Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Hurin,αυτο ακριβως σου εξηγουσα και εγω χτες ingame...fps drop + freeze για 3-4 sec

εμενα χτες το εκανε πρωτη φορα και ολο το βραδυ μου εσπασε τα νευρα..

δεν εχω αλλαξει κατι στο setup το τελευταιο 10ημερο..εκτος απο το οτι τσιμπησα +20 στο πυρηνα της καρτας..

Link to comment
Share on other sites

Hurin,αυτο ακριβως σου εξηγουσα και εγω χτες ingame...fps drop + freeze για 3-4 sec

εμενα χτες το εκανε πρωτη φορα και ολο το βραδυ μου εσπασε τα νευρα..

δεν εχω αλλαξει κατι στο setup το τελευταιο 10ημερο..εκτος απο το οτι τσιμπησα +20 στο πυρηνα της καρτας..

Δεν έχω κλοκάρει την κάρτα (βέβαια είναι 6950 με bios 6970 :smoke:), ούτε και το υπόλοιπο σύστημα. Εκτός αυτού, έχουν πέσει υπερβολικά τα fps, πουθενά πλέον δεν περνάω τα 100, συνήθως είναι στα 60.

Όλα αυτά με 11.7 drivers.

Link to comment
Share on other sites

παιζει να φταινε οι οδηγοί..μολις πηγα απο 11.4 σε 11.8 σαν να πηραν τα fps την ανηφορα..περι τις 10 μερες κανενα θεμα με 11.8 κ χτες ξαφνικα ειχαμε αυτο..

θα δοκιμασω και σημερα να παιξω μηπως ηταν απλα τυχαιαο(?)

Link to comment
Share on other sites

Δε δοκιμάζεις να κατεβάσεις κι αυτά τα 20 από τον πυρήνα...; :...:

δεν μπορω τωρα μαγειρευω,μολις φαω θα μπω να τεσταρω :tomato:

:p

πάντως είναι τραγικό με κάθε νέο οδηγό να έχει τόσο διαφορετική συμπεριφορά το παιχνίδι..μια fps στο θεό, μια στον πάτο,gpu usage 100%, μετά spawn lag, μιλάμε οι άνθρωποι στην αμδ-ατι που ασχολουνται με drivers είναι τρόμπες με περικεφαλαία.

υποτίθεται ο κάθε νέος οδηγός βελτιώνει συμπεριφορές στα νέα παιχνίδια και προφανώς δεν πρέπει να επηρεάζει τα παλαιότερα.. τουλάχιστον όχι αυτό το game που παίζει τεράστιος αριθμός ανθρώπων-πελατών...

Link to comment
Share on other sites

πάντως είναι τραγικό με κάθε νέο οδηγό να έχει τόσο διαφορετική συμπεριφορά το παιχνίδι..μια fps στο θεό, μια στον πάτο,gpu usage 100%, μετά spawn lag, μιλάμε οι άνθρωποι στην αμδ-ατι που ασχολουνται με drivers είναι τρόμπες με περικεφαλαία.

υποτίθεται ο κάθε νέος οδηγός βελτιώνει συμπεριφορές στα νέα παιχνίδια και προφανώς δεν πρέπει να επηρεάζει τα παλαιότερα.. τουλάχιστον όχι αυτό το game που παίζει τεράστιος αριθμός ανθρώπων-πελατών...

Αντί να τους ευχαριστείς που σου δίνουν ποικιλία, τους βρίζεις κιόλας!. Έτσι ο κόσμος έχει δυνατότητα επιλογής, πχ εγώ επέστρεψα στους 10.4 :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα..

Στο μενού του παιχνιδιού, μολις κάνω log in μου δίχνει κανονικα τα levels και τα οπλα.

Μόλις μπώ σε game, τιποτα! Σαν να είμαι new soldier. No weapons, no rank. :wall:

Το έχει πάθει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα..

Στο μενού του παιχνιδιού, μολις κάνω log in μου δίχνει κανονικα τα levels και τα οπλα.

Μόλις μπώ σε game, τιποτα! Σαν να είμαι new soldier. No weapons, no rank. :wall:

Το έχει πάθει κανεις?

Μόλις πέθανα μια φορα μετά όλα ήρθαν στα νορμαλ τους!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να έχω spawn lag και mcom lag με dx9 ενώ με dx10 είναι (σχεδόν) κυριλέ.

Επίσης γιατί με την ati φορτώνει πιο αργα? Μήπως παίζει καμιά μπινιά όπως με το crysis 2 (αχρείαστο tesselation)???

Link to comment
Share on other sites

Τα χετε μπλεξει λιγο, dx9 υπαρχει stuttering επειδη πολυ απλα της ηρθε της DICE απτο πασχα, η nvidia μεχρι και το φθινοπωρο του 2010 ειχε ΤΡΑΓΙΚΟ support απο πλευρας drivers για το συγκεκριμενο παιχνιδι, dx11 ισουτανε με stuttering - gpu usage στον πατο και μπολικα ctd.

Ενας απτους λογους που εχω ξενερωσει με το game ειναι οτι αναμεσα στα updates εχει αλλαξει παρα πολλα προσωπα και στο hit registry και στο balance των οπλων και στις απαιτησεις.

Αρχη με medium-low dx9 και gtx260 δεν ειχα κανενα προβλημα, ok τα γραφικα φαινοντουσαν λιγο αθλια αλλα το gameplay ητανε smooth, dx10 το ειχα ξεγραψει ομως, επικο lag ειδικα σε 32αρηδες, παταγες ctrl και εσκυβε μετα απο 2 δευτερολεπτα :S

Λιγο μετα το πασχα εβαλα gtx470 και ξενερωσα την ζωη μου, δεν μπορουσα να βρω settings για να παιξει σωστα, σχεδον σε καθε round που επαιζα ειχα αρνητικο KD :S μοναδικη οαση οι 16αρηδες σερβερ.

Βαζω φθινοπωρο 5850 και εκει που βλεπω ΘΕΟ ( μπολικα fps - ηψηλο gpu usage - χαμηλο lag στον χειρισμο ακομα και σε arica harbor 32αρη ) βγαινουν R9 και R10 :S

Η ati στην αρχη ειχε ελαχιστα προβληματα με το bc2, μονο αργο loading σε dx11 το οποιο εφτιαξε καπου μεσα στον απριλιο του 2010, το spawn lag ειμαι σιγουρος οτι συμβαινει μονο σε συγκεκριμενες εκδοσεις των catalyst.

Γι αυτο ειμαι περιεργος να δω και την beta του bf3, να δω την γλιτωνω την μεταφορα σε sandybridge ή οχι :...:

Link to comment
Share on other sites

Τα χετε μπλεξει λιγο, dx9 υπαρχει stuttering επειδη πολυ απλα της ηρθε της DICE απτο πασχα, η nvidia μεχρι και το φθινοπωρο του 2010 ειχε ΤΡΑΓΙΚΟ support απο πλευρας drivers για το συγκεκριμενο παιχνιδι, dx11 ισουτανε με stuttering - gpu usage στον πατο και μπολικα ctd.

Ενας απτους λογους που εχω ξενερωσει με το game ειναι οτι αναμεσα στα updates εχει αλλαξει παρα πολλα προσωπα και στο hit registry και στο balance των οπλων και στις απαιτησεις.

Αρχη με medium-low dx9 και gtx260 δεν ειχα κανενα προβλημα, ok τα γραφικα φαινοντουσαν λιγο αθλια αλλα το gameplay ητανε smooth, dx10 το ειχα ξεγραψει ομως, επικο lag ειδικα σε 32αρηδες, παταγες ctrl και εσκυβε μετα απο 2 δευτερολεπτα :S

Λιγο μετα το πασχα εβαλα gtx470 και ξενερωσα την ζωη μου, δεν μπορουσα να βρω settings για να παιξει σωστα, σχεδον σε καθε round που επαιζα ειχα αρνητικο KD :S μοναδικη οαση οι 16αρηδες σερβερ.

Βαζω φθινοπωρο 5850 και εκει που βλεπω ΘΕΟ ( μπολικα fps - ηψηλο gpu usage - χαμηλο lag στον χειρισμο ακομα και σε arica harbor 32αρη ) βγαινουν R9 και R10 :S

Η ati στην αρχη ειχε ελαχιστα προβληματα με το bc2, μονο αργο loading σε dx11 το οποιο εφτιαξε καπου μεσα στον απριλιο του 2010, το spawn lag ειμαι σιγουρος οτι συμβαινει μονο σε συγκεκριμενες εκδοσεις των catalyst.

Γι αυτο ειμαι περιεργος να δω και την beta του bf3, να δω την γλιτωνω την μεταφορα σε sandybridge ή οχι :...:

Καταλαβαίνεις ότι είναι θέμα driver και όχι κάρτας. Εγώ δεν μπορώ να δεχτώ ότι με τις ίδιες ρυθμίσεις το παιχνίδι παίζει καλύτερα σε 250gts απότι σε 6970.

Να κόψουν το λαιμό τους να διορθώσουν τα προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις ότι είναι θέμα driver και όχι κάρτας. Εγώ δεν μπορώ να δεχτώ ότι με τις ίδιες ρυθμίσεις το παιχνίδι παίζει καλύτερα σε 250gts απότι σε 6970.

Να κόψουν το λαιμό τους να διορθώσουν τα προβλήματα!

ειναι συνδυασμος..

καθε μηνα αλλαζει κατι...

πλεον η nvidia απο οτι διαβαζω εχει μια σταθερη καλη αποδοση με τους οδηγους της..αντιθετα η ΑΤΙ καλυτερα να μεινουμε στους tragikous 10.4 :p

Link to comment
Share on other sites

To λοιπόν... Αφού κατάφερα κι έριξα ολόκληρο τον καφέ (φραπέ μέτριο + 4-5 παγάκια) πάνω στο sidewinder x6, το πληκτρολόγιο μας άφησε χρόνους...

Έτσι κι εγώ πήρα μέσω αγγελίας το G510 που έδινε ο @paynemax...

Όλα όμορφα κι όλα ωραία μέχρι την στιγμή που βάζω το BC2 και περιμένω να δω τα stats στην lcd οθόνη του keyboard...

Αντ αυτού μου εμφανίζει κάτι αλαμπουρνέζικα....Όχι σαν τα κινέζικα που βγάζει στους υπότιτλους μερικές φορές..Απλά σαν να έχουν καεί pixels ξέρω γω και τα γράμματα εμφανίζονται μισά (σαν παύλες, κάθετες και πλάγιες γραμμές κτλ κτλ..)

Το θέμα είναι ότι η lcd δεν είναι καμμένη καθώς όλα τα υπόλοιπα applets λειτουργούν κανονικά!Και την ώρα π.χ που μπαίνω στο παιχνίδι μου εμφανίζει κανονικά το Battlefield Bad Company 2 που γεμίζει όλη την οθόνη...Με το που κάνω όμως login και πάει να δείξει τα stats μ δείχνει τις γραμμές που προανέφερα...

Ξέρετε τι μπορεί να παίζει?Έβγαλα τελείως την ελληνική γλώσσα απο τα windows μήπως και έφταιγε αυτό αλλα @@...

Edit: Έπειτα απο format των windows και ξανα μανά εγκατάσταση του Bad Company 2 όλα κομπλέ...

Έγινε επεξεργασία από zampONakiaskiou
Link to comment
Share on other sites

ειναι συνδυασμος..

καθε μηνα αλλαζει κατι...

πλεον η nvidia απο οτι διαβαζω εχει μια σταθερη καλη αποδοση με τους οδηγους της..αντιθετα η ΑΤΙ καλυτερα να μεινουμε στους tragikous 10.4 :p

γιατί έτσι βρε παιδιά;;;

στο σύστημα της υπογραφής μια χαρά μου πηγαίνει με τους 11.8 με 80+ fps.

εξαφανίστηκε και το spawn lag πλέον, ούτε με χάλαγε και πολύ κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

What are the changes?

  • Removed some memory leaks
  • Fixed crashes when the game attempted to render lots of content
  • (high detail, high FOV or multiple-monitor modes)
  • Chat window no longer causes lag spikes
  • Chat window reworked opacity & visibility-time is controllable through settings in settings.ini
  • Clantag is remembered when using auto-login
  • Banner URLs can be up to 252 characters in length
  • SecuROM wrapper removed from non-Steam version
  • Minor performance improvements
  • Reduced rubberbanding on >24player servers

Client R11 Beta Patch (795745) - Electronic Arts UK Community

:clap:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.