra και ένα είναι του Vietnam.

Αυτό με τα X που λες είναι για να ξεκλειδώσεις τα extra και το βάζεις στο μενού > multiplayer > redeem code. Το άλλο με το Vietnam το βάζεις την πρώτη φορά που τρέχεις το Vietnam μέσα από την κεντρική σελίδα του παιχνιδιού.

Τον πρώτο κωδικό λοιπόν, χωρίς τις παύλες δεν θυμάμαι να τον έβαλα κάπου, αλλά αν σου ζητάει κάποιον για να παίξεις το κανονικό παιχνίδι, βάλε αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ενας μεγάλος κωδικός χωρις παύλες και 2 αλλοι ενας για το βιετναμ και ενας για το battlefield το battlefield 2 το ειχα αγορασει εδω και ενα χρονο σημερα πηρα το vietnam οταν βαζω τον μεγαλο κωδικο λεει the code already used

τους αλλους 2 που τους χρησιμοποιω

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατεβάζεις από κάπου, απλά έχεις πρόσβαση τώρα σε αυτό. Είναι ουσιαστικά τα map packs, τα οποία τώρα θα μπορείς να παίξεις...

Θα βοηθούσε αν έγραφες πιο ξεκάθαρες προτάσεις, γιατί δεν καταλαβαίνω ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα.

Το Battlefield 2 που κολλάει στη συζήτηση;

Τα πράγματα είναι απλά, αν μπήκες στο παιχνίδι και έβαλες τον Redeem Code που λες και εσύ, τότε μπορείς κανονικά να παίξεις το κλασικό παιχνίδι. Αν πατήσεις στο κουμπί αριστερά που λέει Vietnam θα σου ζητήσει να βάλεις κωδικό. Εκεί θα βάλεις τον key του Vietnam από το Steam.

Link to comment
Share on other sites

οκ ολα εγιναν σωστα μου ζητησε και το redem code απο το βιετναμ το εβαλα και αυτο και μου ειπε οτι εχω προσβαση σε downloadable content και νομισα οτι μου δινει κατι να κατεβασω και εψαχνα να βρω που ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγησει καποιος γιατι θα τρελαθω..Ολα τα γραφικα high,vsync-hbao off με AAx1 k Anisotropic x 1 ΕΙΝΑΙ δυνατον να παιζει το game χειροτερα απ οτι με ΑΑχ8 κ Anisotropic χ 8 και ολα τα αλλα ιδια??Εννοω λιγοτερα fps και min κ average??

Link to comment
Share on other sites

σε ποια server έχει Έλληνες ρε παίδες?

Δεν θα πάρεις απάντηση , γιατί οι περισσότεροι να μην πω όλοι ,

δεν μπήκαν στο κόπο να οργανώσουν ομάδες και παίζουν σκόρπιοι .

Βέβαια, λόγο του χαρακτηριστικού μου ονόματος, AX-1 THE GREEK ,

όταν μπαίνω μέσα σε παιχνίδι, οι Ελληνες αρχίζουν τις χαιρετούρες και αυτό είναι όλο. :)

Θα πρότεινα βέβαια σε όλους να κοτσάρουν δίπλα στο όνομα τους το " THE GREEK" ,

ώστε να έχουμε ένα σημείο αναγνώρισης , αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι πρακτικά.

Λόγο της δήλωσης στην EA ..

Δηλαδή το πόσο εύκολο είναι, να αλλάξει το όνομα του ένας παίκτης.

Έγινε επεξεργασία από overvolt
Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγησει καποιος γιατι θα τρελαθω..Ολα τα γραφικα high,vsync-hbao off με AAx1 k Anisotropic x 1 ΕΙΝΑΙ δυνατον να παιζει το game χειροτερα απ οτι με ΑΑχ8 κ Anisotropic χ 8 και ολα τα αλλα ιδια??Εννοω λιγοτερα fps και min κ average??

Εχεις dual core και γενικα εισαι cpu limited, οταν δεν τραβαει η cpu το gpu usage ειναι μονιμως χαμηλο ( τσεκαρε με log στο gpu-z ή με το OSD του msi afterburner ) οποτε οτι ρυθμισεις και να βαλεις την εχεις στρουμφισει, απλα ανεβαινει ελαφρως οταν το παραφορτωνεις με φιλτρα, κλασσικο κολπο αυτο για nvidia. παιξε εκει σε dx9 να νιωσεις, εγω εκει θα το κραταγα αμα δεν ειχε stutter το ΚΑΤΑΡΑΜΜΕΝΟ καθε φορα που μπαινει η βομβα. A, δοκιμασε και νεους forceware εχω ακουσει οτι το φτιαξανε το usage επιτελους. (ακομα και σε συστηματα με τριπηρηνους phenom της πλακας :p )

Δεν θα πάρεις απάντηση , γιατί οι περισσότεροι να μην πω όλοι ,

δεν μπήκαν στο κόπο να οργανώσουν ομάδες και παίζουν σκόρπιοι .

Βέβαια, λόγο του χαρακτηριστικού μου ονόματος, AX-1 THE GREEK ,

όταν μπαίνω μέσα σε παιχνίδι, οι Ελληνες αρχίζουν τις χαιρετούρες και αυτό είναι όλο. :)

Θα πρότεινα βέβαια σε όλους να κοτσάρουν δίπλα στο όνομα τους το " THE GREEK" ,

ώστε να έχουμε ένα σημείο αναγνώρισης , αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι πρακτικά.

Λόγο της δήλωσης στην EA ..

Δηλαδή το πόσο εύκολο είναι, να αλλάξει το όνομα του ένας παίκτης.

Σαν νουβης και εσυ, πετας τις μπουρδιτσες σου :p Ελληνικες κλαν υπηρχαν/υπαρχουν, προσωπικα εχω ακουστα τις HesC HEL-PX και LOK οπου εχω μπει και στον σερβερ τους, τα γνωστα προβατα GR-OF ειναι κατι αλλο πλεον, οχι clan :p

Γενικα το παιχνιδι δεν ειναι φτιαγμενο για clan play, δεν ειναι δυνατον να καρφωνεται ο αντιπαλος μου επειδη φωναξε mandown απο μονος του ο στρατιωτακος του, ουτε να παιξεις σοβαρα ματσακια με αυτο το αθλιο πλεον hit registration, καποτε επαιρνα M95 + red dot / neostead + slug και εβαζα τα γελια, το ιδιο κανανε akis jerry και λοιποι συνηθεις υποπτοι, με την τωρινη κατασταση δεν το ξαναδοκιμαζω ουτε για αστειο.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=sOw-1yZxFpo]YouTube - BF:BC2 R9 Hit Registration Issues[/ame]

Επισης δεν ξερω αν δεν το εχετε καταλαβει ακομα μερικοι, αλλα το bullet drop εχει παει περιπατο για να μην γκρινιαζουν οι κουλοι και τα 12χρονα, video σαν αυτο δεν προκειται να ξαναδουμε ποτε πια [ame=http://www.youtube.com/watch?v=iHbBspTaNps]YouTube - BF:BC2 Huge Sniper kill(+500)[/ame].

Η ιδια η dice εχει ανακοινωσει πως δεν θα βγαλει αλλο patch για το game ( εκτος απροοπτου παντα ) γιατι θελει να επικεντρωσει ολο της το ζηλο στο BF3, το οποιο προσωπικα αμα δεν μου δειξει εστω καποια καλα στοιχεια η beta δεν προκειται να το παρω το full ουτε με σφαιρες. Φτανει πια η κοροιδια. :wall:

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.